Menu Region

Zamiast Uniwersalu powstanie Unicity

Zamiast Uniwersalu powstanie Unicity

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Łódzki

Alicja Zboińska

5Komentarzy Prześlij Drukuj
Najwcześniej po wakacjach nastąpi otwarcie Unicity, centrum handlowego, które powstaje na terenie dawnego domu handlowego Uniwersal. Trwają prace budowlane, odsłonięta została fasada gmachu od strony pl. Niepodległości. Obecnie montowane są elementy ozdobne.

Na otwarcie Unicity jeszcze poczekamy

(© Krzysztof Szymczak)

- Koniec inwestycji planujemy na czerwiec - mówi przedstawiciel inwestora Ryszard Zatorski, prezes MW Real. - Nie znaczy to, że wtedy nastąpi otwarcie, wówczas przekażemy klucze najemcom, by mogli zacząć adaptować pomieszczenia do swoich potrzeb. Nie mamy jeszcze wyznaczonej daty otwarcia, nie nastąpi ono latem, gdyż nie jest to dobry czas dla takich działań.

Wiadomo natomiast jaki będzie charakter Unicity.
Będzie to w dużej części centrum wyposażenia wnętrz. Będzie tu można kupić zarówno płytki, panele podłogowe, wanny jak i meble. W założeniu ma to być miejsce, gdzie pod jednym dachem klienci kupią wszystko niezbędne do remontu i wyposażenia domu. Planowane są także punkty usługowe, niezwiązane z branżą budowlaną.

Powierzchnia użytkowa nowego centrum wyniesie 8,5 tys. m.kw. Nie wiadomo natomiast ile sklepów znajdzie się w Unicity, zależy to od potrzeb poszczególnych najemców. Inwestor nie zdradza też, jaki procent powierzchni centrum został wynajęty, negocjacje ciągle trwają.

Zaprojektowany został parking na 300 miejsc, od strony ul. Rzgowskiej będzie można wjechać na parking podziemny.

Uniwersal był pierwszym domem towarowym w Łodzi, został otwarty w 1967 roku. Przez lata odwiedzały go tłumy klientów, w najlepszym okresie było to nawet 130 tysięcy osób dziennie. Kłopoty zaczęły się na początku lat 90., gdy zmienił się ustrój i zaczęły powstawać sklepy, a następnie centra handlowe. Pod koniec lat 90. do Uniwersalu wprowadziła się Galeria Centrum, ale nie udało się osiągnąć zamierzonej liczby klientów i gmach wkrótce ponownie opustoszał.

W 2006 roku budynek został sprzedany spółce z Warszawy, a 2 lata później odsprzedany łódzkiemu inwestorowi, który początkowo chciał tu otworzyć biura. Ten pomysł nie został zrealizowany i w dawnym Uniwersalu nic nie działo się do ubiegłego roku, gdy zaczęło powstawać Unicity.


Zapisz się do newslettera
5

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

do paw i ja

+25 / -24

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Luz (gość)  •

piszecie bzdury budynek odnowiony wygląda bardzo dobrze , przestańcie krytykować

odpowiedzi (0)

skomentuj

dramat

+50 / -33

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

paw (gość)  •

budynek nieremontowany od przeszło 40 lat wyglądał o niebo lepiej od tego architektonicznego horroru jaki nam zaserwował pożal się boże inwestor!

skomentuj

dramat

+103 / -49

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ja (gość)  •

ano prawda, takie tam picowanie. Taniutko, oszczędnie,bez pomysłu. Jaki Pan taki kram, wsio.

odpowiedzi (0)

skomentuj

UNICITY ? JUNYSYTI ?

+50 / -58

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Yair (gość)  •

Kolejny raz, starsze osoby będą sobie łamać języki. Mieszkamy w Polsce, więc nazwa centrum handlowego powinna być po polsku, a nie po angielsku. Popatrzcie na Izrael. Tam, mają więcej rozsądku niż my. W Izraelu nazwy firm czy sklepów zawsze mają hebrajskie brzmienie, bez względu na to, jakim alfabetem są zapisane. Bierzmy przykład z Izraelczyków i szanujmy nasz język, tak jak oni szanują i kochają język hebrajski.

skomentuj

co do

+66 / -47

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

okonek (gość)  •

scyzorykiem chrzczonych to ten hebrajski czesto bywa mocno nabyty ;) ale i tak prawdziwego Lodzianina pozna sie,ze powie na to uniwersal - no bo jak inaczej?

odpowiedzi (0)

skomentuj