Menu Region

Łódzki szlak konny za 33 mln zł gotowy

Łódzki szlak konny za 33 mln zł gotowy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Łódzki

Katarzyna Chmielewska

4Komentarze Prześlij Drukuj
Łódzki szlak konny za 33 mln zł gotowy

(© Dziennik Łódzki/archiwum)

Najdłuższy turystyczny szlak konny w Europie ma 2100 kilometrów. Składa się z dwóch pętli, jedna oplata agolmerację łódzką, a druga całe województwo. Turyści już mogą z niego skorzystać. Prace przy jego stworzeniu trwały dwa lata.
Na trasie jest 200 ośrodków jeździeckich, 21 punktów postojowych, 1400 tablic informacyjnych, 30 punktów informacyjnych i monitorujących turystów oraz tysiąc atrakcji: zabytki, obiekty rekreacyjne. Szlak stworzył samorząd wojewódzki, połowa wydanej kwoty pochodziła z funduszy europejskich.

- Łódzki Szlak Konny jest nie tylko atrakcyjny, doskonale oznakowany i ciekawy, ale również bardzo bezpieczny.
Turysta, oczywiście jeśli chce, może być na trasie cały czas monitorowany. W razie niebezpieczeństwa wystarczy wcisnąć przycisk SOS na tzw. lokerze, który wypożyczamy bezpłatnie - opowiada Piotr Wandachwoicz, szef projektu Łódzki Szlak Konny. - Służby ratownicze są podpięte do systemu i odbiorą sygnał SOS.

Dla turystów przygotowano serwis internetowy, mobilną aplikację na smatfony, systemy GPS i urządzenia, dzięki którym każdy, kto jest na szlaku będzie mógł zostać zlokalizowany w razie niebezpieczeństwa. Zaplanować trasę, wybrać miejsca, które chcemy odwiedzić, wydrukować mapy, zarezerwować nocleg można w domu korzystając z portalu www.wsiodle.lodzkie.pl lub na szlaku w punktach informacji i monitorowania turysty. Główna stacja dowodzenia znajduje się w Łodzi przy ul. Wycieczkowej.
4

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Bo przecież każdy w Łodzi ma konia!!!

+57 / -56

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ki-buc (gość)  •

jak marszłkiem zostanie wędkarz, będziemy mieli najdłuższą rzekę do wędkowania w Polsce. Jedna część będzie okalała Łodź, druga województwo, również za 33 mln.
Jak marszałkiem zostanie strzelec....

odpowiedzi (0)

skomentuj

Koń by się uśmiał

+57 / -35

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gość (gość)  •

Ach ta nasza megalomania - nie ważne, że kompletnie bez sensu, grunt, że najdłuższy w Europie. Tak czy inaczej czeka nas najazd jeźdźców. Tłumy koni zachęconych NAJDŁUŻSZYM szlakiem konnym już szturmują nasze granice.

odpowiedzi (0)

skomentuj

prezes

+45 / -41

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

daga89 (gość)  •

najlepsze jest to, że prezesem towarzystwa wspierania turystyki konnej jest właściciel najgorzej prowadzonej stajni w Łodzi .. jak to możliwe, że człowiek, który nie ma szacunku do koni i swoich pracowników w stajni dostaje tak wysoką posadę w branży konnej .. dla mnie to jakaś głupota!! odwiedźcie kiedyś jego stajnię! poczytajcie na forach opinie o niej i o tym człowieku!

odpowiedzi (0)

skomentuj

FISIAK.

+44 / -53

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

koniuszy (gość)  •

To zasługa FISIAKA.

odpowiedzi (0)

skomentuj