Ważne
  Lato w Łodzi i regionie: Warsztaty historyczne oraz...

  Lato w Łodzi i regionie: Warsztaty historyczne oraz teatralne na zakończenie wakacji

  Jacek Losik

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do aktywnego spędzenia dnia na świeżym powietrzu. Znajdzie się coś ciekawego dla amatorów nordic walking
  1/2
  przejdź do galerii

  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do aktywnego spędzenia dnia na świeżym powietrzu. Znajdzie się coś ciekawego dla amatorów nordic walking ©Tomasz Bolt/archiwum Polska Press

  Najwięcej atrakcji czeka w Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Gry i warsztaty przygotował również Bałucki Ośrodek Kultury
  Wakacje nieubłaganie zbliżają się ku końcowi. Instytucje kulturalne w Łodzi i regionie zadbały o to, aby nie zabrakło możliwości aktywnego spędzenia ostatnich dni letniej przerwy.

  Muzeum Tradycji Niepodległościowych przy ul. Gdańskiej 13 przygotowało cztery propozycje. Pierwszą są zajęcia przygotowane przez grupę rekonstrukcji historycznej "Leśny Witeź". Poświęcone są życiu Słowian we wczesnym średniowieczu. Można będzie zagrać we wczesnośredniowieczne gry i wziąć udział w historycznej inscenizacji. Początek o godzinie 10, 11.30 i 13.

  Ponadto muzeum przygotowało warsztaty "Dzień z Janem Matejką" i "Ubiór szlachecki w dawnej Polsce", a także grę planszową "Za czym ta kolejka stoi" (planszówka umiejscowiona w czasach PRL, przypominająca Monopoly). Zapisy na powyższe zajęcia pod adresem: edukacja @muzeumtradycji.pl lub tel. 42 632 71 12.

  Bałucki Ośrodek Kultury Rondo (ul. Limanowskiego 166) organizuje natomiast zabawy twórcze "Ruch-muzyka-plastyka". Zajęcia odbędą się w godz. 11-14.00.

  W Bałuckim Ośrodku Kultury "Na Żubardzkiej" (ul. Żubardzka 3) rozpoczynają się warsztaty teatralne profilaktyki pozytywnej "Zamień, przetwórz, zmień". Zajęcia poświęcone są szkodliwości dopalaczy. Poniedziałkowe warsztaty m.in. z tańca kreatywnego, technik performatywnych i teatru przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-10 lat. Jutro organizatorzy zapraszają na zajęcia dzieci i młodzież w wieku 10-14 lat. Zapisy pod adresem zubardzka@bok.lodz.pl, tel. 42 651 67 47.

  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do aktywnego spędzenia dnia na świeżym powietrzu. Amatorzy nordic walking powinni udać się o godz. 14.00 do obiektu sportowego "Małachowskiego", na ul. Małachowskiego 5. Spacer zorganizowany jest również w okolicach ul. Inżynierskiej. Zbiórka na parkingu o godz. 14.30.

  Cykliczne zajęcia sportowo-rekreacyjne tradycyjnie odbędą się w godz. 10-15.30 w obiekcie przy ul. Małachowskiego 5/7 i Hali Sportowej przy ul. ks. Skorupki 21. Również w hali przy Skorupki o godz. 17.00 rozpocznie się aerobik.

  Dla fanów jogi z kolei zajęcia zaczną się o godz. 19.00 w parku Staromiejskim. Ćwiczenia poprowadzą instruktorzy z Re-Up Project. Gimnastyka kręgosłupa odbędzie się natomiast w parku Zaruskiego na Stokach. Początek o godz. 18.00.

  Cały czas trwa Letni Festiwal Filmowy "Polówka". Dzisiaj w cyklu "Dookoła Świata" wyświetlany będzie izraelski dramat "Na końcu świata w lewo". Początek o godz. 20.30 w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana przy ul. Wojska Polskiego 83.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama