Matura poprawkowa 2015. Najwięcej poprawek z matematyki

  Matura poprawkowa 2015. Najwięcej poprawek z matematyki

  Jacek Losik

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Matura poprawkowa 2015. Najwięcej poprawek z matematyki
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Dawid Łukasik/Polska Press

  Matura poprawkowa 2015 rozpoczyna się dzisiaj (25 sierpnia). 4.619 maturzystów podejdzie do pisemnej poprawy, najwięcej do testu z matematyki. Jeśli zdadzą, świadectwa odbiorą 11 września.
  Pisemne matury poprawkowe rozpoczną się dzisiaj o godz. 9. Ustne poprawki mają być zorganizowane do piątku. Do drugiego podejścia mogą przystąpić maturzyści, którzy w maju nie zdali tylko jednego egzaminu, ale przystąpili do wszystkich obowiązkowych oraz minimum jednego dodatkowego na poziomie rozszerzonym. W woj. łódzkim w 371 szkołach do poprawki przystąpi 4.870 osób (4.619 do pisemnej, 251 do ustnej).


  W Łodzi część pisemną matury postara się dzisiaj poprawić 1.160 młodych ludzi. Do ustnego testu przystąpi 67.
  Dla porównania, w mniejszych miastach, czyli Piotrkowie Trybunalskim i Skierniewicach, do poprawek podejdzie kolejno 333 i 222 uczniów.

  Matura 2015: kiedy termin poprawkowy?

  W Łodzi egzaminy zorganizowane zostaną w 91 szkołach. Jest wśród nich Liceum Ogólnokształcące nr XXIV im. M. Curie-Skłodowskiej przy ulicy Marysińskiej 61/67.

  W tym roku matura z niewiadomych przyczyn poszła dość słabo. Przez ostatnich 10 lat były u nas tylko dwie poprawki, z czego jedna z powodu niestawienia się na egzamin - mówi Jolanta Kalisiak, dyrektorka szkoły.

  MATURA 2015: MATEMATYKA - poziom podstawowy [ZADANIA, ARKUSZE CKE, ODPOWIEDZI]

  Najwięcej uczniów w tym liceum nie zdało pisemnej matematyki i ustnego angielskiego. Spośród wszystkich przedmiotów to właśnie królowa nauk zebrała największe żniwo wśród tegorocznych maturzystów. Spośród 4.619 osób, przystępujących w woj. łódzkim do pisemnej poprawki, 4.343 ponownie zmierzą się właśnie z matematyką. Skąd tak duży problem z tym przedmiotem?

  Miejskie Korepetycje 2015. Rusza "pogotowie ratunkowe" dla maturzystów przed poprawkami

  Zaległości narastają przez lata - twierdzi Jolanta Kalisiak. - Jeśli w podstawówce i gimnazjum nacisk jest kładziony przede wszystkim na zrealizowanie programu, a nie na utr-walenie wiedzy, to później trudno nadrobić te luki. Z przykrością stwierdzam, że wiele osób, które do nas przychodzą, ma problemy ze skracaniem, a nawet z tabliczką mnożenia - twierdzi dyrektor LO nr XXIV.

  Danuta Zakrzewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, nie chce uogólniać przyczyn fatalnego wyniku matur z matematyki.

  MATURA 2015. MATEMATYKA PRZECIEKI, wyciekły ZADANIA, co będzie na teście ODPOWIEDZI, ARKUSZE

  Niska zdawalność może wynikać z wielu indywidualnych czynników i trudno teraz wyciągać jakieś daleko idące wnioski. To jest kwestia danej osoby i danej szkoły - mówi Danuta Zakrzewska.

  W tym roku maturę zdało tylko 74 procent. Maturzystom w 2015 roku poszło odrobinę lepiej niż rok wcześniej. W 2014 roku maturę za pierwszym razem zdało 71 procent. Daleko jednak do wyniku z 2013 roku, w którym wszystkie egzaminy pomyślnie poszły 80 procentom zdających.

  Zapominalskim warto przypomnieć, że aby wejść na salę egzaminacyjną, trzeba mieć przygotowany dokument tożsamości. Surowo zabronione jest natomiast wnoszenie urządzeń telekomunikacyjnych, czyli m.in. telefonów i tabletów.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ:

  Źródło: x-news.pl

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Hahahaha

   Laja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 7

   Nie uczcie się a później narzekajcie że zły system ;)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   będzie "dobrze", byle by tylko PiS-u nie dopuścić do władzy

   moher (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   Może jakiś komentarz redaktora dotyczący ogólnego systemu szkolnictwa średniego i podstawowego? Boimy sie zadać kilka niewygodnych pytań do rządzącej koalicji?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   matura z matematyki

   Zojka~ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 5

   Rocznik 96 kroliki doświadczalne! :/ W szkole nie przygotowują do matury, zadania podręcznikowe znacznie odbiegają od tych maturalnych. W dodatku od 2015r poziom matury był inny,trudniejszy,niż w...rozwiń całość

   Rocznik 96 kroliki doświadczalne! :/ W szkole nie przygotowują do matury, zadania podręcznikowe znacznie odbiegają od tych maturalnych. W dodatku od 2015r poziom matury był inny,trudniejszy,niż w latach ubiegłych. Wymagał biegłości,gdyż zadania nie były podawane "wprost". Życzę p Kopacz, by ktoś z jej rodziny nie zdał, by dama zginęla z własnej bronizwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie..

   Kix (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 8

   Co Ty gadasz, w tym roku matura była znacznie prostsza, właśnie by udowodnić skuteczność nowego programu, zrobiono łatwe zadania. Z resztą dla kogoś kto się przyłożył do nauki żadna matura nie...rozwiń całość

   Co Ty gadasz, w tym roku matura była znacznie prostsza, właśnie by udowodnić skuteczność nowego programu, zrobiono łatwe zadania. Z resztą dla kogoś kto się przyłożył do nauki żadna matura nie będzie problemem... Ale po co, lepiej opeirdalać się cały rok a później za porażkę jeszcze zwalić winę na system ;) pozdrozwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do Kix

   Zojka~ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   z twoim " z resztą" oblałbyś maturę z j. polskiego! :D

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do Kix

   Zojka~ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   z Twoim " z resztą" oblałbyś maturę z j.polskiego : D


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No nie wiem..

   Kix (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   No nie wiem.. z moim "z resztą" zdałam maturę z polskiego na 76%, pozdrawiam :)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama