Zawisza Pajęczno - Widzew Łódź 0:1 [RELACJA LIVE, ZDJĘCIA]

Paulina Szczerkowska
Zawisza Pajęczno - Widzew Łódź 0:1
Zawisza Pajęczno - Widzew Łódź 0:1 Jarosław Kosmatka
W pierwszym meczu w IV lidze RTS Widzew Łódź pokonał Zawiszę Pajęczno 1:0. Zwycięską bramkę strzelił Igor Świątkiewicz.

Dzień dobry, witamy Państwa ze stadionu Zawiszy Pajęczno. RTS Widzew Łódź równo o godzinie 17 rozpocznie swój pierwszy mecz w IV lidze. Piłkarze są już na rozgrzewce, a my prezentujemy skład w jakim zaprezentują się obie drużyny:

• RTS Widzew: Sokołowicz - Pietras, Maczurek, Dudała, Fornalczyk - Bednar, Budka, Okachi, Świątkiewicz - Kasperczak, Rachubiński
  • Zawisza: Wnuk - Błach, Okrzesik, Pałyska, Wilkoszewski - Juszczyk, Brożyna, Wójcicki, Wira, Dwornik - Grabowski

W podstawowej jedenastce Widzewa jest dwóch młodzieżowców: Dudała i Kasperczak.

Sędzią głównym dzisiejszego spotkania jest Tomasz Skopiński.

Piłkarze obu zespołów właśnie pojawili się na murawie. Widzewiaków wita około tysiąca kibiców, którzy przyjechali za swoją drużyną na to spotkanie.

ZOBACZ ZDJĘCIA KIBICÓW: Kibice na meczu Zawisza Pajęczno - Widzew Łódź [ZDJĘCIA]

Zawodnicy Zawiszy mobilizują się do meczu krzycząc: "To jest Widzew! Taki mecz może się nie powtórzyć!"

1' No i zaczęli!

5' Obie drużyny rozpoczęły nerwowo. Widać, że jednym i drugim niesamowicie zależy na zwycięstwie. Jak zawsze niezwykle żywiołowo przy ławce reaguje trener Witold Obarek.

7' Świetna centra Adriana Budki! Dośrodkowanie w stylu tych, które kibice pamiętają jeszcze z Ekstraklasy. Niestety dla widzewiaków, piłki nie opanował Kasperczak.

12' Klarownych bramkowych sytuacji na razie brak, ale zawodnikom obu drużyn nie można odmówić waleczności. Spotkanie toczy się przy nieustannym dopingu widzewskich kibiców.

15' Dobre podanie Okachiego do Budki. Zawodnik wyszedł na sam na sam z Wnukiem, ale szybszy był golkiper gospodarzy.

17' W ataku dalej Widzew. Rachubiński podawał do Kasperczaka, ale dobrze ustawiony był Wnuk. W Pajęcznie ciągle 0:0.

20' Nerwowo na ławce łodzian. Trenera Obarka do porządku musi przywoływać sędzia liniowy.

21' Rzut wolny dla gospodarzy. Piłka ląduje w bramce bronionej przez Sokołowicza, ale okazuje się, że zawodnik Zawiszy był na pozycji spalonej. W Pajęcznie ciągle mamy remis.

25' Przerwa na wodę. Obarek ostro upomina swoich piłkarzy.

26' Wracamy do gry. Adrian Budka indywidualnie próbuje pokonać trzech rywali. Wywalczył rzut rożny.

27' Fantastyczna akcja gości. Z rogu dośrodkowuje Adrian Budka, a szczupakiem próbuje strzelić Damian Dudała. Niestety, Wnuk wybija piłkę róg. Świetna centra Adriana i bardzo dobra interwencja golkipera gości!

29' Dobra szansa na zdobycie pierwszej bramki w tym meczu. Rachubiński precyzyjnie podał do Pietrasa, ale widzewski obrońca nie zdołał opanować piłki. Szkoda, bo sytuacja była stuprocentowa!

34' Po ponad pół godziny gry wynik się nie zmienił, ale przewaga leży po stronie widzewiaków. Czekamy na potwierdzenie w postaci bramek.

37' Ależ tym razem było blisko! Świątkiewicz strzelał z woleja, ale piłka nieznacznie minęła słupek!

38' Pierwsza zmiana w meczu. Trener Obarek zdejmuje z boiska doświadczonego Bednara. Zamiast niego wchodzi Kamil Bartos.

44' Budka dośrodkowuje do Świątkiewicza, ale ten za długo zastanawiał się co zrobić z piłką. Duże zamieszanie w polu karnym i nici z sytuacji bramkowej.

44' Piłkę dostaje Rachubiński i próbuje strzału z dystansu. Świetnie broni Wnuk!

45' Sędzia do I połowy dolicza 2 minuty. Jeszcze chwila, aby zmienić wynik...

45+2' Nic z tego. Pierwsza część gry kończy się wynikiem 0:0. Przewaga leży po stronie widzewiaków, ale na razie brakuje potwierdzenia w postaci bramek.

Spiker w Pajęcznie słusznie zauważa, że bohaterem I połowy jest bramkarz gospodarzy Dawid Wnuk. Golkiper wybronił przynajmniej dwie stuprocentowe sytuacje.

46' Obie drużyny z powrotem na boisku. Zarówno Widzew, jak i Zawisza przystępują do II połowy bez żadnych zmian.

50' Grabowski próbuje przelobować widzewskiego bramkarza! Michał Sokołowicz z trudem wybił tę piłkę! Jest róg...

