CBŚ rozbiło gang złodziei samochodów w regionie łódzkim...

CBŚ rozbiło gang złodziei samochodów w regionie łódzkim [ZDJĘCIA]

ab

Dziennik Łódzki

Aktualizacja:

Dziennik Łódzki

- Mężczyznom postawiono zarzuty związane z przestępczością samochodową - kradzieży samochodów, paserstwa i żądania okupu w zamian za zwrot skradzionych pojazdów - informuje Krzysztof Kopania, rzecznik łódzkiej prokuratury. - Ponadto sześciu z nich zarzucono udział w zorganizowanej grupie przestępczej działającej w latach 2008-2013 na terenie województwa łódzkiego i Wielkopolski.

Śledczy ustalili, że w grupie funkcjonował ścisły podział ról.
Część dokonywała kradzieży, pozostali odpowiedzialni byli za zmianę tablic rejestracyjnych, podrabianie dokumentów i inne działania związane z ich rzekomą legalizacją. Gang rozbito na przełomie sierpnia i września.

- Podczas zatrzymania mężczyzn, zabezpieczono osiem samochodów marek: Volkswagen, Audi, Renault i Skoda z przerobionymi oznaczeniami identyfikacyjnymi - mówi Kopania.

Wobec pięciu podejrzanych prokurator zastosował dozory policyjne i zakaz opuszczania kraju, wobec kolejnych dwóch (mieszkańcy Łodzi w wieku 29 i 35 lat) skierował wnioski do sądu o ich tymczasowe aresztowanie, a wobec ostatniego z zatrzymanych poręczenie majątkowe.

To kolejne zatrzymania w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Łodzi. Wcześniej 71 zarzutów w tym postępowaniu przedstawiono trzynastu osobom, z których cztery pozostają w areszcie.

wkrótce zdjęcia

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
wolni

poldi (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 11

NIE ZAMYKAJCIE ZLODZIEJI BO SKARB PANSTWA BEDZIE PLACIL ODSZKODOWANIA-BRAWO PROKURATURA.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo