Animal Patrol ratuje zwierzęta. Łodzianie najczęściej...

  Animal Patrol ratuje zwierzęta. Łodzianie najczęściej porzucają je latem

  Jacek Losik

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Animal Patrol ratuje zwierzęta. Łodzianie najczęściej porzucają je latem
  1/2
  przejdź do galerii

  ©SM Łódź

  Animal Patrol ma pełne ręce roboty. Szkoda, że czasem łodzianie - chcąc dobrze - przyczyniają się do śmierci zwierzęcia.
  Cztery małe koty porzucone w kartonie znalazły dzieci na Złotnie. O znalezisku poinformowały matkę, która zadzwoniła do straży miejskiej. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze Animal Patrolu. Po oględzinach stwierdzili, że kocięta są ślepe, co zdecydowanie utrudniło decyzję, co z nimi zrobić.

  To była nietypowa sytuacja. Standardowo zdrowe koty trafiłyby do schroniska. Były jednak ślepe, dlatego automatycznie zostałyby uśpione... - mówi Kamil Hamrin, który wraz z Wojciechem Ebertem przyjechał na miejsce.


  Obawy strażników potwierdził Grzegorz Kaczmarek, dyrektor łódzkiego schroniska. - Niestety, takie ślepe kotki są tak czy inaczej skazane na śmierć. Bez przeciwciał, które znajdują się w mleku matki, łapią wszystkie możliwe infekcje i choroby - tłumaczy Grzegorz Kaczmarek. - Uśpienie takich odrzuconych młodych nakazane jest przez ustawę o ochronie praw zwierząt. Jest to skrócenie ich męczarni.

  Animal Patrol uratował dwa kotki skazane na śmierć głodową [ZDJĘCIA, FILM]

  Strażnicy skontaktowali się zatem z fundacją "Kocia mama", która znalazła zwierzętom tymczasowy dom. Niestety, zgodnie z przewidywaniami Grzegorza Kaczmarka trzy koty zdechły. Ten, który przeżył, czeka na właściciela.

  Szukanie zastępczego domu ślepym kociakom to niejedyne nietypowe zadanie, przed jakim w te wakacje stanęli funkcjonariusze Animal Patrolu. Niestety, w wielu przypadkach czynnikiem komplikującym interwencje jest ludzka bezmyślność. Tak było w przypadku mieszkańców ulicy Zakładowej, gdzie w nocy z piątku na sobotę zabłąkał się koziołek sarny. Łodzianie, chcąc zabezpieczyć go przed potrąceniem oraz zrobieniem sobie krzywdy, unieruchomili zwierzę... wieszając je na płocie.

  Koziołek sarny miał przywiązane linką do ogrodzenia rogi i jedną z tylnych kończyn - mówi Łukasz Berliński z Animal Patrolu, który wraz z Robertem Kubiakiem otrzymał zgłoszenie. - Zwierzę przeżyło gigantyczny stres, a do tego bardzo dotkliwie się poraniło. Rozumiem, że mieszkańcy chcieli dobrze, ale tak się nie robi.

  Koziołek w trakcie szamotaniny poranił sobie tylną kończynę i złamał przednią. Zwierzę zostało przetransportowane do kliniki weterynaryjnej nadleśnictwa w Łodzi. Niestety, liczne urazy i stres spowodowały, że koziołka nie udało się uratować.

  Zaniedbane zwierzęta w mieszkaniu. Patrol Interwencyjny As odebrał ponad 70 zwierząt [ZDJĘCIA, FILM]

  Schronisko na ulicy Marmurowej i nadleśnictwo to miejsca, gdzie najczęściej trafiają zwierzęta z interwencji, przeprowadzonych przez Animal Patrol. Gdy jednak na ulicach Łodzi znajdą się zwierzęta gospodarskie, schwytane trafiają do gospodarstwa, z którym miasto ma podpisaną umowę. Strażnicy w lipcu złapali u zbiegu ulic Zygmunta i Klasowej konia. 11 sierpnia w rejonie wiaduktu przy ulicy Pabianickiej funkcjonariusze interweniowali w sprawie dziesięciu krów, które weszły na torowisko tramwajowe i ścieżkę rowerową. W obu przypadkach szybko znaleziono właścicieli uciekinierów.

  Egzotyczne stworzenia, np. węże lub pająki, są transportowane natomiast do jednego ze sklepów zoologicznych w Łodzi. - Miasto ma podpisaną umowę ze sklepem Snake Zoo. Jeśli spotkamy się np. z tropikalnymi wężami, jaszczurkami itp., przewozimy je właśnie do tego miejsca - tłumaczy Łukasz Berliński.

  wsp: ps.

  Autopromocja

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak dobrze,że jest Animal Patrol!

  mapi7 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Bardzo cieszę się,że władze miasta Łódź powołały w Straży Miejskiej Animal Patrol! Dziękuję Strażnikom tego Patrolu za serdeczne,ofiarne i niezawodne reagowanie na niedolę bezdomności,porzucenia...rozwiń całość

  Bardzo cieszę się,że władze miasta Łódź powołały w Straży Miejskiej Animal Patrol! Dziękuję Strażnikom tego Patrolu za serdeczne,ofiarne i niezawodne reagowanie na niedolę bezdomności,porzucenia czy cierpienia zwierzęcia!!!!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  animal patrol ok

  grab (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

  Nie oszukujmy sie ale wlasnie jedyna formacja ktora powinna pozostac ze SM to wlasnie Animal Patrol. Cala reszta nadaje sie do atrcia chrzanu. Jeszcze zeby chociaz zgarniali tych wszystkich zuli z...rozwiń całość

  Nie oszukujmy sie ale wlasnie jedyna formacja ktora powinna pozostac ze SM to wlasnie Animal Patrol. Cala reszta nadaje sie do atrcia chrzanu. Jeszcze zeby chociaz zgarniali tych wszystkich zuli z miasta ale niestety zgarniaja dopiero w momencie jak dany pan zul juz nie ma sily na nogach sie utrzymywac i moze przypadkiem wpadnie na ich radiowoz. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Animal Patrol "ratuje" animale?

  brrrum (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Cats, dogs, porcupines etc?

  PS. Czy nasi włodarze to jeszcze nasi? Czy ich kompletnie pogięło, że polską mowę niszczą jak popadnie?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Straż Miejska płaci DŁ za te teksty

  bj (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 10

  wychwalające tą operetkową formację?
  Czemu w nagłówku lub na końcu tekstu nie ma informacji "artykuł sponsorowany"?
  Napiszcie przynajmniej przez przyzwoitość, że SM kosztuje rocznie 30 milionów.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Akcja

  Akcja "Dzieci Dzieciom" w Galerii Łódzkiej - zakończona! [VIDEO]

  Człowiek Roku 2017. Trwa głosowanie!

  Człowiek Roku 2017. Trwa głosowanie!

  Nasza Historia - prenumerata cyfrowa z książką w prezencie [SPRAWDŹ]

  Nasza Historia - prenumerata cyfrowa z książką w prezencie [SPRAWDŹ]

  Nasza akcja charytatywna

  Nasza akcja charytatywna