Menu Region

Jerzy Stuhr będzie kręcił w Łodzi

Jerzy Stuhr będzie kręcił w Łodzi

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Łódzki

Łukasz Kaczyński

5Komentarzy Prześlij Drukuj
Jerzy Stuhr będzie kręcił w Łodzi Jerzy Stuhr będzie kręcił w Łodzi

Jerzy Stuhr jest o krok od pracy nad filmem w Łodzi (© Andrzej Banas/Polskapresse)

Nowy film znakomitego aktora Jerzego Stuhra, do którego zdjęcia mają być realizowane m.in. w Łodzi, został dofinansowany kwotą 2 mln 300 tys. zł przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Po trzech latach oczekiwania. Nad komediodramatem "Obywatel" pracować będzie łódzkie studio Opus Film Piotra Dzięcioła. Jerzy Stuhr zagra w filmie razem z synem, Maciejem.
Autorem zdjęć będzie nie byle kto, bo Paweł Edelman, łodzianin, członek m.in. Amerykańskiej Akademii Filmowej, autor nagrodzonych zdjęć do filmów "Ghost Writer" i "Pianista" Romana Polańskiego, "Tatarak" i "Katyń" Andrzeja Wajdy czy "Duże zwierzę" właśnie Jerzego Stuhra.

Początek zdjęć zaplanowany jest na październik tego roku. Zaczęły się już pojawiać informacje, które datę tę traktują jako pewnik. Tymczasem, jak dowiadujemy się w Opus Film, całkowity budżet "Obywatela", szacowany na niemal 5 mln 200 tys. zł, nie jest jeszcze do końca dopięty. Zdjęcia do filmu mają być kręcone w Warszawie i Łodzi, ale akcja filmu umieszczona będzie tylko w stolicy.

"Obywatel" ma być filmem pokoleniowym.
Akcja obejmie ostatnie 60 lat historii Polski: rozpocznie się na początku lat 50. XX wieku i prowadzić będzie przez najważniejsze, przełomowe wydarzenia
m.in. Marzec '68, stan wojenny, pierwsze wolne wybory. Oś czasu będzie jednak odwrócona i losy głównego bohatera, Jana Bratka, śledzić będziemy od wieku dojrzałego aż do narodzin.
Dojrzałego Bratka zagra Jerzy Stuhr, postać w wieku młodszym zagra Maciej Stuhr. W obsadzie znaleźć ma się także m.in. Sonia Bohosiewicz.

Jerzy Stuhr ma w dorobku reżyserskim m.in. "Spis cudzołożnic", "Historie miłosne", "Tydzień z życia mężczyzny", "Duże zwierzę", "Pogodę na jutro" i "Korowód", filmy dobrze przyjęte przez krytykę i lubiane przez widzów.


Damy ci więcej - zarejestruj się!

Mój Reporter

Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

Dane kontaktowe

Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego Reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

Oświadczenia:

Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.
5

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

To ile teraz z miejskiej kasy za pośrednictwem Muzeum Kinematografii

+23 / -22

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

6ik (gość)  •

zostanie przekazane panu Dzięciołowi, żeby mu się dopięło?

odpowiedzi (0)

skomentuj

artysta

+2 / -36

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ddd (gość)  •

artysta od popierania po i kasa sie znalazla smiech ..............

odpowiedzi (0)

skomentuj

dajcie pieniądze mlodym a nie ciagle ładujecie w te same nazwiska

+26 / -30

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

OBE (gość)  •

To samo z producentem.... wszystko do Dzięciołów... tak jakby nie było innych...

odpowiedzi (0)

skomentuj

duze zwierze czy duzy....

+25 / -24

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Alon (gość)  •

Nie bylo pieniedzy ze strony ministerstwa kultury na .....poparcie dzialan zwiazanych z uhonorowaniem jednego z najwiekszych i tak bardzo zwiazanych z Polska...tak,tak...i z Lodzia..poety...Juliana Tuwima...a teraz tyle dofinansowania do interesu rodzinnego i przesdsiewziecia , ktore nie wiadomo na dodatek , czy przyniesie zyski ....

skomentuj

Duzy debil?

+7 / -31

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Bob (gość)  •

Co za debil pisze takie komentarze

odpowiedzi (0)

skomentuj