Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczelnie polują na uczniów w regionie

Katarzyna Sulima, Maciej Kałach
We wtorek, 5 lutego, organizowane są Łęczyckie Targi Edukacyjne.
We wtorek, 5 lutego, organizowane są Łęczyckie Targi Edukacyjne. Katarzyna Sulima
Aż siedem szkół wyższych wysyła swoich przedstawicieli na Łęczyckie Targi Edukacyjne, które we wtorek odbędą się w tym mieście po raz pierwszy. Strach przed niżem demograficznym sprawił, że uczelnie promują się nie tylko na imprezach w wielkich aglomeracjach, ale próbują dotrzeć do maturzystów w mniejszych miastach. Łęczyckie targi odbędą się w I Liceum Ogólnokształcącym. Stoiska przygotują Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Medyczny w Łodzi i dwie łódzkie uczelnie niepubliczne. Łęczyca skusiła także gości spoza naszego województwa - Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz jedną z warszawskich uczelni prywatnych.

- Zdajemy sobie sprawę, że teraz głównym źródłem informacji jest internet - mówi Magdalena Nowakowska-Wójcik, pracownik Centrum Promocji UŁ. - Jednak bezpośredni kontakt jest korzystniejszy nie tylko dla uczniów, ale też dla nas, kiedy to możemy poznać oczekiwania i kryteria wyborów przyszłych studentów.

Łęczyca to niejedyne miasto w regionie, w którym pojawią się przedstawiciele łódzkich uczelni. Z ogłoszonego właśnie planu PŁ wynika, że politechnika będzie werbować uczniów także z Bełchatowa (1 marca), Zduńskiej Woli (6 marca), Sieradza (7 maja) i Wielunia (19 marca). Na tym nie koniec, bo PŁ nie zamierza "odpuszczać" woj. kujawsko-pomorskiego, skąd co roku ściąga setki kandydatów. Dlatego w tym roku pojawi się na targach w Toruniu i we Włocławku. Na Mazowszu nasza politechnika będzie polować w Sierpcu i - podobnie jak UŁ - w Radomiu.

W marcu odbędzie się prestiżowy Międzynarodowy Salon Edukacyjny "Perspektywy" wstolicy. Na kandydatów ze stolicy mają ochotę trzy łódzkie uczelnie - oprócz publicznych (PŁ i UM) prywatna Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu.

Uczelnie organizują targi z myślą o maturzystach, którzy będą rozpoczynać studia w roku akademickim 2013/2014, ale zachęcają też do podjęcia nauki już teraz - w semestrze letnim 2012/2013. Osoby, które mają świadectwo dojrzałości, mogą do poniedziałku zapisać się na ekonomię. Uniwersytet Łódzki oferuje studia niestacjonarne pierwszego stopnia ekonomii - także na specjalizacji ekobiznes.

Ponadto na UŁ można zacząć niestacjonarną ekonomię na drugim stopniu. Natomiast posiadacze licencjatu, którzy zamierzają nie płacić za dalsze studia i zdobyć tytuł magistra, mogą do 15 lutego zapisywać się na stacjonarną informatykę na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ.

Na Politechnice Łódzkiej trwa rekrutacja na 1920 miejsc na studiach stacjonarnych i 395 miejsc na niestacjonarnych drugiego stopnia.

Damy ci więcej - zarejestruj się!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki