Autostrada A1 Stryków-Kowal. Zobacz nowy odcinek autostrady...

Autostrada A1 Stryków-Kowal. Zobacz nowy odcinek autostrady [ZDJĘCIA+FILM]

ab

Dziennik Łódzki

Aktualizacja:

Dziennik Łódzki

Autostrada A1 pomiędzy Strykowem a Kowalem na Kujawach
1/16
przejdź do galerii

Autostrada A1 pomiędzy Strykowem a Kowalem na Kujawach ©Jarosław Kosmatka

Oddany we wtorek do użytku 85-kilometrowy odcinek autostrady A1 ze Strykowa do Kowala w okolicach Włocławka, pozwala kierowcom pokonać tę trasę w około 40 minut. Inwestycja pochłonęła ponad 2,4 mld złotych.

Pokaż Bez tytułu na większej mapie

Kierowcy jadący do południa mogą wjechać na A1 na węźle "Łódź Północ" (węzeł autostrad A1 i A2), a zjechać z niej na węźle "Kowal", czyli na przecięciu z krajową "jedynką". Po drodze są jeszcze trzy węzły: "Piątek" u zbiegu z droga wojewódzką nr 703, "Kutno Wschód" na przecięciu z drogą krajową nr 92 i "Kutno Północ" na przecięciu z drogą krajową nr 60.

Dotychczas podróż drogą krajową nr 1 do Włocławka trwała prawie 1,5 godziny. Teraz kierowcy jadący autostradą nie tylko szybciej dotrą na Kujawy, ale również nad morze.

Według planów generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad autostrada A1 połączy Łódź z Gdańskiej już w przyszłym roku. 22 listopada otwarte zostaną oferty w przetargu na dokończenie prac między Kowalem a Toruniem, tak by wiosną 2013 roku po podpisaniu umowy rozpoczęły się prace budowlane.
Damy ci więcej - zarejestruj się!

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo