Lato w Łodzi i regionie. Dom kultury w parku, plener z...

  Lato w Łodzi i regionie. Dom kultury w parku, plener z Muminkami, noc spadających gwiazd

  Matylda Witkowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Lato w Łodzi i regionie. Dom kultury w parku, plener z Muminkami, noc spadających gwiazd

  ©Łukasz Kasprzak

  Spadające gwiazdy będzie można oglądać jutro w ogrodzie botanicznym. Na najmłodszych czeka malowanie z Muminkami.
  Lato w Łodzi i regionie. Dom kultury w parku, plener z Muminkami, noc spadających gwiazd

  ©Łukasz Kasprzak

  Latający Dom Kultury będzie dziś bawił najmłodszych w Parku Staromiejskim. Od godz. 11 do 14 dzieci mogą liczyć na animacje, zabawy i warsztaty. Wstęp wolny.

  W ramach akcji "Łódź kontra choroby wątroby" o godz. 13 w parku Podolskim można ćwiczyć body mental, o godz. 13 w parku na Zdrowiu można uprawiać stretching (zbiórka koło Aquaparku Fala), a o godz. 15.30 w parku Szarych Szergów ćwiczyć kręgosłup. Zajęcia przeznaczone są dla osób dorosłych otyłych lub z nadwagą. Wstęp jest bezpłatny.

  Połowa sierpnia to czas, gdy na niebie jest najwięcej spadających gwiazd. Na wspólne ich oglądanie zaprasza jutro wieczorem ogród botaniczny. O rojach meteorów wpadających bardzo szybko w ziemską atmosferę opowiedzą pracownicy Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Łodzi. Spotkanie trwać będzie od godz. 20 do 24. Wstęp do ogrodu botanicznego możliwy będzie od strony ul.Retkińskiej 39. Organizatorzy proszą o zabranie czegoś do siedzenia . Bilety kosztują 6 i 3 zł.

  Jutro dzieci mogą wziąć udział w plenerze z Muminkami. Na zajęcia zaprasza Muzeum Kinematografii. Potem odbędzie się projekcja filmów animowanych. Start o godz. 11 przy pl. Zwycięstwa 1. Zajęcia są dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat, bilety 12 zł.

  Już dziś można zapisywać się na czwartkowe spotkanie z cyklu "Szafa opowiada" w Centralnym Muzeum Włókiennictwa. Zajęcia rozpoczną się o godz. 12, przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat. Koszt to 6 zł. Zapisy: edukacja@ muzeumwlokiennictwa.pl.
  Kilka propozycji na najbliższe dni ma Muzeum Miasta Łodzi. Najmłodsi w ramach Akademii Małego Kustosza mogą w czwartek wziąć udział w zajęciach "Wpadnij na Bałuty". Zbiórka o godz. 12 w muzeum. Natomiast w przyszły czwartek też o godz. 12 w ramach Akademii dzieci mogą wziąć udział w zajęciach "Na zapleczu muzeum". Na zajęcia obowiązują zapisy, tel. : 42 254 90 11, edukacja@muzeum-lodz.pl.

  W weekend Muzeum Miasta Łodzi zaprasza na dwa spacery. W sobotę o godz. 11 można wybrać się na wycieczkę rowerową pt. "Śladami łódzkiego sportu". Zbiórka w parku na Zdrowiu przy pamiątkowym kamieniu u zbiegu ul. Konstantynowskiej i alei Unii. W niedzielę o godz. 11 ruszy spacer "Śladami przedwojennego garnizonu miasta Łodzi". Start na placu Hallera. Wstęp na oba spacery jest wolny.

  Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie (ul. Łódzka 28 ) zaprasza dziś na kolejny wtorek ze sztuką. O godz. 10 odbędą się zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat, o godz. 12 dla dzieci wwieku 7-12 lat, o godz. 14 dla młodzieży.

  Autopromocja

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Gmina na Szóstkę

   Gmina na Szóstkę