Łódzkie przedszkola najnowocześniejsze w Polsce

Łódzkie przedszkola najnowocześniejsze w Polsce

Katarzyna Chmielewska

Dziennik Łódzki

Dziennik Łódzki

Łódzkie przedszkola są najnowocześniejsze w Polsce

Łódzkie przedszkola są najnowocześniejsze w Polsce ©Grzegorz Gałasiński/archiwum

Ile polskich przedszkoli posiada dostęp do komputera z internetem? A ilu nauczycieli wykorzystuje internet w swojej pracy? Czy przedszkola wykorzystują dzienniki elektroniczne? Odpowiedzi na te pytania szukał portal informatyzujący przedszkola Chmurkowo.pl. Z raportu serwisu wynika, że łódzkie przedszkola są najbardziej innowacyjne.
Łódzkie przedszkola są najnowocześniejsze w Polsce

Łódzkie przedszkola są najnowocześniejsze w Polsce ©Grzegorz Gałasiński/archiwum

Badanie przeprowadzono na próbie 1010 placówek przedszkolnych z polskich miast powyżej 5 tys. mieszkańców. 77 proc. przebadanych placówek to przedszkola publiczne, 23 proc. - niepubliczne. Odpowiedzi na pytania udzielali wyłącznie dyrektorzy przedszkoli. W Łodzi przebadano pięćdziesiąt cztery przedszkola.

Z badania wynika, że choć większość polskich przedszkoli posiada już komputer z dostępem do internetu (odpowiedziało tak 96 proc.
respondentów), to wciąż rzadkością jest zastosowanie takich innowacyjnych rozwiązań, jak na przykład elektroniczne dzienniki (stosuje je jedynie 5 proc. przedszkoli w całej Polsce, przy czym w Warszawie tylko 3 proc.).

Na tym tle bardzo pozytywnie wyróżnia się Łódź , gdzie aż 17 proc. lokalnych przedszkoli odpowiedziało w badaniu, że korzysta z elektronicznego dziennika. E-dzienniki to oprogramowanie, które pomaga w sprawnej administracji przedszkolem, a rodzicom oferujące dostęp on-line do systemu aktualnych arkuszy ocen ich dzieci.

W takich miastach, jak Katowice, Kraków, Białystok, Szczecin, Wrocław i Łódź korzystanie z Internetu podczas przygotowywania się do zajęć potwierdziło ponad 90 proc. badanych. Niestety odsetek nauczycieli korzystających z Internetu do przygotowywania zajęć jest mniejszy niż odsetek przedszkoli posiadających komputer z internetem. Oznacza, że część nauczycieli w przedszkolach nie korzysta z dostępnego sprzętu.

Według raportu chmurkowo.pl jednym z najnowocześniejszych przedszkoli w Łodzi jest Przedszkole Miejskie nr 28 przy ul. Racjonalizatorów. - Korzystamy z elektronicznego dziennika, rodzice bardzo sobie chwalą możliwość takiego kontaktu z placówką. Ale to nie wszystko. Staramy się w miarę możliwości urozmaicać dzieciom zajęcia w przedszkolu - opowiada Helena Wybór, wicedyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 28.

- Zapraszamy na przykład wolontariuszki z zagranicznej fundacji, które prezentują naszym podopiecznym kulturę innych krajów. My w zamian organizujemy z dziećmi występy przedstawiające polskie zwyczaje. Dodatkowo wszyscy pedagodzy regularnie się dokształcają i chodzą na kursy, aby korzystać z najnowocześniejszych metod nauczania.

Zapisz się do newslettera

Komentarze (5)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Wielka szkoda

mama przedszkolaka (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 32 / 33

... że w tych cudnie zinformatyzowanych przedszkolach zabrakło miejsc dla 2000 dzieci.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Coś pozytywnego!:)

Różowe okulary (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 30 / 34

Dobija mnie to, że jak Łódź wychodzi w jakiś badaniach na prawdę nieźle to każdy szuka pomysłów na to, jak temu zaprzeczyć... Poza tym moim zdaniem, nie powinno się wydawać osądów jeżeli się nie ma...rozwiń całość

Dobija mnie to, że jak Łódź wychodzi w jakiś badaniach na prawdę nieźle to każdy szuka pomysłów na to, jak temu zaprzeczyć... Poza tym moim zdaniem, nie powinno się wydawać osądów jeżeli się nie ma pojęcia o realnej sytuacji..
Ja tam się cieszę, że czasem pojawiają się w prasie pozytywy, a nie tylko negatywy z życia miasta;)zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
artykuł sponsorowany

ja (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 34 / 37

Artykuł wygląda na sponsorowany na maksa bo czym jest chmurkowo.pl - płatną platformą dla przedszkoli - prywatną firmą. Dodatkowo założe się że umieszczone informacje i ten cały raport tyczą się...rozwiń całość

Artykuł wygląda na sponsorowany na maksa bo czym jest chmurkowo.pl - płatną platformą dla przedszkoli - prywatną firmą. Dodatkowo założe się że umieszczone informacje i ten cały raport tyczą się tylko przedszkoli które korzystają z tej platformy. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
strona www świadczy pm28

obserwator (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 27 / 13

Szkoda tylko że nikt nie zwrócił uwagi na stronę przedszkola, która z informatyzacją i pewnym elementarnym poziomem stron www ma niewiele wspólnego. Nie wspominając o wpłenik profesjonalnym...rozwiń całość

Szkoda tylko że nikt nie zwrócił uwagi na stronę przedszkola, która z informatyzacją i pewnym elementarnym poziomem stron www ma niewiele wspólnego. Nie wspominając o wpłenik profesjonalnym adresie. Szkoda że inne przedszkola które o to dbają nie są dostrzegane .zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
OBSERWATOR

ZDROWY PRZEDSZKOLAK. (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 36 / 36

TYLKO CO Z PERSONELEM- KIEROWNICZKA PO WUMLU
WYCHOWACZYNI Z TYŁU 20 LAT Z PRZODU 65...rozwiń całość

TYLKO CO Z PERSONELEM- KIEROWNICZKA PO WUMLU
WYCHOWACZYNI Z TYŁU 20 LAT Z PRZODU 65
BABCIA Z PRZEROBIONĄ KARTĄ ZDROWIA I GRUZLICĄ W KUCHNI
DZIADEK W OGRÓDKU
SYNOWA MAGAZYNIERKA
RODZINA USTAWIONAzwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo