Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Turniej koszykówki na orliku przy SP nr 173 w Łodzi [ZDJĘCIA]

Marek Kondraciuk
Grzegorz Gałasiński
W rozegranych na boiskach SP 173 w Parku Sienkiewicza eliminacjach mistrzostw Polski w koszykówce 3x3 w kategorii U-18 zwyciężyła drużyna To Nie Takie Łatwe. Zwycięzcy, którzy grali w składzie: Michał Lipski, Dominik Janus, Alan Nowakowicz, Piotr Barańczyk. Na co dzień reprezentują AZS PWSZ Skierniewice i w finale wysoko pokonali Szkołę Gortata. Na trzecim miejscu turniej zakończyła Basketzone.pl. W konkursie rzutów za 3 najlepszy był Piotr Łucka.

Zwycięzca, a być może także drużyna z drugiego miejsca, reprezentować będzie nasz region w finałach mistrzostw Polski under 18, które odbędą się 31 maja we Wrześni. Głównemu organizatorowi i niestrudzonemu propagatorowi koszykówki ulicznej Łukaszowi Janczarowi z Łódzkiego Związku Koszykówki dzielnie pomagała liczna grupa wolontariuszy, a podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu turnieju należą się dyrekcji szkoły.

Turniej w kategorii U-18 został rozegrany wcześniej z uwagi na termin mistrzostw Polski. Dla innych kategorii wiekowych najważniejszą imprezą streetballową w Łodzi będzie oczywiście Basketmania.