Jest 135 milionów złotych na start-upy

  Jest 135 milionów złotych na start-upy

  Dorota Domienik

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Do 20 kwietnia trwa nabór wniosków w konkursie na innowacyjny e-biznes. Najlepsi mogą otrzymać od 20 do 700 tysięcy złotych na realizację projektu.
  Jest 135 milionów złotych na start-upy

  ©123rf

  Przedsiębiorcy, którzy mają oryginalny pomysł na e-biznes mogą otrzymać dofinansowanie na realizację projektu w ramach poddziałania 8.1 "Innowacyjna gospodarka". Wnioski mogą składać firmy, które nie istnieją na rynku dłużej niż 12 miesięcy. Chętnych jest wielu przedsiębiorców, niestety nie wszyscy dysponują wkładem własnym w wysokości 30 procent. W nieco lepszej sytuacji znajdują się przedsiębiorcy do 27 roku życia - mogą otrzymać do 80 procent dofinansowania na rozwój firmy.

  O pieniądze z Unii mogą ubiegać się mikro- i mali przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. W przypadku spółek cywilnych warunek ten musi spełniać każdy ze wspólników.


  Kluczem do uzyskania dofinansowania jest innowacyjny pomysł.

  - Projekt musi być unikatowy, inaczej nie będzie miał szans w starciu z konkurencją. Przygotowanie wniosku również wymaga dużo wysiłku. Uzyskanie dofinansowania gwarantuje dość stabilne finansowanie projektu przez następne 24 miesiące. Dodatkowo część pieniędzy można przeznaczyć na inne, ważne z punktu widzenia projektu działanie, jak np. promocja - mówi Tomasz Kurek, Dyrektor Departamentu Inwestycji w Agencji Rozwoju Innowacji S.A.

  Aby wygrać pieniądze trzeba zdobyć minimum 60 punktów na 100 możliwych.

  - Ocena jest wydawana na podstawie tzw. kryteriów fakultatywnych. Za to, że projekt polega na wdrażaniu i świadczeniu usług elektronicznych o znaczeniu krajowym lub międzynarodowym można uzyskać aż 50 punktów. Dodatkowe 20, przysługuje za znalezienie niszy rynkowej - mówi Tomasz Kurek.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Gmina na Szóstkę

   Gmina na Szóstkę