Droga łącząca Uniejów z autostradą A2 zostanie wyremontowana

  Droga łącząca Uniejów z autostradą A2 zostanie wyremontowana

  Agnieszka Olejniczak

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Przebudowa drogi wojewódzkiej z Uniejowa do węzła autostrady A2 jest przesądzona. Podpisanie umowy z wykonawcą możliwe w sierpniu.
  Przebudowa kilku kilometrów drogi ma kosztować 25 mln zł

  Przebudowa kilku kilometrów drogi ma kosztować 25 mln zł ©ZDW Łódź

  Kolejne dobre połączenie drogowe zyska Uniejów. To za sprawą przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 473. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi w ostatnich dniach lipca rozstrzygnął przetarg i wybrał wykonawcę, który dokona remontu na odcinku, wiodącym do autostrady.

  Za niemal 25 mln zł przebudową trasy zajmie się firma Skanska. Jej oferta została wybrana spośród 11 złożonych w przetargu. Kwoty opiewały od 25 do ponad 32 mln zł. Tyle firmy oczekiwały od ZDW w Łodzi za wykonanie prac na odcinku około 8,5 km drogi.

  Trasa jest o tyle ważna, że łączy Uniejów z węzłem autostrady w Dąbiu. I to najkrótsza trasa dojazdu do A2 i możliwości połączenia miasta z Poznaniem i Warszawą. Ten odcinek drogi wojewódzkiej ma też znaczenie dla całego województwa łódzkiego, jak przekonuje jego marszałek Witold Stępień.

  - Droga pełni istotną rolę w komunikacji regionalnej, zwłaszcza dla pojazdów ciężarowych, ze względu na to, że łączy autostradę A2 na węźle w Dąbiu z drogą ekspresową S8 w Łasku - tłumaczy marszałek.

  Jak informuje ZDW w Łodzi, inwestycja obejmie ponad 8,5 km drogi wojewódzkiej nr 473 z Uniejowa do granicy woj. łódzkiego i wielkopolskiego. W ramach zadania zostanie wymieniona konstrukcja jezdni, rozbudowane będą skrzyżowania z drogami publicznymi, powstaną nowe przepusty, chodniki, zatoki autobusowe, odwodnienie, oświetlenie. Przebudowane zostaną również zjazdy.

  Jeśli nie będzie żadnych komplikacji, umowa z wykonawcą zostanie podpisana jeszcze w sierpniu.


  AUTOPROMOCJA:

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do kiedy k**** ten remont

   wkurwiony (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Jak w tytule

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kiedy koniec tego remontu ??

   mic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   nigdzie nie podajecie do kiedy te remont. Czy testujecie cierpliwość kierowców którzy tam spotykają sie nie z zaskoczeniem że droga jest zamknięta. Czytam kolejny artykuł o tym remoncie i nikt nie...rozwiń całość

   nigdzie nie podajecie do kiedy te remont. Czy testujecie cierpliwość kierowców którzy tam spotykają sie nie z zaskoczeniem że droga jest zamknięta. Czytam kolejny artykuł o tym remoncie i nikt nie podaje informacji do kiedy ten remont?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ......A droga nr 72

   Bogna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Czy nasze Państwo oraz władze wojewódzkie muszą tylko dbać o ludzi mających pieniądze oraz biznesmenów którzy w ramach rozpusty przyjeżdżają do Uniejowa,a co z drogą " krajową" nr 72 którą jeżdżą...rozwiń całość

   Czy nasze Państwo oraz władze wojewódzkie muszą tylko dbać o ludzi mających pieniądze oraz biznesmenów którzy w ramach rozpusty przyjeżdżają do Uniejowa,a co z drogą " krajową" nr 72 którą jeżdżą zwykli Polacy,do pracy, do szkoły. Ile jeszcze ludzi musi zginąć aby ktoś zajął się jej remontem. Panie BURMISTRZU, Panie STAROSTO, Pani WOJEWODOzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama