Finał Turnieju Piłkarskiego Skrzydlewska Cup 2013 [ZDJĘCIA]

Szkoła Podstawowa nr 55 z Łodzi w kategorii klas IV-VI oraz Szkoła Podstawowa nr 205 z Łodzi w kategorii klas I-III wygrały Turniej Piłkarski Skrzydlewska Cup 2013. Brązowy medal w kategorii klas IV-VI zdobyła debiutująca w turnieju Szkoła Podstawowa w Ostrowach, a w kategorii klas I -III - łódzka Szkoła Podstawowa nr 202.

- Gratuluję zwycięzcom, ale słowa uznania nalezą się wszystkim drużynom, które zagrały w finale. Niełatwo było się tutaj dostać, dlatego tym, którzy dziś przegrali mówię "głowy do góry". I zapraszam wszystkich na Skrzydlewska Cup 2014, będzie okazja do rewanżu - mówi Joanna Skrzydlewska, poseł do Parlamentu Europejskiego i organizator turnieju.

Nie lada wyczynu dokonała drużyna SP 55 z Łodzi, która wygrała Skrzydlewska Cup po raz drugi z rzędu. W finale łódzka SP 55 pokonała SP 2 Skierniewice 5:2. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku "Pięćdziesiątka piątka" pokonała w finale inny zespół ze Skierniewic - reprezentację Szkoły Podstawowej nr 5.

Obrona trofeum sprzed roku nie udała się drużynie Szkoły Podstawowej nr 9 ze Skierniewic, która w tegorocznym finale musiała uznać wyższość reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 205 z Łodzi, przegrywając 0:3.

Brązowe medale w kategorii klas I-III zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 202 po zwycięstwie nad zespołem ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Radomsku 4:3. W kategorii klas IV-VI brąz zdobyli zawodnicy Szkoły Podstawowej w Ostrowach, którzy wygrali z SP 1 Bełchatów 4:0.

Nagrody specjalne dla Piłkarzy Finału ufundowane przez Stowarzyszenie Byłych Piłkarzy Widzewa im. Ludwika Sobolewskiego dostali: Marek Grądzki z SP 205 oraz Marcel Pięczek z SP 55.

Zwycięzcy dostali komplety strojów sportowych oraz dresy, a we wrześniu pójdą na wybrany przez siebie mecz Widzewa oraz wezmą udział w profesjonalnym treningu z Michałem Probierzem.

Szkoleniowcy triumfatorów pojadą - na zaproszenie Joanny Skrzydlewskiej - na wycieczkę do Brukseli.

Przypomnijmy, że w Turnieju Piłkarskim Skrzydlewska Cup 2013 padł rekord! Zagrały aż 123 szkolne drużyny. W tegorocznych zmaganiach wystartowało 51 zespołów w kategorii klas I-III oraz 72 w kategorii klas IV-VI.

- Zainteresowanie turniejem było imponujące co bardzo mnie cieszy, bo oznacza, że szkołom, a przede wszystkim młodym zawodnikom turniej się spodobał. A to jest dla mnie najważniejsze - mówi Joanna Skrzydlewska.