Nowe centrum handlowe na Widzewie

Nowe centrum handlowe na Widzewie

Alicja Zboińska

Dziennik Łódzki

Dziennik Łódzki

Nowe centrum handlowe na Widzewie

©Jacek Babicz

Mieszkańcy Widzewa jeszcze w tym roku będą mogli wybrać się na zakupy do nowego centrum handlowego. Przy ul. Gorkiego 16 (w rejonie ulic Puszkina i Kolbego) w tym tygodniu rozpoczęła się budowa nowego pawilonu. Otwarcie jest planowane w grudniu.
Nowe centrum handlowe na Widzewie

©Jacek Babicz

Właścicielem jest firma Sygnium, która wybudowała już Galerię Widzewską i Galerię Tatrzańską. Nowy parterowy obiekt będzie miał powierzchnię 900 m.kw.

- Będzie to typowe centrum osiedlowe, w którym znajdzie się miejsce dla sześciu sklepów i punktów usługowych - mówi Andrzej Lisiński, właściciel firmy Sygnium. - Pojawią się tu przedstawiciele branży: odzieżowej, farmaceutycznej, gastronomicznej, kosmetycznej.

Wiadomo, że zakupy będzie można zrobić w sklepie Pepco, który należy do ogólnopolskiej sieci dyskontowej. Kupić w nim można odzież i artykuły przemysłowe. Pepco będzie miało powierzchnię 350 m.kw., podobnie jak apteka.

Budowa ma się zakończyć jeszcze w tym roku. Właściciele firmy chcą, by sklepy zaczęły przyjmować klientów w grudniu, gdy w handlu notuje się największe obroty.

To nie koniec planów właścicieli Sygnium dotyczących handlu w Łodzi.

- Firma się rozwija, planujemy już utworzenie kolejnych centrów handlowych w naszym mieście - dodaje Andrzej Lisiński. - Będą to też galerie osiedlowe, w których zakupy zrobią najbliżsi mieszkańcy. Zdecydowaliśmy się na okolice Czerwonego Rynku (w rejonie ul. Rzgowskiej), budowa może się rozpocząć jeszcze w tym roku. Myślimy też o innych obiektach o powierzchni od 500 do nawet kilku tysięcy metrów kwadratowych.

Pierwszym centrum osiedlowym zbudowanym przez firmę Sygnium była Galeria Widzewska, która działa u zbiegu ulic Puszkina i Wujaka. Na powierzchni prawie 2 tys. m.kw. powstały 33 sklepy i punkty usługowe. Są wśród nich placówki odzieżowe, obuwnicze, bank, salony z telefonią komórkową, jubiler.

Nieco mniejszą powierzchnię, 1200 m.kw., ma Galeria Tatrzańska, która powstała u zbiegu ulic Przybyszewskiego i Tatrzańskiej. Ma tu działać 15 sklepów i punktów usługowych, nie wszystkie lokale zostały jeszcze wynajęte.


Zapisz się do newslettera

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Złość...

ona....zła... (gość)

Zgłoś naruszenie treści

w pabianicach jest jeszcze gorzej z pracą niż w Łodzi także ludzie nie narzekajcie ;-))

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo