18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznaliśmy Lodołamaczy 2012 [ZDJĘCIA]

Alicja Zboińska
Lodołamacze 2012: pracodawców nagrodzono po raz siódmy
Lodołamacze 2012: pracodawców nagrodzono po raz siódmy Sebastian Łuaksik
W Muzeum Kinematografii w Łodzi odbyła się uroczysta gala. Rozstrzygnięty został konkurs regionalny, w którym nagradzani są pracodawcy wrażliwi społecznie.

Już po raz siódmy Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych nagrodziła tych szefów, którzy decydują się na zatrudnianie nie do końca sprawnych pracowników. W czwartek rozstrzygnięty został etap regionalny. W Łódzkiem do konkursu zgłosiło się 20 firm.

- Kapituła ocenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych, liczba nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych, dostosowanie infrastruktury zakładu, a także działania na rzecz zmniejszenia ograniczeń zatrudnionych osób niepełnosprawnych - tłumaczy Anna Skupień, rzecznik POPON. - Statuetki wręczone zostały w trzech kategoriach: zakład pracy chronionej, otwarty rynek pracy oraz pracodawca nieprzedsiębiorca. Przyznawana jest też statuetka superlodołamacza dla najlepszego z najlepszych, a statuetkę lodołamacza specjalnego otrzymuje osoba o wybitnych dokonaniach na rzecz niepełnosprawnych.

W kategorii "zatrudnienie chronione" pierwsze miejsce przypadło firmie SIZEI, czyli Spółdzielni Inwalidów Zakład Elementów Indukcyjnych ze Skierniewic.

- Spośród 106 pracowników zatrudnionych w SIZEI, aż 71 to osoby niepełnosprawne. W 2011 roku utworzono 8 nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych - podkreśliła kapituła.

Drugie miejsce zajęła spółka Intap Tobik z Bukowca (gm. Brójce), która produkuje fotele samochodowe, a trzecie łódzki Laser-Sinex, w którym m.in. odbywa się produkcja i regeneracja materiałów eksploatacyjnych do drukarek komputerowych i regeneracja kompresorów do klimatyzacji samochodowej.

Na otwartym rynku najlepsza okazała się łódzka firma Pelion Healthcare Group, która działa na rynku ochrony zdrowia.

- Stanowiska pracy i ich wyposażenie są dobierane tak, aby jak najpełniej ograniczyć skutki niepełnosprawności i uwypuklić atuty danej osoby - tłumaczy jury. - Firma daje również wsparcie psychiczne.

Drugie i trzecie miejsce w tej kategorii nie zostało przyznane. Wyróżnienie zdobyły firmy z Łodzi: Comfortum, która promuje SPA i turystykę oraz telemarketingowa Cardif Services.

Najlepszym pracodawcą nieprzedsiębiorcą okazało się Muzeum Kinematografii, które chętnie angażuje się we współpracę z niepełnosprawnymi. Drugie miejsce przypadło Polskiemu Związkowi Głuchów, a trzecie Polskiemu Związkowi Niewidomych.

Superlodołamaczem został II Urząd Skarbowy Łódź-Bałuty, a lodołamaczem specjalnym Łódzkie Towarzystwo Rehabilitacyjno -Sportowe Niepełnosprawnych. Doceniono wysiłek koszykarzy na wózkach, trzech z nich wystąpiło na paraolimpiadzie w Londynie, drużyna zajęła ósme miejsce.

Zwycięzcy regionalnego etapu przechodzą do etapu centralnego, w którym zostaną wyłonieni ogólnopolscy Lodołamacze 2012. Poznamy ich 27 września w Warszawie.

Damy ci więcej - zarejestruj się!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki