Poranna tułaczka pasażerów pociągu z Łowicza do Łodzi

Poranna tułaczka pasażerów pociągu z Łowicza do Łodzi

Marcin Bereszczyński

Dziennik Łódzki

Dziennik Łódzki

Poranna tułaczka pasażerów pociągu z Łowicza do Łodzi
Poranna tułaczka pasażerów pociągu z Łowicza do Łodzi

©Krzysztof Szymczak

Kilkudziesięciu pasażerów porannego pociągu z Łowicza Głównego do Łodzi Kaliskiej było w poniedziałek zmuszonych tułać się po Strykowie. Na stacji miał czekać na nich autobus i zawieźć ich do Glinnika, gdzie ponownie mieli wsiąść do pociągu.
Autobusu jednak nie było, a konduktor oznajmił, że pasażerowie muszą sami zapewnić sobie transport do Łodzi. Wściekli podróżni wyruszyli w stronę przystanku busów. Ich złość wzmogła się, gdy zobaczyli, że busy nie zatrzymują się, bo są przepełnione.

Niektórzy łapali okazję, inni dzwonili do rodziny i błagali o podwiezienie, część ludzi wróciła do domów. Osoby, które doczekały się busa, spóźniły się do pracy ponad godzinę. - Dzięki "życzliwości" kolei spóźniłam się ponad godzinę, musiałam to odrobić i zostać w pracy dłużej - napisała do nas pasażerka.

Autobusy zastępcze zabierały w Strykowie pasażerów z powodu remontu linii kolejowej.
Trwało to od miesiąca. W poniedziałek był ostatni dzień tych utrudnień.

- Kierowca autobusu powinien przyjechać do Strykowa po podróżnych, ale nie dotarł tam na czas - mówi Zbigniew Jadwicki, naczelnik działu przewozów i gospodarki taborem Łódzkiego Zakładu Przewozów Regionalnych. - Autobus po naszej interwencji przyjechał z 20-minutowym opóźnieniem.

Autobus miał podstawić PKS Łowicz. - To było niedopatrzenie - mówi Jan Godos z PKS Łowicz. - Kierowca przez 29 dni dojeżdżał na te same godziny. W poniedziałek była zmiana rozkładu i nikt mu o tym nie przypomniał.

Przewozy Regionalne będą przyjmowały reklamacje od podróżnych. Roszczenia finansowe i zeskanowane bilety należy przesyłać na prlods@p-r.com.pl.


Damy ci więcej - zarejestruj się!

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo