Menu Region

Hakerzy podszywają się pod policję

Hakerzy podszywają się pod policję

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Łódzki

mar

6Komentarzy Prześlij Drukuj
Polskich internautów od kilku miesięcy atakuje wirus Weelsof. Wirus podszywa się pod policję i blokuje dostęp do komputera. Jego twórcy w zamian za usunięcie blokady żądają określonej kwoty pieniężnej tytułem rzekomej kary.
Wirus Weelsof atakuje od maja. Złośliwe oprogramowanie blokuje użytkownikowi dostęp do komputera. Na ekranie pojawia się komunikat, że komputer został zablokowany przez policję. W komunikacie czytamy, że usunięcie blokady jest możliwe po wpłaceniu określonej kwoty pieniężnej.

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi informuje, że do hakerskiego ataku doszło ostatnio na Retkini.

Jak poradzić sobie z wirusem

Wirusa można usunąć na dwa sposoby:
  • wygenerowanie i wpisanie "poprawnego" kodu UKASH
  • ręczne usunięcie z dysku oraz z rejestru systemowego zmian wprowadzonych przez złośliwe oprogramowanie

Szczegółowy opis sposobu postępowania w przypadku ataku wirusa Weelsof umieszczony jest na stronie http://www.cert.pl/news/5483/langswitch_lang/en. Na stronie znajduje się również generator kodu UKASH.


6

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

android

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

michał (gość)  •

blokują też przeglądarki w telefonach z androidem . W tym przypadku wystarczy wyczyścić pamięć w przeglądarce i wymusić jej zamknięcie.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Hakerzy podszywają się pod policję

+13 / -13

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Vontrupka (gość)  •

Jaki problem zrobić sobie na komputerze na sąsiedniej partycji "D" zrzutkę obrazu partycji systemowej "C" np. przy użyciu programu Acronis True Image. Przywrócenie komputera do stanu idealnego trwa jedynie 8 minut i bez śladu jakiejkolwiek infekcji. Dobra rada. Wszelkie dane osobiste i programy z których korzystamy przechowujmy na sąsiednich partycjach. Na partycji podstawowej "C" wyłącznie system!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Jacek

+113 / -104

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jacek (gość)  •

Też ostatnio w tamtym tygodniu po ponownym włączeniu komputera wyświetlił Mi się ten sam komunikat, wcześniej zainterweniował antywirus komunikatem ale go niestety nie zablokował... Z początku się wystraszyłem przyznaje... na komputerach dość dobrze się znam... postanowiłem nie popadać w panikę i zacząłem zastanawiać się nad rozwiązaniem problemem... Uruchomiłem komputer w trybie awaryjnym, w poleceniu uruchom wpisałem komendę msconfig i odhaczyłem wirus który blokował dostęp do komputera... Potem przeskanowałem kasperskym i już było wszystko w porządku.

skomentuj

wojtex52

+63 / -70

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wojtek (gość)  •

Jak odznaczyc wirus?

odpowiedzi (0)

skomentuj

A program antywirusowy?

+100 / -111

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

xxx (gość)  •

Skoro komputer jest zablokowany to jak można wygenerować kod UKASH lub wejść na stronę CERT? A co policja robi aby oszuści nie podszywali się po nich?

skomentuj

Użytkownik

+99 / -86

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Marchewka (gość)  •

Wystarczy, że masz drugiego uzytkownika na kompie i voila. Szczęśliwie mam. Co za paskuda... przerwała mi oglądanie serialu w połowie!

odpowiedzi (0)

skomentuj