Zagraniczni pacjenci będą leczyć się w Łodzi

Zagraniczni pacjenci będą leczyć się w Łodzi

Joanna Barczykowska

Dziennik Łódzki

Aktualizacja:

Dziennik Łódzki

Zagraniczni pacjenci będą leczyć się w Łodzi

Szpital chce oferować zagranicznym turystom m.in. usługi dermatologiczne ©Jakub Pokora

Zagranicznych pacjentów już wkrótce masowo będzie przyjmował Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Biegańskiego w Łodzi. Szpital dostał się do programu Ministerstwa Gospodarki, które ma zamiar promować polskie placówki medyczne za granicą.
Zagraniczni pacjenci będą leczyć się w Łodzi

Szpital chce oferować zagranicznym turystom m.in. usługi dermatologiczne ©Jakub Pokora

Ministerstwo uruchomiło program promujący usługi medyczne w Polsce wśród obcokrajowców, ponieważ rząd uznał turystykę medyczną za jeden z kluczowych sektorów naszej gospodarki. Polskie szpitale będą się promowały na targach medycznych w Niemczech, Danii, Szwecji, Norwegii, Rosji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

- Mamy do zaoferowania świetnych specjalistów i bardzo dobry sprzęt.
Dodatkowo nasze ceny są bardzo konkurencyjne. Specjalistyczne operacje w Polsce, np. z zakresu kardiochirurgii czy ortopedii są kilkukrotnie tańsze niż na Zachodzie - tłumaczy dr Ada Kostrz-Kostecka, kierownik projektu z ministerstwa.

Szpital im. Biegańskiego, jako jedyna placówka z Łodzi, dostał się do ministerialnego projektu. Warunkiem była m.in. dobra jakość usług i anglojęzyczny personel. To oznacza, że już wkrótce w szpitalu będzie się leczyło wielu obcokrajowców. Szpital chce bowiem podpisać umowę z zagranicznymi płatnikami, takimi jak w Polsce jest NFZ, którzy będą kierowali na leczenie do Łodzi swoich pacjentów.

- Jesteśmy wysokospecjalistycznym szpitalem, który cechuje się przede wszystkim dobrą jakością usług. Właśnie takie zabiegi interesują zagranicznych pacjentów - tłumaczy dr Paweł Skoczylas, zastępca dyrektora ds. specjalistyki ambulatoryjnej i usług komercyjnych w szpitalu im. Biegańskiego. - Chcemy zaoferować pacjentom zabiegi kardiologiczne, takie jak wstawianie rozruszników serca. Poza tym mamy w ofercie bardzo dobrą rehabilitację kardiologiczną. Obcokrajowcom proponujemy też leczenie chorób zakaźnych oraz polekowe i poalkoholowe leczenie uszkodzeń wątroby. W naszej ofercie są także zabiegi dermatologiczne, np. usuwanie znamion i malformacji.

Leczenie obcokrajowców ma się jednak odbywać poza godzinami pracy szpitala dla polskich pacjentów i poza kontraktami z NFZ.

- Mamy świetnych specjalistów i przede wszystkim bardzo drogi sprzęt, którego przez zbyt niskie kontrakty z Funduszem nie możemy w pełni wykorzystywać. Dzięki przyjęciu zagranicznych pacjentów będziemy mogli lepiej wykorzystać potencjał szpitala, a zarobione pieniądze zainwestujemy w nowoczesny sprzęt i modernizację placówki. Skorzystają na tym przede wszystkim polscy pacjenci - mówi dr Skoczylas.

Szpital im. Biegańskiego jest jedną z najlepszych placówek w Polsce w leczeniu chorób zakaźnych i schorzeń dermatologicznych. Lecznica może się pochwalić np. nowoczesnym urządzeniem do diagnozowania chorób wątroby, które mają tylko trzy szpitale w Polsce. Z kolei oddział dermatologii ma specjalny laser pulsacyjno-barwnikowy do usuwania trudnych naczyniaków i malformacji. Sprzęt przez pół dnia stoi jednak nieużywany, bo kontrakt z NFZ nie pozwala na leczenie większej liczby pacjentów.

Szpital im. Biegańskiego w Łodzi jako pierwszy w regionie oficjalnie stara się o zagranicznych pacjentów. Oprócz Łodzi w programie biorą udział placówki z Warszawy, Szczecina czy Krakowa.


Zapisz się do newslettera

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

pavulon

pavulon (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

do łodzi po pavulon

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Zagraniczni pacjenci masowo...

kinol (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 41 / 24

Autorce pomyliły się daty w kalendarzu. Pierwszy kwietnia w tym roku już był. A pan doktor zastępca dyrektora to niezły żartowniś, kabałę stawiał czy u wróżki był? Zagraniczni najpewniej z Kaliszek...rozwiń całość

Autorce pomyliły się daty w kalendarzu. Pierwszy kwietnia w tym roku już był. A pan doktor zastępca dyrektora to niezły żartowniś, kabałę stawiał czy u wróżki był? Zagraniczni najpewniej z Kaliszek koło Rawy Mazowieckiej.... I poza godzinami pracy szpitala, to znaczy kiedy ? Ktoś z szanownych pracowników NFZ już to czytał ? zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

No to jak samo ministerstwo......

koper (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 46 / 34

To na pewno nic z tego nie będzie.Chcę uspokoić mnn takie projekty były juz wcześniej. Jedyne co możemy sprzedac to stomatologię i sanatoria bo za to pacjent sam płaci. Obce kasy chorych nawet jak...rozwiń całość

To na pewno nic z tego nie będzie.Chcę uspokoić mnn takie projekty były juz wcześniej. Jedyne co możemy sprzedac to stomatologię i sanatoria bo za to pacjent sam płaci. Obce kasy chorych nawet jak by chciały oszczędzic kupując usługi w Polsce to ich pacjenci się nie zgodzą.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Nasi pacjenci niech czekają w wielomiesięcznych kolejkach

mysli niepoprawnie nieuczesane (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 72 / 35

wszak to tylko BIEDNI POLACY, co to płaca składki na NFZ... Doczekają wizyty u lekarza, czy w szpitalu, albo i nie. Liczy się SZMAL, panie Tusk, no nie?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

w czmp nic nie potrafią zrobić

Malwa (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 67 / 41

a w Biegańskim aż miło poczytać

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo