Menu Region

Ciało 4-letniego Daniela sprowadzono z Anglii do Łodzi...

Ciało 4-letniego Daniela sprowadzono z Anglii do Łodzi [ZDJĘCIA]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Łódzki

Agnieszka Jasińska

Prześlij Drukuj
Mniejsza czcionka Większa czcionka
W poniedziałek rano ciało 4-letniego Daniela - katowanego i głodzonego przez matkę i jej konkubenta w Wielkiej Brytanii - zostało sprowadzone do Łodzi. Pogrzeb dziecka odbędzie się we wtorek na cmentarzu przy ul. Zakładowej.
1/7

(© Grzegorz Gałasiński)

Opis: Ciało chłopca zostało w poniedziałek sprowadzone do Łodzi
Przejdź do galerii
  • Ciało chłopca zostało w poniedziałek sprowadzone do Łodzi
  • Ciało chłopca zostało w poniedziałek sprowadzone do Łodzi
  • Ciało chłopca zostało w poniedziałek sprowadzone do Łodzi
Daniel zmarł w marcu 2012 roku. Matka i jej konkubent traktowali chłopca okrutnie. Podtapiali Daniela aż do nieprzytomności i sadystycznie karali. Daniel był głodzony i musiał szukać jedzenia w śmietnikach. W domu dostawał do jedzenia sól i często był zamykany w osobnym pomieszczeniu.

Bezpośrednią przyczyną śmierci chłopca była rana głowy. Wcześniej Daniel wiele razy przychodził do szkoły z podbitymi oczami i z głębokimi ranami na całym ciele.
Nikt nie zareagował. W chwili śmierci czteroletnie dziecko ważyło 11 kilogramów, tyle co półtoraroczny maluch.

ZOBACZ: W Anglii łodzianka zagłodziła synka [ZDJĘCIA+FILM]

Na początku sierpnia matka Daniela i jej konkubent zostali skazani przez sąd w Birmingham na dożywotnie więzienie. O przedterminowe zwolnienie będą mogli się ubiegać dopiero po 30 latach. Proces trwał dwa miesiące.

Biologiczny ojciec chłopca mieszka w Grudziądzu. To on zdecydował się na sprowadzenie ciała syna do kraju. W Łodzi mieszka rodzina chłopca, m.in. jego babcia, dlatego Daniel zostanie tutaj pochowany. Organizacją pochówku w Łodzi zajmuje się firma H. Skrzydlewska. To ona ponosi też koszty związane z pogrzebem.

W poniedziałek o godz. 10 karawan przywiózł białą trumnę z ciałem czteroletniego Daniela do kaplicy przy ul. Zakładowej w Łodzi. Obok trumny umieszczona była fotografia chłopca. Pogrzeb Daniela rozpocznie się we wtorek o godz. 16.

Przed transportem ciała Daniela do Polski, w kościele św. Stanisława Koska w Foleshill w Coventry w Wielkiej Brytanii odprawiona została pożegnalna msza św. Wzięło w niej udział ponad 200 osób.

Mój Reporter

Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

Dane kontaktowe

Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego Reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

Oświadczenia:

Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.