51' Zagrożenie minęło. Piłkę po dośrodkowaniu Dwornika bez problemów łapie Michał Sokołowicz.

52' Okazuje się, że zmiana Vladimira Bednara w I połowie była wymuszona. Zawodnik zgłosił uraz. Miejmy nadzieję, że to nic poważnego i doświadczony defensor już niedługo wróci do gry.

54'**Goooooooooooooolll!!!** Igor Świątkiewicz strzelcem!

55' "Obudzicie się?!" krzyczał przed chwilą do swoich piłkarzy Witold Obarek. No i się obudzili. Strzelcem pierwszej, historycznej bramki dla "nowego" Widzewa zostaje Igor Świątkiewicz. Podawał mu drugi z widzewskich napastników, Nikodem Kasperczak. W Pajęcznie 1:0 dla RTS!

Wspaniały wybuch radości na widzewskiej ławce. Trener Obarek rzuca się w ramiona swojego zawodnika! Z radości wyskakuje w powietrze także prezes Marcin Ferdzyn i reszta zarządu. Wielka radość również w sektorze fanów Widzewa. Kibice szaleją ze szczęścia, w górę lecą butelki z wodą. Oby taka atmosfera utrzymała się jak najdłużej!

68' Przed chwilą zakończyła się kolejna przerwa na wodę. Zawodnicy wracają na boisko.

71' Po zdobyciu bramki widzewiakom udało się trochę uspokoić grę. Teraz bardziej starać się muszą zawodnicy z Pajęczna.

A w międzyczasie właśnie w drużynie gospodarzy doszło do dwóch zmian. Mielczarek zmienia Grabowskiego, a grający trener, Krężel wchodzi za Brożynę

78' Zmiana także w drużynie Widzewa. Młodzieżowca Kasperczaka zmienia inny młodzieżowiec, czyli Majerz. Nikodem Kasperczak asystował przy jak na razie jedynej bramce. Dziękujemy za grę!

81' Wygląda na to, że zawodnicy Widzewa chcą dowieźć wynik do końca. W natarciu Zawisza!

83' Trzeba jednak przyznać, że cały mecz dotyczy się w bardzo szybkim tempie. Zawodnicy oby drużyn są niesamowicie zaangażowani w grę. Zostawili dzisiaj na boisku dużo zdrowia.

85' Z boiska schodzi bohater tego spotkania, zdobywca jak na razie jedynego gola, Igor Świątkiewicz. Zastępuje go Damian Gilarski.

86' Kamil Bartos brutalnie faulowany przez zawodnika Zawiszy. Bez kartki. Ze środkowej linii boiska zaczyna Damian Dudała.

88' Grający trener gospodarzy Dariusz Krężel spróbował odważnego strzału z dystansu. Nie udało mu się jednak trafić w światło bramki.

89' Fornalczyk przewrócił się na połowie gospodarzy, ale sędzia zdecydował, że to widzewiak faulował. Piłkę dostaje bramkarz...

90' Do regulaminowego czasu gry sędzia dolicza 4 minuty.

90+1' Atakują łodzianie! Udana akcja całego zespołu kończy się strzałem Majerza. Niestety, widzewiak trafia tylko w boczną siatkę.

90+2' Stały fragment gry i piłka ląduje w siatce Widzewa. Na pozycji spalonej znajdował się jednak zawodnik Zawiszy. Bramka nie będzie uznana.

90+4' Koniec meczu! Widzewiacy wygrywają z Zawiszą Pajęczno 1:0. Strzelcem jedynej bramki w tym meczu zostaje Igor Świątkiewicz!

Wielkie brama dla widzewiaków! Gra nie była dzisiaj najlepsza, drużynie brakuje jeszcze zgrania, ale piłkarze wykazali się ogromną ambicją i wolą walki. Teraz przyjmują zasłużone gratulacje od kibiców.

"Oby tak dalej, dziękujemy!" krzyczą kibice Widzewa. A my również dziękujemy Państwu za uwagę i zapraszamy do śledzenia relacji live z kolejnego ligowego meczu Widzewa. Łodzianie już w najbliższą środę zmierzą się z Włókniarzem Zelów. Początek o godzinie 17:30.

ZAWISZA PAJĘCZNO - RTS WIDZEW ŁÓDŹ 0:1 (0:0)

Gol:
0:1 - Igor Świątkiewicz (55)

Zawisza: Dawid Wnuk - Kamil Błach, Ariel Okrzesik, Dawid Pałyska, Bartosz Wilkoszewski - Robert Brożyna (74, Dariusz Krężel), Michał Wójcicki, Kamil Wira, Damian Dwornik, Jakub Juszczyk - Marek Grabowski (72, Patryk Mielczarek). Grający trener: Dariusz Krężel.

RTS Widzew: Michał Sokołowicz - Michał Pietras, Daniel Maczurek, Damian Dudała, Łukasz Fornalczyk - Adrian Budka, Vladimir Bednar (38, Kamil Bartos), Princewill Okachi, Igor Świątkiewicz (85, Damian Gilarski) - Mariusz Rachubiński, Nikodem Kasperczak (77, Aleksander Majerz). Trener: Witold Obarek.

Żółte kartki: Damian Dwornik, Michał Wójcicki - Damian Dudała, Kamil Bartos, Aleksander Majerz.

Sędziował: Tomasz Skopiński (Skierniewice).

Widzów: 900.

Materiał oryginalny: Zawisza Pajęczno - Widzew Łódź 0:1 [RELACJA LIVE, ZDJĘCIA] - Dziennik Łódzki