Stalowa Wola. Beata Szydło apeluje do prezydenta Dudy:...

  Stalowa Wola. Beata Szydło apeluje do prezydenta Dudy: Dopiszmy pytania do referendum! [VIDEO]

  Tomasz Dereszyński (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Beata Szydło

  Beata Szydło ©Fot. Piotr Smoliński

  - Zapytajmy Polaków o to, czy obniżyć wiek emerytalny, zapytajmy o to, czy 6-latki powinny iść do szkoły, zapytajmy o polskie lasy – mówiła na wiecu w Stalowej Woli kandydatka na premiera Beata Szydło. Zaapelowała z mównicy do prezydenta Andrzeja Dudy o to, by te pytania znalazły się w wśród pytań referendalnych.
  Beata Szydło

  Beata Szydło ©Fot. Piotr Smoliński

  Rozpoczynając sobotnie wystąpienie w Stalowej Woli Beata Szydło przypomniała, że od wielu lat jeżdżąc po Polsce, wsłuchiwała się w bolączki zwykłych obywateli. Oberwało się też koalicji PO-PSL - Dziś władza was nie słucha. Zostawiła was na pastwę losu. My wsłuchujemy się w wasze problemy i na tej podstawie powstał program Prawa i Sprawiedliwości - mówiła do zebranych wiceprezes PiS.

  Beata Szydło: W narodzie jest stalowa wola naprawy państwa i zmiany  Źródło: TVN24/x-news


  Jak dodała, to wsłuchiwanie się w głos zwykłych obywateli doprowadziło Andrzeja Dudę do sukcesu wyborczego. - Mam Stalową Wolę na wprowadzenie zmian w Polsce. Musicie mi w tym pomóc - zaapelowała do zebranych.

  Temperatura nie sprzyja otwartym spotkaniom. Na sugestię Beaty Szydło, że zebrani muszą stać w takim upale, usłyszała "wytrzymamy, wytrzymamy". - Podróże po kraju to ogromna nauka. Rządzenie nie polega na zmianach na listach wyborczych, co robi PO, a na wsłuchiwaniu się w głos zwykłych Polaków - powiedziała Beata Szydło. Co jakiś czas tłum skandował "Beata, Beata".
  Kandydatka PiS na premiera wyliczała przykłady, które usłyszała w trakcie podróży po kraju: o biedzie, o braku pieniędzy na utrzymanie wielodzietnych rodzin, o złym traktowaniu Polaków przez władzę.

  - Apeluję do pana prezydenta Andrzeja Dudy o to, by pytania o obniżenie wieku emerytalnego, o 6-latków i o lasy znalazły się wśród pytań referendalnych - mówiła. Zresztą w wywiadzie dla TV Republika prezydent Andrzej Duda wspomniał o tym, że rozważa dopisanie pytań do zbliżającego się referendum. Sama Szydło argumentowała, że jest dobra okazja na to, by Polacy wypowiedzieli się w kwestiach, które wcześniej PO i PSL wyrzuciły do kosza.

  "Zwyciężymy, zwyciężymy" - usłyszała od tłumu, składającego się w większości ze starszych ludzi.

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czy rozporządzenia o referendum JOW nie należałoby całkowicie wycofać?!

   Kaya (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Nie wiem, ale chyba taka możliwość istnieje... Wielu fachowców od materii JOW - naprawdę przeróżnego autoramentu, jak i kanałów pochodzenia - wyraziście wskazują: JOW są zaprzeczeniem...rozwiń całość

   Nie wiem, ale chyba taka możliwość istnieje... Wielu fachowców od materii JOW - naprawdę przeróżnego autoramentu, jak i kanałów pochodzenia - wyraziście wskazują: JOW są zaprzeczeniem sprawiedliwości wyborczej, jak też częściowo i zakłóceniem procesu demokracji. Nadto, są oligarchistyczne i lobbystyczne, więc dla samych oligarchów i lobbystów. I w czego efekcie, nigdy żaden standardowy Kowalski rządzić z list JOW nie będzie. A co nawet i ze zwykłą realnością jest raczej tym zgodnym. Ot, weźmy tutaj i taki przykład standardowego Kowalskiego. Otóż, z czegoż on swoją promocję do JOW będzie opłacał.... Kiedy pokoleniowo nie jest majętnym, kiedy często i bezrobotnym, kiedy tatuś i mamusia dawno w alejach spokoju, a po sobie majątku do opylenia nie pozostawili. I zarazem, taki całkiem aktualny przykład. Otóż, dlaczego obecnie w PO trwa aż taka zabójcza walka o 1-2-3 miejsca na listach wyborczych... Ano, ona jest li wyłącznie z tegoż powodu: samodzielna promocja, tj. z pozbawieniem się zasobów partyjnej kasy, o pozyskanie stołka w Sejmie i Senacie, kosztuje nie żaden frycowy grosz bo krocie! Natomiast w kukizowym JOW to akurat być ma zgoła inaczej... Eee, nie jest dzisiaj, i nie będzie w przyszłości! Tak, hasło JOW jest nośną materią. Ale czy nie dla mało wprawnych... Jednak interesem, tym puszystym i świeżutkim, jest już tylko dla bogatych! Ot, gdyby było inaczej, wtedy by na chybcika tak nie podpisywano procesu referendalnego JOW. I co niby z tegoż względu, bo Mr Kukiz tak sobie życzył... Eee, Mr Kukiz to i sobie życzył osobistej debaty przedwyborczej z ex prezydentem... No i co, ją otrzymał? Nie, nie otrzymał, bo do studia wstawił puste krzesło! Nadto, od lat oczekują w kolejce kolejne referenda, i znacznie ważniejsze. Jak te chociażby: o wprowadzeniu czy nie waluty euro, o zablokowaniu sprzedaży cudzoziemcom lasów i ziem uprawnych, o pójście dzieci do szkół w późniejszym wieku, etc.
   Reasumując, standardowy Kowalski oczekuje, nie wdostania siebie na piedestał rządzenia, lecz moralnych i sumiennych polityków. I akurat ten zakres procesu, adekwatnej moralności polityków z nie adekwatnej, można poczynić zwyczajowym ustawodastwem!
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ignorantka

   analityk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   Ignorancja tej kobiety jest porażająca. Zajmuje się tematami zastępczymi a nie gospodarką, która powinna dominować. Ale jak etnograf może się znać na ekonomi ? Czy Polski nie stać na polityków,...rozwiń całość

   Ignorancja tej kobiety jest porażająca. Zajmuje się tematami zastępczymi a nie gospodarką, która powinna dominować. Ale jak etnograf może się znać na ekonomi ? Czy Polski nie stać na polityków, którzy się znają na gospodarce ? To wstyd by w takim kraju tematem dyżurnym było in vitro lub 6 latki ? Jest tak bo Kaczyński vel Kalkstein od 25 lat jest w polityce i nie pracował realnie nigdzie tylko ściemniał. Więc założył kompaniję ciemniaków. I mamy to co mamy.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   POnalityk I KUkŁA PEŁOFCUF BEE

   777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   SZCZUCIA I ZASZCZUCIA WATACH POlitruKUF.POlityka MIEŁOŚŚĆI I POdziałuF.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak stalowa ?Bebłok babsztyl trudno ja zrozumieć jak gada operacje na polipy by se zrobila

   kukla kaczora już wyszło szydło z wora jak była nędznym burmistrzem brzecze (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Tam niech stanie na tle swoich ruin zgliszcz i robi wywiad.
   Ona premierem smiechu warte i kpina z ludzi.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wklejasz nieprzerwanie, x-razy, identyczny tekst i celowo zapominasz o tym najstotniejszym:

   BiBa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Komfortowy Pałac mniejszy służy wyłącznie do rządzenia. W tymże Pałacu rządzi od 8 lat - de facto o 6 lat za wiele - spółka POPSL. I co po wodzą jej światłości lady Kopacz, więc nie Szydło. Czyli,...rozwiń całość

   Komfortowy Pałac mniejszy służy wyłącznie do rządzenia. W tymże Pałacu rządzi od 8 lat - de facto o 6 lat za wiele - spółka POPSL. I co po wodzą jej światłości lady Kopacz, więc nie Szydło. Czyli, jak wg. Ciebie ma być... Oczekujesz iż dama z PiS, jak i sam PiS, ma dla Twojej spółki stworzyć program, a tutaj ten wyborczy? W takim razie, przyjmij do Twych struktur intelektualnych, i to zgodne, jak wszem znane, zagadnienie: PiS zmądrzał o wielokrotność razy, i do tego wyszedł z naiwniactwa! I dlatego programu dla Twojej spółki, notabene już zanikłej i odchodzącej, tworzyć na pewno nie będzie! Natomiast PiS taki program ma w swym zestawie od wielu wielu lat. Natomiast obecnie oczekuje na jego szybkie wprowadzenie. I stąd, wniosek: wybieraj PiS! I co naturalnie, jeżeli istotnie jesteś zainteresowanym i zatroskanym źle funkcjonującą gospodarką. I co jeszcze dla łaskawego Twojego przypomnienia: taki stan chaosu w gospodarce panuje od wielu lat, a nie od wczoraj!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama