Ks. Stasiak odprawił kolejną mszę: Suspensa jest nieważna,...

  Ks. Stasiak odprawił kolejną mszę: Suspensa jest nieważna, bo nie zrozumiałem dekretu [ZDJĘCIA+FILM]

  Matylda Witkowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Ks. Stasiak odprawił kolejną mszę: Suspensa jest nieważna, bo nie zrozumiałem dekretu [ZDJĘCIA+FILM]
  1/21

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Jarosław Kosmatka

  - Brałem silne leki, które działają jak narkotyk. Nie mogłem zrozumieć dekretu, więc jest nieważny – tłumaczy suspendowany ks. Jacek Stasiak z Aleksandrowa Łódzkiego. W niedzielę przewodniczył miejskim uroczystościom z okazji rocznicy II wojny światowej.
  Mimo nałożonego przez abp. Marka Jędraszewskiego zakazu wykonywania czynności kapłańskich ks. Jacek Stasiak odprawił w niedzielę mszę św. w kościele św. Stanisława Kostki w Aleksandrowie. Mszy towarzyszyły miejskie uroczystości patriotyczne i z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

  Ksiądz Stasiak zamiast kazania przeczytał list przeznaczony na niedzielę list pasterski Episkopatu Polski „Wychowywać do wartości”. Do sprawy kościoła św. Stanisława Kostki nawiązał podczas ogłoszeń duszpasterskich.

  CZYTAJ TEŻ: Suspensa dla księdza z Aleksandrowa

  - Tutaj na różne sposoby edukujemy i ewangelizujemy, także poprzez sztukę. To jest forma nowej ewangelizacji i pokazywania jak powinien wyglądać współczesny Kościół – mówił.

  Sztuki na mszy nie brakowało. Urozmaicił ją występ żołnierzy z Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Na początek zaśpiewali Bogurodzicę, a podczas rozdawania komunii żołnierską pieśń „Dziś do ciebie przyjść nie mogę”. Krótki koncert pieśni żołnierskich dali też przed końcem mszy.

  Podczas uroczystości kościół był pełen. W nabożeństwie udział wzięli lokalni politycy m.in. burmistrz Aleksandrowa Jacek Lipiński, posłanka PO Agnieszka Hanajczyk i starosta zgierski Krzysztof Kozanecki. Były też poczty sztandarowe szkół z Aleksandrowa i gminy. Tymczasem według Kościoła udział w takiej mszy to dla katolika grzech ciężki.

  CZYTAJ TEŻ: Ksiądz Stasiak z Aleksandrowa złamał zakaz suspensy [ZDJĘCIA+FILM]

  - Mieliśmy wątpliwości, czy dzieci powinny brać w tym udział – przyznaje Magdalena Puchalska, anglistka i opiekunka sztandaru w szkole podstawowej w Rąbieniu. – Ostateczną decyzję o przyjściu podjęliśmy po rozmowie z rodzicami, którzy wyrazili zgodę.

  Ksiądz Jacek Stasiak otrzymał suspensę dwa tygodnie temu. Abp. Marek Jędraszewski zażądał od niego przeniesienia się do Łodzi i rezygnacji z działalności gospodarczej. Ks. Jacek Stasiak uważa, że chodzi o przejęcie przez Kościół odremontowanego przez niego kościoła św. Stanisława Kostki. Tydzień temu zapowiedział wytoczenie arcybiskupowi procesu o odszkodowanie.

  Jak tłumaczył w niedzielę dziennikarzom, jego suspensa nie jest ważna, ponieważ w czasie odbierania decyzji biskupa miał ogląd rzeczywistości ograniczony przez silne lekarstwa przeciwbólowe.

  - Można powiedzieć, że działają tak jak dość silny narkotyk. Jeśli podsuwa mi się do podpisania jakiś nakaz karny, którego treści nie jestem w stanie obiektywnie zrozumieć, to jest to tworzeniem fikcji i groteską – mówił po mszy św. dziennikarzom.

  W poniedziałek o godz. 8 rano w sąsiedniej parafii św. Archaniołów abp. Marek Jędraszewski odprawi „oficjalną” mszę z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.

  W poniedziałek, ksiądz Jacek Stasiak ma być gościem w programie Tomasz Lis na żywo, który zostanie wyemitowany w TVP 2.

  FILM WKRÓTCE

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (42)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Stasiak do k-u-r-w-y nędzy nie rżnij cwaniaczku głupa

  matka Tereza (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Stasiak do k-u-r-w-y nędzy nie rżnij cwaniaczku głupa. Działasz na własny rachunek. ale sie chociaz nie osmieszaj Ty i nie ośmieszaj naszego zapyziałego miasteczka

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "Dziś do ciebie przyjść nie mogę"

  deda (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 6

  Oryginalna pieśń jak na komunię. Tylko w posoborowiu takie cuda są możliwe.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tłumy?

  Justyna Sobczak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 26 / 11

  To, co mnie niezmiernie irytuje w doniesieniach prasowych na temat aleksandrowskiej farsy z Panem Jackiem Stasiakiem w roli głównej, a burmistrzem L. i jego PO w tle to informacje o dzikich tłumach...rozwiń całość

  To, co mnie niezmiernie irytuje w doniesieniach prasowych na temat aleksandrowskiej farsy z Panem Jackiem Stasiakiem w roli głównej, a burmistrzem L. i jego PO w tle to informacje o dzikich tłumach nawiedzających tę skromną uroczystość niedzielną, jaka odgrywa się co tydzień (bo mszą już nie jest na pewno) w kościele pw. św. Stanisława Kostki. Nie wiem czy należy mówić o tłumach w kościele, w którym mieści się jakieś 200 osób... Czysta manipulacja, standardowa zagrywka medialna. W parafialnym kościele na każdej mszy wiernych jest co najmniej 2x tyle, a samych mszy jest o 5 więcej, nie licząc tych w kaplicy cmentarnej. Ale tego (jak zwykle zresztą) obiektywna Pani Redaktor nie omieszkała sprawdzić. Jeśli chodzi o udział szkół w tej propagandowej szopce, to ze 100% pewnością mogę dodać, że duża część pracowników oświaty uczestniczy w niej tylko i wyłącznie z obawy przed utratą pracy, a co też innego może zrobić dyrektor szkoły będącej pod jurysdykcją burmistrza jak nie zgodzić się na udział w tym politycznym przedsięwzięciu? Proponuję dogłębną analizę tego donosu, Pani Redaktor. Pozdrawiam.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jednym słowem: typowy układ mafijny z ojcem chrzestnym w roli głównej.

  @Justyna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 5

  .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ???

  Marta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 9

  W kaplicy cmentarnej nie odprawia się mszy tylko wystawia się trumnę do pożegnania.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Justysio

  damian (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 13

  Justyno! za dlugo rozprawiasz, a i tekst beznadzejny

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zaprawdę powiadam Wam Siostry i Bracia

  o_Onufry (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 11

  Co się dzieje w tej rzymsko katolickiej Stajni Augiasza?
  Tygodnik Wprost donosi:
  Łódzka kuria zabiera księdzu Jackowi Stasiakowi prawo do odprawiania mszy i grozi zesłaniem do stanu świeckiego....rozwiń całość

  Co się dzieje w tej rzymsko katolickiej Stajni Augiasza?
  Tygodnik Wprost donosi:
  Łódzka kuria zabiera księdzu Jackowi Stasiakowi prawo do odprawiania mszy i grozi zesłaniem do stanu świeckiego. Ksiądz mówi, że to prawo rodem ze średniowiecza, i zamierza podać arcybiskupa do sądu. Za nierespektowanie oświadczeń medycznych, mobbing i jeszcze kilka innych rzeczy. Dziwne? Nie, biskup i ja jesteśmy równi wobec prawa Rzeczypospolitej – mówi ks. Stasiak. Że nikt wcześniej tego nie robił, a duchowni konflikty rozwiązywali we własnym gronie? Czasy się zmieniają – odpowiada. I dodaje: bez względu na konsekwencje, chciwość i kłamliwe oświadczenia biskupa będę robił to, co robię.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Biskupie konec waszych dyktatów

  pikuś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 14

  i wyciągania kasy za tzw. posługi zdzieracie za pogrzeby, chrzty, komunie. i inne takie. Ale teraz koniec nic nie dajecie tylko łapę wyciągacie. Stasiak coś jednak daje bo ludziska tłumnie...rozwiń całość

  i wyciągania kasy za tzw. posługi zdzieracie za pogrzeby, chrzty, komunie. i inne takie. Ale teraz koniec nic nie dajecie tylko łapę wyciągacie. Stasiak coś jednak daje bo ludziska tłumnie odwiedzają jego kazania.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ks.Stasiak-Aleksandrów

  Wiola (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 19

  ks.Stasiak to wspaniały duchowny,trzeba mu pomóc.Oby kuria to zrozumiała.Inni ks.są też bisnesmenami o tym kuria na pewno wie.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak mu pomóc? - Trudno przecież jest komuś pomagać na siłę.

  beata (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 6

  Zwłaszcza, że jak sam twierdzi, że miewa (cytat:) "ograniczone postrzeganie rzeczywistości"

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  anglistka od siedmiu boleści

  opiekun moralności (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 12

  "- Mieliśmy wątpliwości, czy dzieci powinny brać w tym udział – przyznaje Magdalena Puchalska, anglistka i opiekunka sztandaru w szkole podstawowej w Rąbieniu. – Ostateczną decyzję o przyjściu...rozwiń całość

  "- Mieliśmy wątpliwości, czy dzieci powinny brać w tym udział – przyznaje Magdalena Puchalska, anglistka i opiekunka sztandaru w szkole podstawowej w Rąbieniu. – Ostateczną decyzję o przyjściu podjęliśmy po rozmowie z rodzicami, którzy wyrazili zgodę."

  Magdaleno posyłasz dzieciaki na msze i nie masz wątpliwości, a do stasiaka masz? Współczuję twoim dzieciom
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ale pierdzielą

  gonzo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 16

  największym cwaniakiem i biznesmenem jest papież. Tylko pierdzieli głupoty a nikomu nie pomógł. Pardon pomógł głupolom co sikają w majty z wdzięczności za "dobre słowo".

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Opanuj się

  Lisweek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 29 / 16

  No i objawił się nowy celebryta, który za nic ma kościół i wiernych.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Stasiak to biznesment ( !) przebrany w sutannę a nie żaden ksiądz, Aleksandrów mafijne miasteczko

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 37 / 13

  nic dziwnego ,ze miejscowe "władze" wspierają pseudo-duchownego. A dzieje się tam mnóstwo dziwnych rzeczy wystarczy choćby przypomnieć masowe łamanie praw człowieka poprzez przetrzymywanie...rozwiń całość

  nic dziwnego ,ze miejscowe "władze" wspierają pseudo-duchownego. A dzieje się tam mnóstwo dziwnych rzeczy wystarczy choćby przypomnieć masowe łamanie praw człowieka poprzez przetrzymywanie zwabionych do Polski filipińczyków w nieludzkich warunkach i poddawanie ich niewolniczej pracy .jakoś Stasiak nie upominał się o ich prawa - robili to inni księża. Stasiak należy do miejscowej kliki- burmistrz to były prokurator ( komunistyczny ) posłanka z nim mieszka , a Stasiak dał się poznać już kiedy robił "interesy " w Łodzi prowadząc jedna z księgarni . uczciwości nie grzeszy a co do kapłaństwa -przecież on nawet przygotowania do posługi nie ma . Tomasz Lis lituje się nad jego losem i zapowiada poruszenie tego tematu w swoim programie . A to już najgorsza rekomendacja . Jeśli wsparcia udziela facet o morale Lisa to jest to pocałunek śmierci .Biskup Jędraszewski to ideowy człowiek , dlatego próbuje zrobić porządek z pseudo-księdzem i jego podejrzanymi interesami. okoliczni geszefciarze i ich poplecznicy bronią cwaniaka przebranego w sutannie bo im jest potrzebny . Pozostaje trzymać kciuki za konsekwencje arcybiskupa .zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jaki komunistyczny prokurator???

  aleks (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 9

  Stasiak to cwaniak i każdy o tym wie, ale gdzie ty człowieku się dowiedziałeś, że burmistrz to były "komunistyczny" prokurator...?? Przecież jest za młody na to by pracować w czasach PRL?? Studia...rozwiń całość

  Stasiak to cwaniak i każdy o tym wie, ale gdzie ty człowieku się dowiedziałeś, że burmistrz to były "komunistyczny" prokurator...?? Przecież jest za młody na to by pracować w czasach PRL?? Studia skończył w 89!!! Oj lubimy sobie podkolorować historyjkę...żeby było dramatycznie...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Beton z różańcem

  krzyż w szambie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 16

  "BiznesmenT" - - teraz wiadomo , dlaczego " ja" to wielka d....po 3-ech klasach podstawówki i jednej kościelnej "indywidualnej" w pakamerze biskupa .
  Nie masz głupola ponad katola !


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Resentymenty, obsesje, natręctwa ?

  okey (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 12

  ... to się leczy !!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo