Olbrzymi pożar magazynów w Zelowie pod Bełchatowem...

Olbrzymi pożar magazynów w Zelowie pod Bełchatowem [ZDJĘCIA+FILM]

Zdjęcie autora materiału

Jarosław Kosmatka

Dziennik Łódzki

Aktualizacja:

Dziennik Łódzki

Olbrzymi pożar magazynów w Zelowie pod Bełchatowem [ZDJĘCIA+FILM]
1/22
przejdź do galerii

W Zelowie spłonęła hala magazynowa. Strażakom udało się uratować dwie sąsiednie hale ©Jarosław Kosmatka

W nocy z wtorku na środę w Zelowie, w pow. bełchatowskim wybuchł pożar w pofabrycznych magazynach. Na miejsce zostały skierowane jednostki z powiatu bełchatowskiego i powiatów ościennych. Łącznie ponad 30 zastępów strażackich.
O godz. 0:15 w środę strażacy zostali powiadomieni o pożarze w pofabrycznych magazynach przy ul. Żeromskiego w Zelowie. Na miejsce natychmiast zostało skierowanych kilkanaście zastępów strażackich. Szybko okazało się, że strażacy mają do czynienia z poważnym, rozległym pożarem.

Paliła się hala magazynowa o powierzchni 1200 mkw. i wysokości 8 m. Istniało zagrożenie, że ogień przeniesie się na dwie sąsiednie hale o takich samych wymiarach.
Najważniejsze było niedopuszczenie do rozprzestrzenienia się ognia na sąsiednie budynki. Na miejscu strażacy mieli olbrzymie problemy z zaopatrzeniem w wodę. Na ternie zakładu dostępne mieli tylko dwa hydranty.

Wozy strażackie tankowały wodę w całym Zelowie. Zostały też ściągnięte na miejsce akcji cysterny i ciężkie wozy strażackie m.in. z: Bełchatowa, Zduńskiej Woli, Sieradza i Piotrkowa Trybunalskiego. Łącznie na miejscu pracowało 35 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale straty materialne są ogromne.

Strażacy opanowali pożar o godz. 5. Dogaszanie potrwa jeszcze kilka godzin.Damy ci więcej - zarejestruj się!

W związku z ciszą referendalną komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo