Menu Region

UWAGA: PTS SA udaje TP SA czyli Telekomunikację Polską

UWAGA: PTS SA udaje TP SA czyli Telekomunikację Polską

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Łódzki

Alicja Zboińska

71Komentarzy Prześlij Drukuj
UWAGA: PTS SA udaje TP SA czyli Telekomunikację Polską UWAGA: PTS SA udaje TP SA czyli Telekomunikację Polską

PTS SA udaje TP SA czyli Telekomunikacje Polską. Łodzianin podpisał umowę z nowym operatorem wbrew swojej woli. (© Dziennik Łódzki/archiwum)

- Nic pan nie zmienia, my tylko obniżamy pański abonament do 25 zł miesięcznie, gdyż dużo ludzi od nas odchodzi na rzecz telefonii komórkowych - usłyszał pan Zdzisław z Łodzi, abonent Telekomunikacji Polskiej SA. Okazało się, że łodzianin coś jednak zmienił - a mianowicie operatora. Stał się abonentem firmy PTS SA z Wrocławia, która wcześniej znana była pod szyldem Telekomunikacji Dzień Dobry SA. Mężczyzna czuje się oszukany.
Wszystko zaczęło się od rozmowy telefonicznej. Do mężczyzny zadzwoniła konsultantka z propozycją obniżki abonamentu. Łodzianin już na wstępie zapytał, czy rozmawia z przedstawicielką TP SA, która połączyła się z Orange.

- Pytałem o to dwa razy, zakażdym razem usłyszałem potwierdzenie - mówi nasz Czytelnik. - Dla pewności powiedziałem też, że nie chcę zmieniać swojego dotychczasowego operatora, nie chcę rezygnować z jego usług. Usłyszałem kolejne zapewnienie i informację, że to z powodu rezygnacji innych abonentów na rzecz telefonii komórkowych.

Kolejne zapewnienie pan Zdzisław usłyszał od kuriera, który przywiózł umowę do podpisu.
Klient zauważył, że w nagłówku jest mowa o firmie PTS SA z siedzibą we Wrocławiu. Gdy zapytał o to kuriera, ten odpowiedział, że to z powodu reorganizacji i "tego zamieszania z Orange". Pan Zdzisław umowę podpisał. Dopiero po wyjściu kuriera zadzwonił do dotychczasowego operatora i dowiedział się, że został oszukany.

Maria Piskier z biura prasowego Telekomunikacji Polskiej SA radzi, aby pan Zdzisław zgłosił sprawę do Urzędu Komunikacji Elektronicznej i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

- Ten pan ewidentnie padł ofiarą oszustwa - mówi Maria Piskier. - Został abonentem nowej sieci wbrew swojej woli, co wyraźnie zaznaczył w rozmowie z konsultantką. W tej sprawie niewiele możemy zrobić.

Z firmą PTS SA kontakt jest wyjątkowo utrudniony. Dawna strona internetowa nie działa, na umowie pana Zdzisława nie ma też żadnego numeru kontaktowego. Gdy pracownicy działali jeszcze pod szyldem Telekomunikacji Dzień Dobry SA, zapewniali, że nie podszywają się pod TP SA. Podkreślali, że łączy ich tylko branża i podobna część nazwy. Zapewniali też, że pracownicy call center są poddawani ścisłej kontroli, a ich uczciwość jest monitorowana na bieżąco.

Z nowej umowy można bez problemu zrezygnować, ale tylko w ciągu 10 dni od jej podpisania. Dotyczy to umów zawartych poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość. Firmę o rezygnacji trzeba poinformować na piśmie. Nie trzeba podawać żadnego powodu, ale jeśli transakcja dotyczyła zakupu towaru, to trzeba go odesłać, przeważnie na swój koszt, chyba że w umowie jest napisane inaczej.

Damy ci więcej - zarejestruj się!
Reklama
71

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

oszukana

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jola (gość)  •

Zostalam tez oszukana ale odwolalam sie do Do Prezesa Urzedu Komunikacji Elektronicznej,czekam obecnie na odpowiedz,bylam zastraszana telefonicznie ale moj operator pokierowal mnie jak mam postepowac....

odpowiedzi (0)

skomentuj

oszukana

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

eda (gość)  •

wpisujcie się na wspólny pozew wystarczy wejść na stronę WsplnyPozew.com w zakładce pozwy odszukać pts i dopisać się Razem możemy więcej a w pojedynkę ciężko walczyć z tymi oszustami nie dajmy się im

odpowiedzi (0)

skomentuj

oszukana

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mika (gość)  •

Wpisujcie się na wspólny pozew Ci oszuści ciągle działają W pojedynkę nie damy rady, ale razem możemy więcej . Nie dajmy się tym oszustom Trzeba wejść na stronę wspólny pozew com w rubryce pozwy odszukać pts dopisac się i gotowe

odpowiedzi (0)

skomentuj

kolejna oszukana!

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kasiek (gość)  •

też mnie oszukali, dzisiaj się dowiedziałam. Orange zadzwonili z pytaniem czy zrywam z nimi umowę 24 marca. Aaaaaa....

odpowiedzi (0)

skomentuj

oszust

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ktos (gość)  •

jeden z oszustów
https://www.facebook.com/tomasz.piasta.9

odpowiedzi (0)

skomentuj

oszuści

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

anitka (gość)  •

jak dłudo juz trwa ten preceder jak mozna tak oszukiwać ludzi i nabijać w butelke jak z tego sie wyplątać
KTO KTO KTO pomoze

odpowiedzi (0)

skomentuj

PTS Wrocław - Polska Telefonia Stacjonarna - uwaga na oszukańcze praktyki!!!!

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gość (gość)  •

PTS Wrocław czyli Polska Telefonia Stacjonarna oszukała moją 83-letnią babcię podając się za dotychczasowego operatora. Nie wiem skąd wiedzieli, że będzie jej się kończyła umowa, ale podszywając się pod MNI Telecom powiedzieli, że obniżają abonament. Babcia podpisała umowę będąc przekonana, że podpisuje z dotychczasowym operatorem. Nie poinformowali, że mniejszy abonament obowiązuje tylko przez 3 m-ce (na 24 m-ce umowy), nie dołączyli cennika, na który powołuje się regulamin. Trzeba uważać na tą firmę i przestrzegać swoich bliskich!!! Szczególnie starsze osoby!!! Niech nigdy nie podpisują żadnych dokumentów na miejscu przy kurierze, który je zabierze. Kurier powinien zostawić dokumenty do podpisu bo trzeba je na spokojnie przeanalizować i potem dopiero podpisać i odesłać

odpowiedzi (0)

skomentuj

Jak takie insekty mogą działać w państwie (niby) prawa.

+3 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Memiś (gość)  •

Podszywanie się pod TP. S.A.(obecnie Orange) i podstępne oszukańcze podpisanie z nimi umów powinno być ścigane przez Prokuraturę z urzędu.Na te insekty powinno się zastosować środek insektobójczy najlepiej z firmy IG Farben A.G.Zarzadowi tej firmy powinno się rownież zmienić adres na bliższy do Krakowa.

odpowiedzi (0)

skomentuj

OSZUSCI PTS S.A WROCŁAW

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

GOŚĆ (gość)  •

PTS SA WROCŁAW TO FIRMA OSZUSTÓW TĄ SPRAWĘ MUSIMY KIEROWAC DO INTERWENCJI ONI NAM TYLKO POMOGĄ .

odpowiedzi (0)

skomentuj

oszukani

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ola (gość)  •

U nas sytuacja wyglada tak ze Netia zadzwonila upewniajac sie czy chcemy zerwac umowe i powiedzielismy ze nie. Czy to znaczy ze uslugi nie zaczely byc swiadczone przez PTS? czy mozemy cos z tym jeszcze zrobic? prosze o info na peebs@wp.pl

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 4 5 »
Reklama
Reklama