Pasażerowie z piekła rodem

  Pasażerowie z piekła rodem

  Alicja Zboińska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Pasażerowie z piekła rodem
  1/2
  przejdź do galerii

  ©123rf

  Uprzejmi, uśmiechnięci, cisi i skromni na co dzień ludzie na pokładzie promu zmieniają się w gburowatych, skwaszonych, głośnych i dumnych pasażerów z piekła rodem.
  Godz. 13.30. Prom wypływa z Ystad. Pogoda dopisuje. Do recepcji przybiega pasażer. Z daleka widać, że jest zbulwersowany:

  - Proszę pani, a to słońce to będzie tak świeciło cały dzień? Nie można coś z tym zrobić? - atakuje recepcjonistkę.

  To tylko jedna z wielu, wydawałoby się wręcz nieprawdopodobnych sytuacji, na które personel promowy musi być przygotowany. Klient z piekła rodem potrafi bowiem - zupełnie serio - zapytać: - A ma pani te tabletki, żeby statkiem nie bujało?
  Jest też w pełni przekonany, że to recepcjonistka zna odpowiedź na pytanie, gdzie klient zaparkował samochód. I na pewno też umie rozwiązać filozoficzny dylemat: - czy ta winda jedzie w dół. A wszystko to z nienagannym uśmiechem.

  Obsługa promowa na pewno na długo zapamiętała pana Andrzeja z Łodzi, który ze Świnoujścia płynął do Ystad. Zapamiętali go także inni pasażerowie, którzy zdecydowali się spędzić rejs na pokładzie, a nie w kabinie. Pan Andrzej jest bowiem autorem kilku wbijających się w pamięć powiedzonek, a wzrost jego elokwencji był wprost proporcjonalny do liczby opróżnionych butelek z wódką, którą raczył się z innymi kolegami kierowcami samochodów ciężarowych.

  Łodzianin postanowił m.in. uhonorować rodzinne miasto i to w formie zagadki.

  - Jak nazywa się miasto wojewódzkie na dwie litery - po trzech godzinach rejsu zapytał łodzianin. Szczególnie dociekliwy był pod adresem grupy studentów, która rozłożyła się w pobliżu w śpiworach. Nie było im jednak dane zasnąć...

  Po dłuższej chwili niezręcznego milczenia, niezrażony kierowca sam sobie odpowiedział i wybuchnął gromkim śmiechem: - Uć - brzmiała odpowiedź.

  Łodzianinowi trudno było wysiedzieć w jednym miejscu. W ramach rozrywki wybrał się na dyskotekę. Nie znalazł jednak partnerki do tańca. Mimo iż podchodził do wielu uczestniczek zabawy, słyszał to samo krótkie zdanie: właśnie wychodzę. Lekko zdziwiony skonstatował po powrocie do poczekalni: - Wszystkie były umówione na tę samą godzinę - uznał niezrażony.

  Najlepsze jednak zostawił na koniec podróży. Pani Agnieszka z Łodzi, która wraz z przyjaciółmi męczyła się podczas rejsu z panem Andrzejem, do dziś szuka sensu w filozoficznym: - Albo się jest albo się... nie ma.

  - Przez resztę wyjazdu zastanawialiśmy się nad głębią tego stwierdzenia. Podczas podróży byliśmy jednak wściekli na niego. Chcieliśmy spokojnie dopłynąć do Szwecji, a nie brać udziału w tanim kabarecie z mało śmiesznymi żartami. Na szczęście w drodze powrotnej już go nie spotkaliśmy.

  Takiego szczęścia nie ma natomiast załoga promu. A czasami trafiają się dość niestandardowe prośby.

  - Chcę rozmawiać z kapitanem - pasażerka interweniuje u pracownicy recepcji.

  - Niestety, kapitan jest zajęty, może ja będę mogła pomóc - recepcjonistka nie pierwszy raz słyszy takie żądanie.
  1 3 4 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo