Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Artyści w internecie prezentują swoje umiejętności i namawiają widzów, by pozostali z kulturą

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Emilia Klimczak
Emilia Klimczak materiały prasowe
Transmisje, specjalne pokazy, akcje - kultura radzi sobie jak może, by przetrwać trudny czas i nie utracić kontaktu ze swoim odbiorcą. Wszyscy liczą jednak, że te stan nie potrwa długo.

Biblioteka Miejska w Łodzi uruchomiła usługę Legimi - czyli dostęp do ponad 60 tys. e-booków. Można z niej korzystać po użyciu specjalnego kodu.

- Łodzianie mogą bezpłatnie skorzystać z wykupionego przez nas abonamentu: wystarczy tylko pobrać kod dostępu - wyjaśnia Grzegorz Gawlik z biura rzecznika prasowego prezydent miasta Łodzi.

Jak działa Legimi? Czytelnik otrzymuje jeden kod miesięcznie. Ważne, aby kod aktywować nie później niż ostatniego dnia miesiąca, w którym się go otrzymało - w przeciwnym wypadku straci ważność. Aktywowany kod zapewnia dostęp do Legimi przez 30 dni.

Teatr Muzyczny na swoim blogu od piątku będzie publikował występy swoich artystów pod hasłem „Dusza śpiewa”. Jako pierwsza, od godz. 20, zaprezentuje się Emilia Klimczak. Artystka zaśpiewa między innymi „Memory” z musicalu „Koty”, „Czekaj no, Higgińszczaku” z „My Fair Lady”, piosenki „La Boheme” Charlesa Aznavoura i „Milord” Edith Piaf. - Sama w ostatnim czasie wzięłam udział, jako widz, w koncertach online i uważam, że jest to wyjątkowa forma kontaktu z publicznością w tym niełatwym dla nas wszystkich momencie. Mam nadzieję, że będzie to nie tylko ciekawa muzyczna przygoda, ale też dowód na to, że w takich niezwykłych momentach warto działać i być razem, mimo wszystko - mówi solistka.

W kolejny piątek, również o godz. 20, opublikowany zostanie występ Pawła Erdmana. Program projektu „Muzyczny wirtualnie” zaplanowany został do 16 kwietnia. Oprócz koncertów obejmuje wirtualne warsztaty „EduWtorek” z O-Twórz Teatr, czyli zajęcia prowadzone przez wokalistów, aktorów i tancerzy. Zajęcia publikowane są we wtorki w południe.

Także w piątek 20 marca od godz. 21 Teatr Nowy w Łodzi zaprezentuje premierę online „Fabryki muchołapek” w reż. Andrzeja Barta. Teatr udostępnił też nagranie Krakowskiego Salonu Poezji w Łodzi, w którym opowiadania Antoniego Czechowa czytał Bronisław Wrocławski, a za oprawę muzyczną odpowiadał Dominik Połoński.

Teatr Powszechny na swojej stronie udostępnił teksty wszystkich sztuk nagrodzonych w konkursie „Komediopisanie” (wśród autorów są Juliusz Machulski, Radosław Paczocha, Wojciech Tomczyk). Aktorzy sceny, Marta Jarczewska i Arkadiusz Wójcik, przygotowują internetowy stand-up, nakłaniają też internautów do wspólnego pisania sztuki.

Teatr Arlekin rozpoczął akcję „Arlekin w domu”. Codziennie o godz. 20, na profilu sceny na Facebooku, emitowane są „Szeptanki” do snu w wykonaniu aktora Wojciecha Stagenalskiego, pojawiają się teatralne etiudy i warsztaty przygotowane przez aktorów, planowana jest poza tym transmisja spektaklu „Włókniarki”.

Można też korzystać z propozycji instytucji z kraju. Teatr Wielki - Opera Narodowa udostępnia swoje przedstawienia operowe oraz baletowe na platformie vod.teatrwielki. Transmisje spektakli operowych, ćwiczenia typu balletfit dla dorosłych i lekcje baletowe dla dzieciaków, film-spacer po operze proponuje online Opera Śląska w Bytomiu.

Stołeczny Teatr Syrena zaś do końca niedzieli 22 marca udostępnił w sieci muzyczny spektakl „BEM! Powrót Człowieka-Armaty” przygotowany we współpracy z autorami kabaretu Pożar w Burdelu.

Może dzięki takim działaniom łatwiej będzie przetrwać pandemię...

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki