Seks w Radzie Miejskiej

  Seks w Radzie Miejskiej

  Jolanta Sobczyńska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Sesja łódzkiej Rady Miejskiej

  Sesja łódzkiej Rady Miejskiej ©Jakub Pokora/archiwum

  Na środowej sesji radni dyskutowali nt. konkursu, w którym miała być wybrana instytucja prowadząca zajęcia z edukacji seksualnej dla 2 klas gimnazjów z łódzkich szkół. W budżecie miasta na 2012 rok zabezpieczono 36 tys. zł na ten cel. Wysłuchują projektu strategii rozwoju dla Łodzi. Decydują też m.in. o likwidacji liceów profilowanych w Łodzi. Sesja łódzkiej Rady Miejskiej zaczęła się w środę o 9:00.
  Sesja łódzkiej Rady Miejskiej

  Sesja łódzkiej Rady Miejskiej ©Jakub Pokora/archiwum

  W konkursie wystartowały m. in. katolickie Centrum Służby Rodzinie oraz fundacja Jaskółka. Najlepsze wyniki w konkursie osiągnęło CSŁ. Jednak prezydent Łodzi odwołała konkurs.

  - Według opinii prawnej, którą posiadam prezydent mogła unieważnić konkurs ale nie go odwołać. Ale prezydent odwołała konkurs. - mówi Piotr Adamczyk, radny PiS.

  - Mam odmienne zdanie - odpowiedział Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent Łodzi. - Konkurs powinien być przygotowany lepiej. Oferenci powinni przedstawić m.in. scenariusze lekcji.

  Na sesji padły m.in. pytania, czy stowarzyszenia, które zgłosiły się do konkursu przedstawiły w swojej ofercie przekazanie informacji o antykoncepcji bez otoczki ideologicznej.

  - Informacje o antykoncepcji miały być przedstawiane merytorycznie, bez ideologizacji - twierdzi Maciej Prochowski, dyrektor wydziału zdrowia Urzędu Miasta Łodzi.

  Prezydent Hanna Zdanowska zapowiedziała, że do końca trwającego roku szkolnego zostanie ogłoszony i rozstrzygnięty konkurs. Zajęcia miałyby być prowadzone od września 2012 roku.

  W czasie dyskusji Jacek Borkowski (radny PO) mówił do Piotra Adamczyka, radnego PiS, którego zbulwersowało, że odwołano konkurs, w którym najwięcej punktów zdobyło CSŁ:

  - Pana dzieci będą chodziły na lekcje seksu, a moje - wychowania seksualnego. Byłem ministrantem. I pamiętam, że moja pierwsza lekcja seksu odbyła się w kościele.

  Tomasz Kacprzak, przewodniczący Rady Miejskiej, dopytywał, czy wszystkie oferty zawierały informację o prezerwatywie, która zabezpiecza przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.
  - Tak, zawierały - odpowiedział Maciej Prochowski.

  Były też pytania o to, czy będą instrukcje zakładania prezerwatywy.

  ***

  Radni decydują też jaki kształt będzie miał regulamin konsultacji społecznych. Dziś o tym, czy projekt zostanie poddany konsultacjom społecznym może zdecydować (oprócz prezydenta) również grupa tysiąca łodzian. To tak zaporowa liczba, że jeszcze żadne konsultacje nie odbyły się na wniosek mieszkańców. Projekt zakłada zmniejszenie tej liczby do 200.

  Radni głosują, jakie zabytki nienależące do miasta dostaną dotację z budżetu Łodzi na prace konserwatorskie.
  Ponadto na sesji zostaną też podzielone pieniądze dla niepełnosprawnych z PFRON.

  Radni mają też zdecydować o połączeniu Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień oraz przychodni Nowe Rokicie. Będą głosować nad nową formułą funkcjonowania szpitali im. Jonschera i Jordana.

  Na sesji po raz pierwszy odczytywany jest projekt strategii rozwoju dla Łodzi do 2020 i po 2020 r. Projekt dokumentu został przedstawiony w grudniu, ale przypominał bardziej ogólną wizję niż strategię. Teraz jest on po konsultacjach społecznych. Wpisano do niego proponowane przez mieszkańców zadania.

  Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (8)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pierdoły jak zwykle

   listonosz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 14

   najlepiej zrobią to radni bezradni ponieważ oni na wszystko mają licencje .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Uczmy prawdy

   Antykatol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 13

   Myślenie CSR jest jednostronne - nasycone nastawieniem na rodzinę - nie daje wolności wyboru i kształtowania własnej tożsamości seksualnej, co jest niezwykle ważne dla nastolatków, którzy...rozwiń całość

   Myślenie CSR jest jednostronne - nasycone nastawieniem na rodzinę - nie daje wolności wyboru i kształtowania własnej tożsamości seksualnej, co jest niezwykle ważne dla nastolatków, którzy eksperymentują. Religia katolicka daje jeden model, a każdy inny uważa za sprzeczny i zły - neguje prawo do homeseksualizmu, traktując go jako chorobę, zabrania aborcji, seksu przedmałżeńskiego - jest niedostosowane do obecnych realiów. Uważam, że słusznie pani prezydent zabrała tej instytucji prawo do przeprowadzenia warsztatu - tego typu warsztaty powinny być prowadzone przez ludzi nie związanych ze środowiskiem katolickim i prezentować fakty. Osobiście dziecka nie poślę na warsztat nasączony ideologią rodziny katolickiej (ładnie na zewnątrz - żeby sąsiedzi źle nie mówili, a wewnątrz zgnilizna)...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Seks bez małżeństwa i rodziny

   nie ma przyszłości! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 14

   Nie sztuką jest pieprzyć, ale urodzić dzieci i dać im bezpieczny i trwały dom.

   Nigdzie o tym nie piszą lepiej, jak w Piśnie Świętym!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Konkurs ustawiony:

   Wiadomo, kto wygra:... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 32

   Jedynie słuszna i poprawna POlitycznie organizacja.

   Seks o PTAKACH (jaskółkach') - RODZINA (CSR) bez szans!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Koniecznie

   Jura (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 23

   zaprosić trzeba wysokiego urzędnika z kurii Oni najwięcej wiedzą o związkach partnerskich.Na pewno będą służyli cennymi radami i spostrzeżeniami

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A już myślałem

   Jacek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 22

   że radni nareszcie zajmą się czymś pożytecznym. To znaczy zaczną uprawiać seks na radzie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bo najlepiej jak hanka

   rem (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 48 / 37

   jest GOŁA a łodz ma DŁUGI


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czy te pasożyty wiedzą ;ze

   E; (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 12

   dzieci przynoszą bociany albo znajduje się pod główkami kapusty /rada miejska głowa pusta jak kapusta/

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo