Trzy złote medale w zapasach dla Piotrkowa

Dariusz Piekarczyk
Fantastycznie spisali się zawodnicy Atletycznego Klubu Sportowego Piotrków podczas, rozegranych w Radomiu, 82. Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów w zapasach stylu klasycznego. Piotrkowianie wywalczyli aż osiem medali, w tym trzy złote! Wygrali też zdecydowanie klasyfikację drużynową.

Niespodzianką jest tytuł mistrza Polski zdobyty przez Dawida Szkodzińskiego w kategorii wagowej do 55 kg. To pierwsze złoto w karierze tego zapaśnika. Z kolei w finałowej walce kategorii wagowej 66 kg bezkonkurencyjny okazał się Edgar Melkumow bijąc utytułowanego Tomasza Świerka.

Trzeci złoty medal dla AKS zdobył Radosław Grzybicki (96 kg) wygrywając w finale z klubowym kolegą Łukaszem Konerą po niezwykle zaciętej walce. Warto dodać, że to pierwszy w seniorskiej karierze złoty medal Radosława Grzybickiego. Medale srebrne zdobyli: Dawid Pawlik (84 kg) oraz Łukasz Konera (96), zaś brazowe: Mateusz Bernatek (60), Michał Król (74) i Andrzej Deberny (120).

Damy ci więcej - zarejestruj się!

Materiał oryginalny: Trzy złote medale w zapasach dla Piotrkowa - Dziennik Łódzki