Łódzcy strażacy wśród najsilniejszych na świecie [ZDJĘCIA+FILM]

ab
Sto uderzeń 6-kilogramowym młotem, bieg z 70-kilogramowym manekinem i przeskoczenie 3-metrowej ściany - to tylko wybrane konkurencje, jakie odbyły się w ostatni weekend w Toruniu. W IV Mistrzostwach Toughest Firefighter Alive Husqvarna Poland wzięło udział ponad 200 strażaków z 11 krajów. Nasz region reprezentowali strażacy z Komendy Miejskiej i Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

TFA Toruń 2011 - międzynarodowe zawody strażaków TFA i FFCC from Bufor Studio on Vimeo.

Zawody o tytuł "Najsilniejszego Strażaka" odbyły się na Rynku Nowomiejskim w Toruniu. Polskę reprezentowali przedstawiciele prawie wszystkich województw. Zawodnicy walczyli w 10 wyczerpujących konkurencjach.

- Każdy z zawodników włożył wiele pracy, wysiłku i poświęcenia, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki. Wszyscy strażacy wykazali się ambicją, profesjonalizmem oraz dokładnością w działaniu - powiedział Maciej Konieczny, Sales Manager Dealer, Husqvarna Poland.

"Najtwardszym z Najtwardszych Strażaków" został Niemiec polskiego pochodzenia - Joachim Posanz. Tytuł "Najtwardszego Strażaka" w klasyfikacji TFA Husqvarna Poland otrzymał po raz czwarty Marcin Zdziebło.

Łódzcy strażacy startowali w dwóch kategoriach. W formule TFA, która składała się z pięciu zadań, najlepiej zaprezentował się Łukasz Błoch, który w kategorii OPEN zajął 25. miejsce, a w kategorii wiekowej 19-29, uplasował się na 16. pozycji. Dawid Gazdecki w kategorii 30-34 był szósty, a Arnold Wiśniewski dziesiąty w kategorii 35-39.

W formule FCC (Firefignter Combat Challenge) wygrał Kanadyjczyk Trevor Fera. Najlepszy z naszych zawodników znów był Łukasz Błoch (44. miejsce w kategorii OPEN i 23. miejsce w kategorii wiekowej 19-29).