Menu Region

W Łodzi będzie karta ulg dla dużej rodziny

W Łodzi będzie karta ulg dla dużej rodziny

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Łódzki

Jolanta Baranowska

7Komentarzy Prześlij Drukuj
W Łodzi będzie karta ulg dla dużej rodziny W Łodzi będzie karta ulg dla dużej rodziny

Łódź będzie miała system ulg dla rodzin z trójką i więcej dzieci (© Krzysztof Szymczak/archiwum)

Łódź będzie miała Kartę Dużej Rodziny, czyli system ulg dla łódzkich rodzin z trójką i więcej dzieci. Karta jest już gotowa. Ma obejmować m.in. zniżki przy opłatach za odbiór śmieci po 1 lipca.
Na poniedziałkowej konferencji Piotr Adamczyk, przewodniczący klubu radnych PiS, jeden z członków komisji, która miała opracować zapisy karty stwierdził, że komisja od wielu tygodni nie zebrała się na posiedzeniu.

- Mam wrażenie, że prace nad Kartą Dużej Rodziny zamarły - mówi radny Piotr Adamczyk. - Nie wiem, czy taki system ulg kiedykolwiek powstanie. Łódź jest jednym z niewielu dużych miast, które nie ma karty wspierającej rodziny z większą liczbą dzieci.
Tymczasem, jak słyszymy, w Łodzi pojawiła się karta zniżek dla homoseksualistów.

- Wprawdzie nie jest to karta wprowadzona przez miasto, ale dziś o Łodzi nie mówi się jak o mieście, które sprzyja rodzinom i dzieciom - dodaje Marcin Mastalerek, poseł PiS.

Tymczasem, jak twierdzi Grzegorz Gawlik z biura prasowego Urzędu Miasta Łodzi Karta Dużej Rodziny jest już praktycznie gotowa.

- Gotowy jest projekt uchwały i zarządzeń w tej sprawie - zapewnia Grzegorz Gawlik. - Zniżki obejmują m. in. komunikację miejską, wstęp do muzeum, galerii, teatrów, zoo, ogrodu botanicznego, obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, basenów, palmiarni itp. Trwają prace nad wyliczeniem ulg przy ustawie "śmieciowej". Karta zostanie poddana pod głosowanie łódzkiej Rady Miejskiej, gdy tylko zostaną zakończone analizy finansowe w tym zakresie.

Prace nad wprowadzeniem Karty Dużej Rodziny w Łodzi trwają już od 2009 r. Jednym z jej pomysłodawców był właśnie radny Piotr Adamczyk. Powołano nawet specjalną doraźną komisję ds. rodziny Rady Miejskiej. Ona opracowała projekt takiej karty. Ulgi miały dotyczyć opłat za przedszkole, za parkowanie oraz za korzystanie z miejskich instytucji kultury i rekreacji. Niestety projekt nie został nigdy przyjęty.

Temat wrócił w wakacje 2012 r. Do Rady Miejskiej wpłynął wniosek łódzkiej europosłanki PO Joanny Skrzydlewskiej o wprowadzenie w Łodzi Karty Dużej Rodziny. Wtedy zapadła decyzja o powołaniu zespołu ds. ulg dla rodzin wielodzietnych.
7

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Adamczyk się obudził : )

+22 / -17

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Matka Teresa (gość)  •

Radny Adamczyk chyba przespał pół kadencji. Obudził się dopiero jak europosłanka Skrzydlewska złożyła swój wniosek o zniżki dla rodzin wielodzietnych. Skrzydlewska powinna też sama zdecydować gdzie zrobić stadion i obwodnicę Łodzi, bo władze tego miasta chyba zapadły w letarg.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Skrzydlewska to ruszyła

+9 / -21

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

trojaczek (gość)  •

Faktycznie, sto lat by im to zajęło, gdyby Skrzydlewska nie potrząsnęła tym ciepłym grajdołkiem.

odpowiedzi (0)

skomentuj

hmm

+33 / -23

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

XYZ (gość)  •

4 lata tworzono taką kartę?
No gratulacje to już wiem czemu politycy nie robią reformy słuzby zdrowia - przynajmniej 100 lat by im takie coś zajęło.

odpowiedzi (0)

skomentuj

że co k....!

+36 / -38

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

aqw (gość)  •

dlaczego ma utrzymywać dziecioroby parzące się po pijaku lub nie uznające antykoncepcji? jak chcą mieć tyle bachorów to niech robią to świadomie a nie znów dajdajdaj niech się PiS Adamczyka nimi opiekuje, bo ze swojej kieszeni gnój nie daje więc mądry!

skomentuj

przykre...

+11 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

dma (gość)  •

Przepraszam bardzo,ale ja nie "parzyłam"się po kątach,a mam 3 (zaplanowanych!!!!) wspaniałych chłopców i taka ulga bardzo by się przydała,żeby móc częściej korzystać z atrakcji miasta,bo niestety ceny wszystkiego idą ciągle w górę,a pensje stoją w miejscu i na coraz mniej starczają już nie wspominając nawet o luksusie,żeby wyjść z dziećmi w niedzielę a to do zoo czy do muzeum...

odpowiedzi (0)

skomentuj

rwr

+7 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

. (gość)  •

eee tylko"dziecioroby parzace sie po pijaku" maja wiecej niz 2 dzieci? Twoje myslenie nie przekracza pewnych granic, i to troche smutne. Mam nadzieje ze Ty sie dalej nie rozmnozysz, bo wizja swiata z ludzmi o ograniczonych zdolnosciach umyslowych jest dopiero przerazajaca.

odpowiedzi (0)

skomentuj

obserwator

+31 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

. (gość)  •

Masz racje...oczywiscie o wiele lepiej jest dac ulgi homo-bo przeciez to oni sa przyszloscia swiata.

odpowiedzi (0)

skomentuj