Adam Kszczot już w domu, w sobotę spotka się z prezydent Łodzi

Adam Kszczot spotka się w sobotę z prezydent Łodzi
Adam Kszczot spotka się w sobotę z prezydent Łodzi Piotr Smolinski
Nasz wicemistrz świata w biegu na 800 m Adam Kszczot jest już w domu. W piątek z grupą kolegów z reprezentacji przyleciał do Polski.

Do Polski wrócili medaliści mistrzostw świata Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek, którzy wywalczyli złote medale w rzucie młotem, łodzianin Adam Kszczot, który wybiegał srebro, startując na 800 metrów i Wojciech Nowicki, który w konkursie rzutu młotem zdobył brąz.

W sobotę (29 sierpnia) na godz. 14 na obiektach Rudzkiego Klubu Sportowego w Łodzi planowane jest spotkanie naszego wicemistrza świata z prezydent Łodzi Hanną Zdanowską.

W sobotę trzymajmy kciuki za Roberta Urbanka z MKS Aleksandrów, który z piątym wynikiem awansował do finału rzutu dyskiem. Początek konkursu, w którym wystąpi także Piotr Małachowski o 13.50. Spodziewamy się radosnych chwil.

Wczoraj kibicowaliśmy też Sylwestrowi Bednarkowi z RKS Łódź. Skoczek wzwyż, który powoli dochodzi do pełnej sprawności po kontuzji zaskoczył przed mistrzostwami, skacząc 230 cm. Nic dziwnego, że liczyliśmy na awans łodzianina do finału.

Sylwester Bednarek zaczął spokojnie - pokonał za pierwszym razem poprzeczkę na wysokości 217 cm. Kolejną wysokość 222 cm pokonał za drugim razem. Wysokość 2,26 okazała się nie do pokonania. Sylwester Bednarek nie awansował do finału, zajął 33. pozycję.

W innych konkurencjach wczoraj też było ciekawie. Holenderka Dafne Schippers przebiegła 200 metrów w 21,63 i zdobyła złoty medal. Ustanowiła nowy rekord Europy.

Rosjanin Siergiej Szubienkow wygrał finałowy bieg na 110 metrów przez płotki. Pobił swój rekord życiowy o 0,07 sek. (12.99 sek.). Nikt tak szybko jak on nie potrafi schodzić z płotków.

Medaliści MŚ w kraju i we wspaniałych humorach. Fajdek: Jeżeli taksówki będą za złotówkę... Źródło: TVN24/x-news