Lotnicza wyżyna i polityczna nizina

  Lotnicza wyżyna i polityczna nizina

  Sławomir Sowa

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Miały być nowe śmigłowce, nowe miejsca pracy i nowe technologie Wojsko Polskie i Łódź miały być największymi beneficjentami wartego 13 miliardów złotych kontraktu. Na miesiąc przed zapowiadanym podpisaniem kontraktu na 50 śmigłowców wielozadaniowych dla Wojska Polskiego tygodnik "Wprost" oskarżył MON o manipulowanie przetargiem na śmigłowiec, a komisję przetargową o potwierdzenie nieprawdy.
  Sławomir Sowa

  Sławomir Sowa ©Grzegorz Gałasiński

  Padły słowa, że MON "mogło sfałszować wynik przetargu na śmigłowiec" (czemu MON zaprzeczyło, oskarżyło tygodnik o kłamstwa i zapowiedziało pozew). Tomasz Wróblewski, naczelny "Wprost", nie zawahał się nawet przed sugestią, że przetarg pewnie będzie musiał być powtórzony. Gdyby rzeczywiście miało być tak, jak prognozuje, nie ma się co łudzić: w nowym przetargu Łódź stanęłaby na straconej pozycji.

  Andrzej Duda, zanim jeszcze został prezydentem, nie krył swojej dezaprobaty dla wyboru francuskiego śmigłowca, kibicując zakładom w Świdniku. Poza tym, gdyby miało dojść do nowego przetargu, to już po wyborach parlamentarnych, w których faworytem jest PiS. Dla tej partii produkcja francuskich śmigłowców w Łodzi jest solą w oku. Politycy PiS od początku nie kryli poparcia dla konstrukcji ze Świdnika i wspierali protesty tamtejszej załogi.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   waszczykowski

   spieprzaj (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   z Łodzi spadochroniarzu

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Obiecanki cacanki

   K111 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   Miała być produkcja w Łodzi - euforia. Następnie informacja, że nie produkcja tylko montaż i nie 50 sztuk, tylko połowa, bo część przyleci sama zmontowana we Francji. Kolejna informacja - powstaje...rozwiń całość

   Miała być produkcja w Łodzi - euforia. Następnie informacja, że nie produkcja tylko montaż i nie 50 sztuk, tylko połowa, bo część przyleci sama zmontowana we Francji. Kolejna informacja - powstaje wyżyna lotnicza od Łodzi do Dęblina. Kolejna to ta, że głównym miastem tego biznesu będzie Radom czyli okręg wyborczy premiery. A Pan dalej o łódzkiej szansie?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama