Smutne urodziny Pelikana Łowicz. Klub rozważa wycofanie się...

  Smutne urodziny Pelikana Łowicz. Klub rozważa wycofanie się z rozgrywek III ligi

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Jan Skomiał (z lewej) nie kryje, że najlepiej dla klubu byłoby, aby władze miasta umorzyły Pelikanowi długi, ale może to naruszać prawo
  1/2
  przejdź do galerii

  Jan Skomiał (z lewej) nie kryje, że najlepiej dla klubu byłoby, aby władze miasta umorzyły Pelikanowi długi, ale może to naruszać prawo ©Rafał Klepczarek

  W tym roku Pelikan Łowicz obchodzi 70. rocznicę powstania. Nastroje wśród działaczy piłkarskiego trzecioligowca są jednak minorowe. Mówi się nawet o wycofaniu z rozgrywek trzecioligowych. Powodem są oczywiście braki finansowe.
  Klub piłkarski z ul. Starzyńskiego ciągle nie może wyjść ze spirali długów, w które wciągnęła go m. in. kosztowana gra w II lidze. Obecnie zadłużenie KS Pelikan Łowicz wynosi około 380 tys. zł. Są to głównie pieniądze, które sportowcy winni są urzędowi miejskiemu z tytułu dzierżawy targowiska miejskiego oraz wykorzystywania komunalnego placu pod parking.

  - W skali roku potrzeba nam na działalność ponad 1 mln zł, a budżet nie domyka się nam na 200-300 tys. zł - informuje Jan Skomiał, wiceprezes Pelikana Łowicz ds. organizacyjnych. - Dochody z targowiska spadają, bo handluje na nim coraz mniej osób, a koszty związane z przystąpieniem do rozgrywek idą w górę. Tniemy wydatki, ale jest to niewystarczające.

  Do tego dochodzą problemy z rozpadającym się budynkiem klubowym oraz brakiem strategicznego sponsora. Oczywiście za takiego można uznać burmistrza Krzysztofa Kalińskiego oraz zdominowaną przez jego zwolenników Radę Miejską w Łowiczu. Gdyby nie fakt, że miasto na różne sposoby wspiera trzecioligowca, to już dawno byłby on finansowym bankrutem.

  Jan Skomiał nie kryje, że w każdej chwili może zostać podjęta decyzja o wycofaniu się z rozgrywek trzecioligowych.

  - Na razie nic nie jest jeszcze przesądzone i myślę, że dotrwamy do końca tego sezonu piłkarskiego - dodaje działacz Pelikana, który finansowego wsparcia szuka między innymi w spółce Maspex Wadowice, będącej nowym właścicielem łowickich zakładów przetwórstwa owoców i warzyw Agros Nova.


  AUTOPROMOCJA:

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Gmina na Szóstkę

   Gmina na Szóstkę