Projekt "Dobro i piękno". Artyści w przestrzeni miejskiej

Projekt "Dobro i piękno". Artyści w przestrzeni miejskiej

Łukasz Kaczyński

Dziennik Łódzki

Dziennik Łódzki

Projekt "Dobro i piękno". Artyści w przestrzeni miejskiej

Performance Marty Ostajewskiej "Stop-Motion" (2012). ©Agata Materowicz/materiały promocyjne

Co łączy nietuzinkowy Bar Anna z zakładem szewskim i z ducha rosyjską pierogarnią? Być może wcale nie tak mało. Najistotniejsze jest jednak, że miejsca te odwiedzą artyści performerzy, działający pod hasłem "Dobro i Piękno".
W tym roku w akcję włączyła się Galeria Manhattan, działająca teraz pod nowym adresem - Piotrkowska 118.
Już 5 kwietnia w godzinach od 18 do 21 w Galerii pojawią się m.in. Marta Ostajewska, duet Robosexi i PUL Nieformalna Grupa, którzy na swój własny, czasem przewrotny sposób zinterpretują pojęcie dobra i piękna w sztuce. Będzie to początek trwającego pięć dni wydarzenia, w ramach którego odbędą się nietuzinkowe akcje w przestrzeni miejskiej.

Projekt "Dobro i Piękno" powstał z myślą o miejscach nieoczywistych, czasem zapomnianych, o wnętrzach jakby z innej epoki. Dzięki niemu w centrum Łodzi, w prywatnych lokalach, pojawia się okazja do kontaktu ze sztuką.


Inspiracji w miejscach z charakterem szukają co roku przede wszystkim łódzcy artyści i studenci ASP w Łodzi.
W tym roku w akcji uczestniczyć będzie między innymi nieformalna grupa artystyczna PUL, utworzona w 2011 roku przez dwie bliźniaczki, Ulę i Paulinę Korwin-Kochanowskie oraz Ludwika (właściwie Dariusza Ludwisiaka, wykładowcę łódzkiej ASP). W minionym roku w ramach akcji "Dobro i Piękno 3" grupa PUL poszukiwała w Łodzi Kopciuszka, a prowadzona od trzech pokoleń Pracownia Obuwia Kazimierza Sumery zapełniła się kandydatami do tej roli.

W tym roku do swych działań zaproszą m.in.: znany choćby z Focus Łódź Biennale duet Robosexi (nazwa jest anagramem imion Roksany i Sebastiana - Ro-xi/Se-bo) oraz Martę Ostajewską, autorkę instalacji, obiektów, video-artu, performerkę.

Pierwsza edycja "Dobra i Piękna", zorganizowana spontanicznie przez dwie studentki, Justynę Jakóbowską i Agatę Stanecką, odbyła się w czerwcu 2009 roku w Barze Anna (ul. Tuwima 1). I tam powróci w tym roku. Ponadto warto wybrać się do szewca (ul. Piotrkowska 78) i do rosyjskiej pierogarni Teremok (ul. Piramowicza 10). Na blogu dobroipiekno.blogspot.com pojawiać się będą informacje o kolejnych wydarzeniach tegorocznej edycji. Wstęp na wszystkie jest wolny.

CZYTAJ TEŻ:
Łódź. "Dobro i piękno" zagościło w mieście

Damy ci więcej - zarejestruj się!

Mój Reporter

Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

Dane kontaktowe

Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego Reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

Oświadczenia:

Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo