Ważne
  Urzędnicy WFOŚiGW w Łodzi wydadzą na meble 750 tys. zł

  Urzędnicy WFOŚiGW w Łodzi wydadzą na meble 750 tys. zł

  Marcin Bereszczyński

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Tak ma wyglądać nowy gabinet prezesa WFOŚiGW w siedzibie Funduszu przy ulicy Dubois 114/116
  1/2
  przejdź do galerii

  Tak ma wyglądać nowy gabinet prezesa WFOŚiGW w siedzibie Funduszu przy ulicy Dubois 114/116 ©WIZUALIZACJA SWIZ

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi przeprowadza się do nowej siedziby. Na meble i sprzęty przeznaczy 3/4 miliona złotych.
  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi kupuje nowe meble za blisko 750 tys. zł. Są to: biurka, szafy, stoły, krzesła, fotele, sofy, pufy, regały, kosze na śmieci, donice, grafiki na okleinie winylowej, lampy biurowe i stojące, tablice magnetyczne, ramki do zdjęć formatu A3, tabliczki na drzwi, lodówki, zmywarki, a nawet suszarka do włosów. Zakup jest związany z przeprowadzką funduszu z ulicy Łąkowej na Dubois, czyli na teren Łódzkiego Regionalnego Parku Naukowo-Technologicznego.


  Koszt zakupu mebli jest gigantyczny, ale WFOŚiGW zapewnia, że nie są one ze złota.

  - To będą zwykłe, standardowe, ale nowoczesne meble - mówi Andrzej Czapla, zastępca prezesa WFOŚiGW. - Przenosimy się do nowej siedziby i nie chcemy zabierać tam starych, wysłużonych mebli. To były sprzęty z dawnych delegatur w Piotrkowie, Sieradzu i Skierniewicach. Dostaliśmy je, gdy likwidowano fundusze w tych miastach. Stare meble mogłyby rozlecieć się podczas transportu. Zostaną sprzedane, więc trochę pieniędzy się zwróci. Kwota za nowe meble rzeczywiście nie jest niska, ale zwracaliśmy uwagę przede wszystkim na ich trwałość, aby nie wymieniać ich co dwa lata. Zależy nam nie na komforcie urzędników, ale klientów. W obecnej siedzibie często wstydzimy się, przyjmując gości w kiepskich warunkach. Najwięcej pieniędzy pochłaniają szafy i regały na dokumenty, które musimy przechowywać 5-10 lat.

  Do nowej siedziby zamówiono prawie sto biurek, 119 lamp biurowych i 124 fotele. Ma to związek z planowanym zwiększeniem zatrudnienia. Obecnie w WFOŚiGW w Łodzi pracuje prawie 100 osób, a ma być ich 120.

  Wśród zakupów znalazła się również suszarka do włosów.

  - Do pracy przyjeżdża rowerem regularnie 6 osób, a latem jeszcze więcej. Chcą przed pracą wziąć prysznic, więc zakupiona została suszarka do włosów - wyjaśnia Andrzej Czapla.

  Fundusz kupił też donice o wysokości 29 i 52 centymetrów, w których mają być rośliny o wysokości półtora metra. Są też 3 stoliki kawowe, 16 puf i 4 sofy.

  - Sofy są głównie dla klientów, którzy muszą gdzieś wygodnie usiąść, gdy przyjadą z odległych rejonów województwa - tłumaczy Andrzej Czapla, dodając, że na razie fundusz nie planuje zakupu nowych komputerów.

  Biurowiec o czterech kondygnacjach buduje Skanska za 18,5 mln zł. Powierzchnia użytkowa budynku to 2,6 tys. mkw. Prace rozpoczęły się w połowie ubiegłego roku.

  - Skanska ma zejść z placu budowy 30 września - mówi wiceprezes WFOŚiGW. - Do wykonania została kosmetyka. Już trwają odbiory cząstkowe. Otwarcie planujemy na przełom listopada i grudnia.

  Nowa siedziba funduszu ma składać się z dwóch części: biurowej i wystawienniczo-edukacyjnej dla 80 osób. Nowy obiekt ma być energooszczędny i wykorzystywać odnawialne źródła energii. Zamontowane zostaną pompy ciepła, kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne. Zainstalowany będzie system wentylacji z odzyskiem ciepła, a także instalacje, wykorzystujące deszczówkę do nawadniania terenów zielonych. Budynek będzie miał drewniane żaluzje, których zadaniem jest ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń.

  Czym jest WFOŚiGW?
  • Celem WFOŚiGW jest finansowanie ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Fundusz posiada osobowość prawną. Statut WFOŚiGW został uchwalony przez Sejmik Województwa Łódzkiego. WFOŚiGW jest instytucją niezależną. Nie podlega NFOŚiGW. Jest jego partnerem.
  • O pomoc z WFOŚiGW ubiegać się mogą: jednostki samorządu terytorialnego, państwowe jednostki budżetowe, przedsiębiorcy, instytucje kultury, organizacje pozarządowe i osoby fizyczne. Mogą liczyć na: pożyczki, pożyczki pomostowe, bezzwrotne dotacje, środki państwowe dla jednostek budżetowych, dopłaty do oprocentowania kredytów w bankach komercyjnych, częściową spłatę kapitału kredytu bankowego.
  • Fundusz realizuje "Strategię działania WFOŚiGW w Łodzi na lata 2013 - 2016 z perspektywą do 2020 r.". Zapisano w niej pięć priorytetów: ochrona i zrównoważone gospodarowanie zasobami wodnymi, racjonalne gospodarowanie odpadami i ochrona powierzchni ziemi, ochrona atmosfery, ochrona różnorodności biologicznej i funkcji ekosystemów, inne działania ochrony środowiska.

  Czytaj także

   Komentarze (15)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ale co to jest... 1 zł na mieszkańca !?!

   Fajne mamy to środowisko... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Jak na taką kupę naroda, która się zajmuje "ochroną środowiska" to totalna klęska:
   *Ochrona atmosfery -smog jakiego w Europie nie uświadczysz, brak ciągłości pomiaru zanieczyszczeń powietrza....rozwiń całość

   Jak na taką kupę naroda, która się zajmuje "ochroną środowiska" to totalna klęska:
   *Ochrona atmosfery -smog jakiego w Europie nie uświadczysz, brak ciągłości pomiaru zanieczyszczeń powietrza. Zresztą, po co mierzyć przecież każdy czuje!
   *Racjonalne gospodarowanie odpadami-każdy widzi te stosy walających się śmieci i niby segregacja.
   *Ochrona powierzchni ziemi-stosy psich gówien, mycie samochodów gdzie popadnie, wyrzucanie zanieczyszczeń w lasach i przy drogach, słowem, żadnych reguł.

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Banda pasożytów z PO i PSL

   Olaz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   szkodliwa instytucja - przechowalnia polityczna


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Należy im się barak

   Zlikwidować tą dziwną instytucję! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   A pieniądze przeznaczyć na darmowe obiady dla wszystkich dzieci w szkołach!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Fundusz należy szybko zlikwidować, a pieniądze przeznaczyć na lepsze cele

   Cezary (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

   Przyjdzie w Polsce taki czas, że ten Fundusz zostanie zlikwidowany. Uważam, że ta instytucja jest zupełnie niepotrzebna. Na razie jest to świetna przechowalnia dla radnych i osób które chwilowo...rozwiń całość

   Przyjdzie w Polsce taki czas, że ten Fundusz zostanie zlikwidowany. Uważam, że ta instytucja jest zupełnie niepotrzebna. Na razie jest to świetna przechowalnia dla radnych i osób które chwilowo wypadły z polityki. Ta instytucja obraca publicznymi pieniędzmi, a zatem chciałbym się dowiedzieć od szanownego redaktora jakie są zarobki prezesów, rady nadzorczej i specjalistów (radnych). Niech ludzie się wreszcie dowiedzą ile się zarabia w Łodzi. Ciekawe czy dalej będą głosować na PO :)
   Pozdrawiam szeregowych pracowników, jeszcze tylko 2 - 3 lata pracy :)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To tzw. tanie państwo (dla swoich czyli PO-PSL)

   brrrum (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

   o którym mówi premierzyca, która obiecywała już dwa razy w Łodzi przed wyborami trasę S14.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PSL

   psl (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

   ach te chłopy z pslu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   haha

   zazdroscisz? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 12

   wiecie, zazdrościcie nam, trzeba było zostać urzędnikiem, myślisz, że nam przyjemnie użerać się z wami? należy nam się jak psu zupa

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   rozrzutność administracji...

   pm (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 2

   Kolejny przykład braku poszanowania publicznych pieniędzy. Taka instytucja powinna być zlikwidowana, a oni jeszcze będą dodatkowo zatrudniać...oczywiście swoich. Wielka zabawa za publiczne środki,...rozwiń całość

   Kolejny przykład braku poszanowania publicznych pieniędzy. Taka instytucja powinna być zlikwidowana, a oni jeszcze będą dodatkowo zatrudniać...oczywiście swoich. Wielka zabawa za publiczne środki, a ludzie niech zasuwają do 67 roku życia. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ........

   xxx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 2

   Prysznic przed pracą ........to może im basen jeszcze wybudować ......niech wypoczywają w ludzkich warónkach !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ciekawe co Pan mówi

   ŁodzianinPK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16

   Stare meble mogłyby rozlecieć się podczas transportu. Zostaną sprzedane, więc trochę pieniędzy się zwróci. - no więc jak to jest mogą się rozlecieć czy nadają się do sprzedaży...????

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WFOŚiGW czyli...

   Olo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 3

   100 niepotrzebnych biurw i biurasów.

   Synekury dla bonzów partyjnych i znajomych królika.

   Takie fundusze powinno się zlikwidować bo obciążają budżet finansowany z naszych podatków.

   Te pieniądze...rozwiń całość

   100 niepotrzebnych biurw i biurasów.

   Synekury dla bonzów partyjnych i znajomych królika.

   Takie fundusze powinno się zlikwidować bo obciążają budżet finansowany z naszych podatków.

   Te pieniądze można by przeznaczyć na remonty szkół.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama