Niewybuch

  Witaszczyk na dziś

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Marszałek senatu Bogdan Borusewicz wytoczył Grubą Bertę, załadował, wycelował i wystrzelił. W kogo? W szefa Solidarności. - Przewodniczący Piotr Duda, w czasach stanu wojennego był po drugiej stronie, ochraniając z dywizją powietrzno-desantową radio i telewizję. To chichot historii - powiedział "Rzeczpospolitej". Co prawda nie spodziewałem się po marszałku salwy wykwintnego intelektu, ale żeby taki niewybuch...
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Dziennik Łódzki/archiwum/Grzegorz Gałasiński

  Tu zaznaczę, że były i obecny związkowiec Borusewicz i Duda ani mnie ziębią, ani grzeją. Zanim komu się śniła Solidarność, oddałem legitymację związkową i tak już zostało. Ze stanu wojennego pamiętam żołnierzy, którzy weszli do łódzkiej tv. Jak Duda. Na ich twarzach nikt nie dostrzegł tryumfu. Kapitan, który pamiętnej nocy zajął ośrodek, był zakłopotany - wspominali świadkowie. Byłbym wyjątkowym młotkiem, by dziś zarzucić któremuś z żołnierzy, że był "po drugiej stronie". A przecież mógłbym ich skojarzyć z faktem, że przez jakiś czas nie mogłem pracować. Inni stracili wtedy pracę, ale nie słyszałem, by wypominali żołnierzom to, co Borusewicz Dudzie.


  Marszałek ponadto zarzuca Dudzie, że upolitycznił Solidarność, jakby wcześniej była apolityczna. Tymczasem Solidarność zawsze była upolityczniona, pierwsza m.in. przez Borusewicza. A tego, co zrobił z Solidarnością Piękny Marian Krzaklewski, nikomu nie uda się powtórzyć. Takie było szczytowanie! Jeden tylko Jan Paweł II nie dał się nabrać. W 1999 na lotnisku w Balicach wybrał mniejsze zło. Do papamobile zaprosił Kwaśniewskiego.
  Jerzy Witaszczyk

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zdjęcie autora komentarza
  Niewypał, który wypalił w samą porę.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 13

  Będąc na miejscu Senatora RP Bogdana Borusewicza rozpoczęłabym intensywniejsze poszukiwanie dalszych haków na Piotra Dudę. Warto byłoby zrobić dodatkową kwerendę w zasobach Instytutu Pamięci...rozwiń całość

  Będąc na miejscu Senatora RP Bogdana Borusewicza rozpoczęłabym intensywniejsze poszukiwanie dalszych haków na Piotra Dudę. Warto byłoby zrobić dodatkową kwerendę w zasobach Instytutu Pamięci Narodowej. Być może jeszcze uda się odszukać jakieś papiery kompromitujące tego oponenta władzy.
  Czy cokolwiek stoi na przeszkodzie, aby pod przywództwem Senatora Bogdana Borusewicza powołać Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Parlamentarzystów Polskich? Wszak w kupie siła! Już wyobrażam sobie ostre demonstracje (na przykład: palenie opon) obecnych i byłych parlamentarzystów domagających się podwyżek uposażeń, tak by można bez kłopotów dokonać zakupu markowej odzieży dla Nich jak również dla Ich rodzin.

  „W polityce cała sztuka polega na tym, aby mieć dobre oczy i umieć wykorzystać ślepotę innych.”
  Autor: Émile Zola

  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ZAMOKNIĘTY KAPISZON :)

  W> (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 9

  ... Jak ktoś kiedyś powiedział bodajże o nim

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo