W PGE GKS Bełchatów trwa walka o miejsce w kadrze na ostatni mecz

Pawel Hochstim
Seweryn Michalski cieszył się z gola w ostatnim meczu w Olsztynie i ma nadzieję, że w Chojnicach też będzie miał powody do radości Dariusz Śmigielski
Przed ostatnim tegorocznym meczem w Chojnicach trener PGE GKS Bełchatów Rafał Ulatowski ma duży komfort, bo nikt nie musi pauzować.

Ulatowski na spotkanie z Chojniczanką zabierze 18 piłkarzy, a tymczasem na treningach ma ich aż 26. Już po ostatnim spotkaniu w Olsztynie ze Stomilem, wygranym przez PGE GKS 2:0, trener bełchatowskiej drużyny mówił, że ma ból głowy nie tylko przy wyborze jedenastki, ale nawet przy ustaleniu meczowej kadry.

Nic więc dziwnego, że na treningach trwa walka o miejsce w drużynie, tym bardziej, że Ulatowski w wywiadzie dla „Dziennika Łódzkiego” zdradził, że część graczy, która jesienią grała mniej, być może dostanie zimą propozycję wypożyczenia do słabszych klubów. Kadra bełchatowskiego zespołu zostanie pewnie nieco zmniejszona, a poza tym szkoleniowiec i dyrektor sportowy Jacek Krzynówek chcieliby wzmocnić zimą drużynę.

Transfery w PGE GKS możliwe, ale wcześniej trzeba pozbyć się niepotrzebnych

18 nazwisk piłkarzy, którzy pojadą do Chojnic, Rafał Ulatowski ogłosi w piątek. Spotkanie z Chojniczanką odbędzie się w sobotę o godz. 16, ale bełchatowska drużyna ma w planach przedmeczowe zgrupowanie.

Jesienny mecz z Chojniczanką bełchatowianie wygrali 2:1, ale było to zwycięstwo bardzo szczęśliwe, bo jeszcze w 82. minucie przegrywali 0:1. W końcówce jednak rzuty karne wykorzystali Bartłomiej Bartosiak i Patryk Rachwał. Co ciekawe, także drugi tegoroczny mecz z Chojniczanką - w 1/8 finału Pucharu Polski - przyniósł wielkie emocje, bo chojnicki zespół wygrał 2:1 strzelając zwycięskiego gola dopiero na sześć minut przed końcem dogrywki.

Rafał Ulatowski: Wierzę, że ekstraklasa wróci do Bełchatowa

Piłkarze PGE GKS mają zaplanowane treningi do 11 grudnia, a później rozjadą się na urlopy. Do Bełchatowa wrócą na początku roku. Wiadomo, że zespół nie wyjedzie na zagraniczne zgrupowanie, ale nie jest wykluczone, że uda się zorganizować obóz w Polsce