Atlas turystyczny województwa łódzkiego w "Dzienniku...

  Atlas turystyczny województwa łódzkiego w "Dzienniku Łódzkim"

  Arkadiusz Krystek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Atlas turystyczny województwa łódzkiego w "Dzienniku Łódzkim"
  1/2
  przejdź do galerii
  Oto prezent, o którym marzy każdy turysta: bardzo szczegółowa i poręczna mapa. Tylko jedna mapa? Poszliśmy dalej i przygotowaliśmy wyjątkowo dużą niespodziankę - 18 map, tworzących atlas całego województwa łódzkiego. A na dodatek kolekcja jest bezpłatna.
  Atlas równie dobrze może służyć turystom pieszym, rowerowym, jak i zmotoryzowanym - wytrawnym i początkującym. Z pewnością okaże się niezbędny w planowaniu mniejszych i większych wypraw indywidualnych, rodzinnych i przygotowywanych przez duże grupy przyjaciół. Ale zadowoleni z niego będą nie tylko turyści - można go także używać jako map samochodowych.

  O wyjątkowości "Atlasu turystycznego województwa łódzkiego" świadczy przede wszystkim jego duża dokładność. Każda z map została przygotowana w skali 1:75000. Ale jeszcze ważniejsze jest zaznaczenie na nich tego, czego nie ma na innych podobnych wydawnictwach.

  Na mapach, które od 19 kwietnia będziemy dołączać do "Dziennika Łódzkiego", zaznaczone zostały: parki kraj-obrazowe, rezerwaty, pomniki przyrody, kąpieliska, łowiska, miejsca wędkowania, ścieżki edukacyjne, piesze szlaki turystyczne PTTK, szlaki rowerowe, kajakowe i konne, a także ośrodki jeździeckie, hotele dla koni.
  Nie zapomniano o zaznaczeniu zabytkowych pałaców, dworów i obiektów sakralnych, w tym kapliczek. Zaznaczone zostały także schrony i bunkry. Bez problemu na mapach naszego atlasu odnaleźć można punkty informacji turystycznej, lokalizacje kempingów, hoteli i restauracji.

  Wyposażeni w taki bogaty niezbędnik już możemy planować krótkie - choćby tylko kilkugodzinne - wypady za miasto, ale także wyjazdy jednodniowe czy nawet kilkudniowy aktywny wypoczynek. Już wkrótce okazji do chwili oddechu nie zabraknie - przecież zbliża się długi majowy weekend. Wystarczy wziąć wtedy jeden dzień urlopu, by do woli korzystać z pięciu dni wolnego. Niekoniecznie na drugim krańcu świata.

  Urokliwych, niezwykłych, nieodkrytych, tajemniczych miejsc w naszym regionie nie brakuje. Można się o tym przekonać, spoglądając na mapy "Atlasu turystycznego województwa łódzkiego". Często nie trzeba wcale pokonywać dziesiątek kilometrów, by zrelaksować się po ciężkiej pracy czy poznać niezwykłą historię regionu, jego bohaterów i ludzi tu żyjących.

  O wspomnianej już uniwersalności map naszego atlasu przesądza także jego praktyczność. Po złożeniu każda z nich zamienia się w mały prostokąt. Wystarczy niewielka kieszonka kurtki, dresów, a nawet krótkich spodenek, by mapę zawsze mieć pod ręką. Z kolei alfabetyczny spis miejscowości zasadniczo ułatwia odnalezienie poszukiwanego celu naszej wyprawy.

  Zachęcając do aktywnego wypoczynku po wyjątkowo długiej zimie i poznawania regionu publikację map wzbogacamy o przedstawienie najważniejszych atrakcji turystycznych województwa łódzkiego. Przez najbliższe tygodnie (od 19 kwietnia) będą one prezentowane w tygodnikach lokalnych. Już dziś nasi Czytelnicy znajdą w nich terminy, w których mapy będą dodawane do "Dziennika Łódzkiego".

  Uruchamiamy jednocześnie serwis specjalny na naszej stronie www.dzienniklodzki.pl/mapy, poświęcony turystyce w Łódzkiem.

  Przypominamy, pierwsza mapa "Atlasu turystycznego województwa łódzkiego" już w piątek, 19 kwietnia. Druga mapa wraz z etui na kolekcję już w sobotę, 20 kwietnia. Etui nie jest zwykłym pudełkiem, w którym będzie można wyłącznie przechowywać mapy, pełni też funkcję użytkową - zawiera szczegółową legendę oznaczeń i symboli umieszczonych na mapach.


  ZAMÓW PRENUMERATĘ "DZIENNIKA ŁÓDZKIEGO" I ZBIERZ PEŁNĄ KOLEKCJĘ MAP
  - zadzwoń pod numer 42/66 59 360
  - wyślij SMS o treści ATLAS na numer 72355 (koszt SMS 2,46 zł z VAT)
  - wejdź na www.sklep.polskatimes.pl i dokonaj zakupu w sklepie internetowym
  - napisz do nas: prenumerata@dziennik.lodz.pl
  - lub przyjdź do naszego Biura Prenumeraty przy ul. ks. Skorupki 17/19.
  Biuro czynne jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8-17.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   18 map

   łodzianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 7

   W jaki dzień będzie ostatnia mapa?
   Od 19 kwietnia do kiedy?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mapki lalalala

   Dajdajowy mistrz. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 27

   a w atlasiku jak pretrwac na bałutach w sobotnia noc i inne hity sezonu

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ukryta podwyżka

   karol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 23

   jak zwykle, mapka i podwyżka gazety

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   De Agostini?

   Łodzianka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 39 / 13

   Taaakkk..pierwsza część , a potem pudełeczko, a potem kolejna. Jakby nie można było wydać tego na jednej mapie. Rozumiem - "kolekcja" i za każdym razem pieniądze.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ?

   bartek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 17

   całe woj. w skali 1: 75 tyś? Chyba wielkości prześcieradła.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szkoda kasy

   placek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 58

   Zbędny wydatek dla Łodzianina, większość łodzian zna dobrze Łódz i okolice w dosteteczny sposób a dla zaciekawionych woj. Łódzkim to nic nowego.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ?

   ang (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 40 / 32

   "większość łodzian zna dobrze Łódz" - nie byłabym tego taka pewna...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo