Menu Region

Łódzkie przedszkola najnowocześniejsze w Polsce

Łódzkie przedszkola najnowocześniejsze w Polsce

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Łódzki

Katarzyna Chmielewska

5Komentarzy Prześlij Drukuj
Łódzkie przedszkola najnowocześniejsze w Polsce

Łódzkie przedszkola są najnowocześniejsze w Polsce (© Grzegorz Gałasiński/archiwum)

Ile polskich przedszkoli posiada dostęp do komputera z internetem? A ilu nauczycieli wykorzystuje internet w swojej pracy? Czy przedszkola wykorzystują dzienniki elektroniczne? Odpowiedzi na te pytania szukał portal informatyzujący przedszkola Chmurkowo.pl. Z raportu serwisu wynika, że łódzkie przedszkola są najbardziej innowacyjne.
Badanie przeprowadzono na próbie 1010 placówek przedszkolnych z polskich miast powyżej 5 tys. mieszkańców. 77 proc. przebadanych placówek to przedszkola publiczne, 23 proc. - niepubliczne. Odpowiedzi na pytania udzielali wyłącznie dyrektorzy przedszkoli. W Łodzi przebadano pięćdziesiąt cztery przedszkola.

Z badania wynika, że choć większość polskich przedszkoli posiada już komputer z dostępem do internetu (odpowiedziało tak 96 proc.
respondentów), to wciąż rzadkością jest zastosowanie takich innowacyjnych rozwiązań, jak na przykład elektroniczne dzienniki (stosuje je jedynie 5 proc. przedszkoli w całej Polsce, przy czym w Warszawie tylko 3 proc.).

Na tym tle bardzo pozytywnie wyróżnia się Łódź , gdzie aż 17 proc. lokalnych przedszkoli odpowiedziało w badaniu, że korzysta z elektronicznego dziennika. E-dzienniki to oprogramowanie, które pomaga w sprawnej administracji przedszkolem, a rodzicom oferujące dostęp on-line do systemu aktualnych arkuszy ocen ich dzieci.

W takich miastach, jak Katowice, Kraków, Białystok, Szczecin, Wrocław i Łódź korzystanie z Internetu podczas przygotowywania się do zajęć potwierdziło ponad 90 proc. badanych. Niestety odsetek nauczycieli korzystających z Internetu do przygotowywania zajęć jest mniejszy niż odsetek przedszkoli posiadających komputer z internetem. Oznacza, że część nauczycieli w przedszkolach nie korzysta z dostępnego sprzętu.

Według raportu chmurkowo.pl jednym z najnowocześniejszych przedszkoli w Łodzi jest Przedszkole Miejskie nr 28 przy ul. Racjonalizatorów. - Korzystamy z elektronicznego dziennika, rodzice bardzo sobie chwalą możliwość takiego kontaktu z placówką. Ale to nie wszystko. Staramy się w miarę możliwości urozmaicać dzieciom zajęcia w przedszkolu - opowiada Helena Wybór, wicedyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 28.

- Zapraszamy na przykład wolontariuszki z zagranicznej fundacji, które prezentują naszym podopiecznym kulturę innych krajów. My w zamian organizujemy z dziećmi występy przedstawiające polskie zwyczaje. Dodatkowo wszyscy pedagodzy regularnie się dokształcają i chodzą na kursy, aby korzystać z najnowocześniejszych metod nauczania.

Zapisz się do newslettera
5

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Wielka szkoda

+32 / -33

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mama przedszkolaka (gość)  •

... że w tych cudnie zinformatyzowanych przedszkolach zabrakło miejsc dla 2000 dzieci.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Coś pozytywnego!:)

+30 / -34

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Różowe okulary (gość)  •

Dobija mnie to, że jak Łódź wychodzi w jakiś badaniach na prawdę nieźle to każdy szuka pomysłów na to, jak temu zaprzeczyć... Poza tym moim zdaniem, nie powinno się wydawać osądów jeżeli się nie ma pojęcia o realnej sytuacji..
Ja tam się cieszę, że czasem pojawiają się w prasie pozytywy, a nie tylko negatywy z życia miasta;)

odpowiedzi (0)

skomentuj

artykuł sponsorowany

+34 / -37

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ja (gość)  •

Artykuł wygląda na sponsorowany na maksa bo czym jest chmurkowo.pl - płatną platformą dla przedszkoli - prywatną firmą. Dodatkowo założe się że umieszczone informacje i ten cały raport tyczą się tylko przedszkoli które korzystają z tej platformy.

odpowiedzi (0)

skomentuj

strona www świadczy pm28

+27 / -13

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

obserwator (gość)  •

Szkoda tylko że nikt nie zwrócił uwagi na stronę przedszkola, która z informatyzacją i pewnym elementarnym poziomem stron www ma niewiele wspólnego. Nie wspominając o wpłenik profesjonalnym adresie. Szkoda że inne przedszkola które o to dbają nie są dostrzegane .

odpowiedzi (0)

skomentuj

OBSERWATOR

+36 / -36

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ZDROWY PRZEDSZKOLAK. (gość)  •

TYLKO CO Z PERSONELEM- KIEROWNICZKA PO WUMLU
WYCHOWACZYNI Z TYŁU 20 LAT Z PRZODU 65
BABCIA Z PRZEROBIONĄ KARTĄ ZDROWIA I GRUZLICĄ W KUCHNI
DZIADEK W OGRÓDKU
SYNOWA MAGAZYNIERKA
RODZINA USTAWIONA

odpowiedzi (0)

skomentuj