Pabianiczanin oskarżony o zabicie żony

Pabianiczanin oskarżony o zabicie żony

Krystian Dobrzański

Dziennik Łódzki

Dziennik Łódzki

Pabianiczanin oskarżony o zabicie żony

©Grzegorz Gałasiński / archiwum

Do Sądu Okręgowego w Łodzi trafiła sprawa 60-letniego pabianiczanina, który jest oskarżony o zabójstwo swojej 54-letniej żony.
Pabianiczanin oskarżony o zabicie żony

©Grzegorz Gałasiński / archiwum

Tragiczne zdarzenie miało miejsce 10 sierpnia ubiegłego roku w Pabianicach przy ulicy Zamkowej. Tego dnia prawdopodobnie małżeństwo z Pabianic wróciło z wczasów. Ok. godz. 22 Krzysztof W. zaalarmował pogotowie ratunkowe. Na miejscu ratownicy i policjanci zostali zmarłą żonę, 54-letniąUrszulę W. Według prokuratury zamordował ją mąż.

- Krzysztof W. oskarżony jest o zadanie ciosu nożem w klatkę piersiową, wskutek czego przebite zostało serce kobiety - tłumaczy nam zastępca prokuratora rejonowego w Pabianicach.
- Na skutek zadanego ciosu kobieta wykrwawiła się, co było bezpośrednią przyczyną zgonu. Zgromadzony materiał dowodowy w tym materiał biologiczny pozwolił na postawienie podejrzanemu zarzutów. Oskarżony działał w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia.

Oskarżony od początku śledztwa nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że jego żona planowała gdzieś wyjść wieczorem, a on nie wiedział gdzie.

Sąsiedzi małżeństwa, nie wiedzą jakie mogłyby być motywy zabójstwa. Mężczyzna był znanym dyrektorem szkoły, uczył historii. Kobieta wykładała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Łodzi. Była autorką kilku książek. Działała w fundacji "Jaś i Małgosia".

Krzysztof W. obecnie przebywa w areszcie. Nie jest jeszcze znana data pierwszej rozprawy. Prawdopodobnie odbędzie się ona po wakacjach. Jeżeli wina zostanie udowodniona oskarżonemu grozi dożywotnie więzienie.


Zapisz się do newslettera

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo