Menu Region

"Baba Chanel". Premiera w Teatrze Jaracza

"Baba Chanel". Premiera w Teatrze Jaracza

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Łódzki

Łukasz Kaczyński

1Komentarz Prześlij Drukuj
"Baba Chanel". Premiera w Teatrze Jaracza "Baba Chanel". Premiera w Teatrze Jaracza

Gwiazdorska obsada to jeden z atutów "Baby Chanel" (© Łukasz Kasprzak)

To będzie pierwsza na polskiej scenie realizacja Nikołaja Kolady, znakomitego rosyjskiego dramatopisarza, cenionego w całej Europie reżysera i aktora. W Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi Kolada kończy pracę nad najnowszą premierą "Babą Chanel". Po raz pierwszy zobaczymy ją już w sobotę 16 marca.
"Baba Chanel", określana przez reżysera jako komedia, jest jedną ze 102 sztuk, jakie ma w swym dorobku. Gdzieś "w mordobijskim powiecie", w auli Domu Kultury Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Głuchoniemych leciwe chórzystki zespołu "Olśnienie" świętują okrągły jubileusz działalności na niwie muzyki. Podniosły nastrój psuje pojawienie się Rozy Nikołajewnej (tytułowej Baby Chanel, granej przez Ewę Audykowską-Wiśniewską).
Za jej sprawą młody kierownik zespołu, Siergiej (Mariusz Ostrowski) zamierza dokonać bowiem "rebrandingu" zespołu. Dotychczasowe gwiazdy "Olśnienia" mają zostać zredukowane do roli echa gdzieś "daleko w ciemności". Krewkie kobiety z Dzielnicowego Stowarzyszenia Inwalidów nie godzą się jednak z utratą pozycji. Zwłaszcza, że jedna z nich, rozerotyzowana Sara (Milena Lisiecka), podkochuje się w kierowniku zespołu.

Szykuje się niemałe wydarzenie. Na scenie, oprócz już wymienionych, zobaczymy znakomite aktorki "Jaracza": Barbarę Marszałek, Zofię Uzelac, Bogusławę Pawelec i Dorotę Kiełkowicz.

Kolada pojawił się w "Jaraczu" na zaproszenie dyrektora sceny, Wojciecha Nowickiego, po II. edycji festiwalu "Nowa Klasyka Europy" w 2012 roku. Jak Rosjaninowi pracowało się z łódzkimi aktorami?

- Wszyscy aktorzy, w Polsce, czy w Rosji, są tacy sami. To są małe, złe dzieci, które trzeba kochać i być wobec nich cierpliwym - żartuje we właściwy dla siebie sposób Kolada (sam ma niemałe doświadczenie aktorskie). Dla aktorów bywa on zarówno tyranem jak i kochającym rodzicem. Jak podkreśla, Jego Wysokość Aktor, jest w jego spektaklach najważniejszy.

Okazałą scenografię do "Baby Chanel" przygotowała Justyna Łagowska. Pomysł na nią powstał podczas spotkania z Koladą w łódzkim Grand Hotelu. Reżyser zażyczył sobie, by na scenie stanął "stalinowski pałac kultury" .

Kolada pracuje też nad "Marzeniem Nataszy", połączeniem dwóch monodramów młodej rosyjskiej dramatopisarki Jarosławy Pulinowicz. To historia o dwóch dziewczynach, które pozornie różni wszystko . A co łączy? "Diagnozę" postawią: Nikołaj Kolada i młodzi aktorzy Agnieszka Skrzypczak i Karol Puciaty.

Mój Reporter

Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

Dane kontaktowe

Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego Reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

Oświadczenia:

Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

bABA CHANEL

+1 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

PLUTO (gość)  •

ta sztuka to tragedia nie da sie tego ogladac , kto idzie prosze wziac ze soba poduszki

odpowiedzi (0)

skomentuj