Menu Region

CBŚ rozbiło gang złodziei samochodów w regionie łódzkim...

CBŚ rozbiło gang złodziei samochodów w regionie łódzkim [ZDJĘCIA]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Łódzki

ab

1Komentarz Prześlij Drukuj
Łódzcy policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali ośmiu mężczyzn w wieku od 27 do 36 lat, podejrzanych o kradzieże samochodów i wymuszanie okupów. Zatrzymani to przede wszystkim właściciele i pracownicy autokomisów, szrotów i warsztatów samochodowych.
- Mężczyznom postawiono zarzuty związane z przestępczością samochodową - kradzieży samochodów, paserstwa i żądania okupu w zamian za zwrot skradzionych pojazdów - informuje Krzysztof Kopania, rzecznik łódzkiej prokuratury. - Ponadto sześciu z nich zarzucono udział w zorganizowanej grupie przestępczej działającej w latach 2008-2013 na terenie województwa łódzkiego i Wielkopolski.

Śledczy ustalili, że w grupie funkcjonował ścisły podział ról.
Część dokonywała kradzieży, pozostali odpowiedzialni byli za zmianę tablic rejestracyjnych, podrabianie dokumentów i inne działania związane z ich rzekomą legalizacją. Gang rozbito na przełomie sierpnia i września.

- Podczas zatrzymania mężczyzn, zabezpieczono osiem samochodów marek: Volkswagen, Audi, Renault i Skoda z przerobionymi oznaczeniami identyfikacyjnymi - mówi Kopania.

Wobec pięciu podejrzanych prokurator zastosował dozory policyjne i zakaz opuszczania kraju, wobec kolejnych dwóch (mieszkańcy Łodzi w wieku 29 i 35 lat) skierował wnioski do sądu o ich tymczasowe aresztowanie, a wobec ostatniego z zatrzymanych poręczenie majątkowe.

To kolejne zatrzymania w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Łodzi. Wcześniej 71 zarzutów w tym postępowaniu przedstawiono trzynastu osobom, z których cztery pozostają w areszcie.

wkrótce zdjęcia
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

wolni

+5 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

poldi (gość)  •

NIE ZAMYKAJCIE ZLODZIEJI BO SKARB PANSTWA BEDZIE PLACIL ODSZKODOWANIA-BRAWO PROKURATURA.

odpowiedzi (0)

skomentuj