Zarabiają na zdjęciach nagich kobiet [ZDJĘCIA]

Zarabiają na zdjęciach nagich kobiet [ZDJĘCIA]

Agnieszka Jasińska

Dziennik Łódzki

Aktualizacja:

Dziennik Łódzki

Zarabiają na zdjęciach nagich kobiet [ZDJĘCIA]
1/10
przejdź do galerii

©Jacek Grobelny

Lubią swoją pracę, ale twierdzą, że to niełatwe zajęcie. Zapewniają, że nigdy nie łączą spraw prywatnych z zawodowymi. Cieszą się, że mają wyrozumiałe rodziny. Ale żaden z nich nie chce, żeby jego córka kiedyś została modelką.
- Wy to macie robotę... - mówią koledzy i deklarują, że w każdej chwili są gotowi zostać ich asystentami. Mogą poprawiać światło albo tylko nosić za nimi aparat. Pieniądze nieważne. Jacek, Borys i Janusz fotografują piękne, rozebrane kobiety. Praca marzenie...

Jacek Grobelny z Łodzi zabawę z fotografią rozpoczął osiem lat temu. Uwielbia swoją pracę. - Każdemu wydaje się, że fotografowanie rozebranych modelek to super zajęcie.
A tak naprawdę to ciężka praca. Nie jest tak, że siedzę sobie w studiu z rozebraną kobietą i tylko na nią patrzę. W studiu są też wizażystka, fryzjer, stylistka. Gonią nas terminy. Ale nie ukrywam, że praca sprawa mi bardzo dużo przyjemności - przyznaje się fotograf.

Jacek razem z żoną szukał modelki

Zdjęcie Jacka zwyciężyło w ogólnopolskim konkursie Fotoerotica 2011. Konkurs zorganizowany został przez redakcję "Playboya". - Do startu namówiła mnie żona i potem ... razem szukaliśmy modelki - opowiada Jacek. - Ta nagroda to dla mnie ogromne wyróżnienie. Spośród kilku tysięcy zdjęć wybrano właśnie moje.

Fotograf nie ukrywa, że ma wyrozumiałą żonę. - Rozumie to, co robię. Nie urządza mi w domu scen - podkreśla Jacek. - Koleżanki mówią jej, że one by tak postępować nie mogły, że to bardzo trudne dla kobiety... Ale ona ich nie słucha.
Czasami Jacek spędza w pracy po 12-16 godzin. Coraz częściej się tak zdarza. Bo sesja to nie tylko pstryk, pstryk... Sesję trzeba przemyśleć, przygotować miejsce, znaleźć odpowiednie dziewczyny.

Praca nad zdjęciem dla "Playboya" trwała trzy dni. Były dwa podejścia. Najpierw próbne, potem właściwe. - Miałem kilka dziewczyn do wyboru. Zdecydowałem się na Joannę. Znaleźliśmy ją z żoną na portalu modelingowym. Zgodziła się na próbną sesję. Sprawdziła się - mówi Jacek. - Od samego początku wiedziałem, że da radę. Joanna bardzo dobrze czuła się przed aparatem. Była "dogadana" ze swoim ciałem. Nie krępowała się.

Babcia nic nie wie. I lepiej żeby nie wiedziała

Joanna w tym roku po raz drugi będzie zdawać na medycynę. Rok temu się nie udało, zabrakło paru punktów. W tym roku próbuje jeszcze raz. Bo właśnie z medycyną, a nie z byciem modelką, wiąże swoją przyszłość. Za kilkanaście lat chce być już znanym pediatrą, mieć rodzinę, dzieci... Bardzo lubi dzieci. Zdjęcie na konkurs "Playboya" to była dla niej tylko przygoda.

- Najbliżsi znajomi gratulowali mi. Podobało się - cieszy się Joanna. - Rodzicom wcześniej o tym nie mówiłam. I dobrze. Dowiedzieli się po fakcie. Nie zaakceptowali tego - ścisza głos. - Babcia do tej pory nic nie wie o tych fotografiach i lepiej żeby nie wiedziała.

Pan Jacek rozumie rodziców Joanny. Sam ma dwuletnią córeczkę. - Nie chciałbym, żeby pozowała nago - mówi. - Nie chciałbym, żeby zajmowała się modelingiem, chociaż dzięki mnie byłoby jej łatwiej wystartować w tym zawodzie. Modelki rozpoczynają pracę już w wieku 15 lat. Jeżdżą po całym świecie, po 2-3 miesiące nie ma ich w domu. Nie chciałbym takiego życia dla mojej córki. Niech się cieszy dzieciństwem i młodością - mówi.

Nie jest łatwo fotografować rozebraną żonę

Dla Borysa Skrzyńskiego fotografowanie pięknych kobiet to hobby. - Zawodowo żyję z innej fotografii. Niestety... - wzdycha. - Zaczęło się pod koniec lat 90. Siedzieliśmy z kolegą w knajpie i żartowaliśmy, że można byłoby tu zrobić wystawę aktów. Wtedy właściciel odpowiedział nam "No to zróbcie". Postawił nas pod ścianą, bo tak naprawdę nie mieliśmy wtedy żadnego takiego zdjęcia. Trzeba było wszystko robić od początku. Ale udało się zorganizować tę wystawę!
1 »

W związku z ciszą referendalną komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo