Menu Region

Budowa autostrady A1 Stryków-Tuszyn znów się opóźni [MAPA]

Budowa autostrady A1 Stryków-Tuszyn znów się opóźni [MAPA]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Łódzki

Marcin Bereszczyński

39Komentarzy Prześlij Drukuj
Wstrzymana została najważniejsza dla Łodzi inwestycja drogowa: budowa autostrady A1 między Strykowem a Tuszynem. Wybudowanie tej trasy pozwoli wyprowadzić tiry z miasta. Przeciw tym planom zbuntowało się stowarzyszenie Przyjazna Komunikacja dla Nowosolnej. Odwołało się od decyzji wojewody, która wydała pozwolenie na budowę A1.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad była przekonana, że prace przy budowie A1 rozpoczną się na przełomie lutego i marca. Inwestycja miała być ukończona w 2014 roku. Odwołanie na pewno spowoduje opóźnienia, a może nawet storpeduje tę budowę.

- Sprawę przekazano do Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Stamtąd przyjdzie decyzja, choć trudno ocenić kiedy - rozkłada ręce Maciej Zalewski, rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA.

- Jeśli GUNB podtrzyma decyzję wojewody, będzie ona ostateczna - tłumaczy Krzysztof Sztrajber, dyrektor gabinetu wojewody łódzkiego. - Scenariuszy może być jednak wiele.
GUNB może uchylić decyzję wojewody w części lub w całości albo skierować do ponownego rozpatrzenia. Im bardziej skomplikowana sprawa, tym dłużej GUNB ją analizuje. Odwołanie od decyzji wojewody liczy kilkanaście stron.

- Od sześciu lat uczestniczymy w procesie kształtowania układu drogowego wokół Nowosolnej. Zgłaszaliśmy wiele uwag, dotyczących połączenia autostradowego węzła Brzeziny z ulicą Brzezińską. Naszych uwag nikt nie wziął pod uwagę - mówi Agata Smela-Baszkiewicz, wiceprezes stowarzyszenia Przyjazna Komunikacja dla Nowosolnej.

Zdaniem przedstawicieli stowarzyszenia, może dojść do takich samych korków i zagrożeń drogowych, jakie były w Strykowie. Z audytu, na który powołuje się stowarzyszenie, wynika, że jest to bardzo prawdopodobne.

- Jesteśmy zaskoczeni przygotowaniem rozwiązania węzła Brzeziny w sposób niezgodny z warunkami bezpieczeństwa ruchu drogowego - twierdzi Bożena Wojtera, prezes stowarzyszenia. - GDDKiA odrzuciła wyniki audytu i stwierdziła, że wszystkie problemy rozwiąże obwodnica, a węzeł jest rozwiązaniem przejściowym. Poprawienie błędów na etapie projektu budowlanego jest znacznie tańsze i bardziej odpowiednie niż przebudowywanie gotowych, nowych dróg.

Nie wszyscy w Nowosolnej są przeciwni budowie węzła Brzeziny. - Nie wnosimy sprzeciwów wobec autostrady i obwodnicy Nowosolnej - mówi Adam Mentrycki ze Stowarzyszenia Obywatelskiego Obrony Własności i Ochrony Środowiska w Nowosolnej, które organizowało blokady dróg, aby przyspieszyć budowę obwodnicy. - Stowarzyszenie, które odwołało się od decyzji wojewody, protestuje przeciwko wszystkim inwestycjom.


Damy ci więcej - zarejestruj się!
39

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

PARANOJA

+59 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Sosnowiczanin (gość)  •

Jadąc nad morze, jadę przez Łódź ... zawsze tracę minimum 1 godzinę żeby przejechać przez to miasto i KREW MNIE ZALEWA jak czytam o grupce pieniaczy tzn "JO , SZWAGIER I JEGO SIOSTRA" torpedujących budowę autostrady bo nie będą mieli krótkiego dojścia do ogródków działkowych. Oficjalnie zawracam się do tego stowarzyszenia: NIE IDŹCIE TĄ DROGĄ

odpowiedzi (0)

skomentuj

No to mamy problem!

+12 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Widzewiak (gość)  •

Jeśli tak będziemy podchodzić do wszelkich budów, to w Polsce nic nie powstanie! Ta autostrada być musi! We Francji wydawana jest tzw deklaracja użyteczności publicznej i nikt jakoś nie protestuje. Byłem- widziałem ile tam się buduje dróg!I jakoś to nikomu nie przeszkadza. Nikt nie zakłada żadnych stowarzyszeń, kółek, czy innych bezsensownych organizacji protestacyjnych i dobrze na tym ludzie tam wychodzą. A u nas...? Droga, która ułatwi życie mieszkańcom Łodzi raptem nie podoba się kilku osobom! To paranoja żeby kilku wichrzycieli miało wpływ na taką doniosłą budowę! Droga ma gdzieś przebiegać i będzie przebiegać tam, gdzie założono! Czy się to komuś podoba czy nie!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Bezmyślne przeszkody pseudoekologów

+61 / -18

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

enrico (gość)  •

Kontestowanie każdej inwestycji, a w szczególności budowy autostrady jest przestępstwem przeciwko Polsce! Blokują przeważnie ci sami, co głośno krzyczą, że w Polsce brakuje dobrych dróg albo że ich budowa stale się przedłuża! Obłudnicy z PiS-u- przestańcie szkodzić większości Polaków!!

skomentuj

A co do tego ma PiS?

+56 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jwz (gość)  •

Nie jestem zwolennikiem tej partii, ale to co piszesz przypomina mi wypowiedzi Niesiołowskiego

odpowiedzi (0)

skomentuj

Zapłacili za blokade?

+63 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

F (gość)  •

Przyznać się, że to polimax wam zapłacił, żeby uniknąć kar za opóźnienia.

odpowiedzi (0)

skomentuj

TO NIE MIESZKAŃCY OSIEDLA NOWOSOLNA!!!!!!!!!!!!

+26 / -16

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mieszkaniec (gość)  •

Bzdura . Jeśli wystarczy grupka krzykaczy by blokować budowę to jest chore. Kogo oni reprezentują ?
Ja jestem mieszkańcem Osiedla Nowosolna i nic o nich nie wiem. Może trzeba było zrobić referendum mieszkańców . Co za bezsensowne przepisy !!!!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

PIS znów blokuje

+20 / -24

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

egon (gość)  •

Kazda inwestycja jest torpedowana przez PIS i srodowisko Rydzyka.Dla naszego dobra bracia i siostry.

odpowiedzi (0)

skomentuj

To Polska właśnie

+20 / -15

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

amode (gość)  •

Przez takich ludzi upadła doszło do rozbiorów Polski. Brawo!

odpowiedzi (0)

skomentuj

a1

+17 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jolasia (gość)  •

ni budujcie , nie budujcie po co budować

odpowiedzi (0)

skomentuj

Co w tej sprawie ma sąd do powiedzenia

+18 / -13

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Janek (gość)  •

Co to za prawo, jak grupa ludzi tworząca szemrane stowarzyszenie może bezkarnie zablokować budowę autostrady. Za to powinni zostać obciążeni karami jakie będą do zapłacenia wykonawcy robót.
Wydana decyzja lokalizacyjna lokalizacyjna przez wojewodę powinna być niepodważalna.

odpowiedzi (0)

skomentuj

I będzie wstyd

+21 / -27

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gość (gość)  •

I będzie wstyd na całą Polskę ,jak niedługo skończą S8 w polu pod Modlicą i Romanowem. Ale co by nie mówić , Wrocław uzyska połączenie właśnie z Modlicą i Romanowem.

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 4 »