Boks. Pięć medali naszych pięściarzy. Brawo RKS, Widzew, Heros, Włókiennik

W Koninie odbyły się XXVI indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w boksie.

Województwo łódzkie reprezentowało 9 zawodników z 5 klubów:
UKS Włókiennik Łódź 2 zawodników
RKS Łódź - 3 zawodników

Nasi reprezentanci zdobyli 5 medali:

1 złoty, 1 srebrny i 3 brązowe
Złoty medal mistrzostw Polski Juniorów zdobył Bartosz Stefański z klubu Heros Team Pabianice w wadze do 91 kg. Łącznie stoczył 4 walki. W pierwszej pokonał Aleksandra Mądrzaka z miejscowego KB Zagłębie Konin wygrywając na punkty. W ćwierćfinale zmierzył się z Adamem Klebanem z SKB Spartakus Szczecin. W półfinale stoczył ciężki pojedynek z zawodnikiem Kamilem Guźlińskim z Polonii Świdnica. W finale o złoty medal zdeklasował ukraińskiego zawodnika Nazara Mykytiuka z LKS Niedźwiedź Kętrzyn.
Jeśli są chętni, którzy chcą pójść śladami Bartosza Stefańskiego i nauczyć się boksu - treningi w Pabianicach odbywają się przy ul. Majdany 4a w poniedziałki, środy i piątki o godz 19.30 pod okiem trenera Macieja Falkowskiego .
Srebrny medal mistrzostw Polski zdobył zawodnik RKS Łódź Marcin Chudobiński w wadze do 64 kg. W finale po kontrowersyjnej walce przegrał z faworyzowanym miejscowym zawodnikiem z KB Zagłębie Konin przegrywając 2:3 z Robertem Brazdysem.
Brązowe medale zdobyli :
Dmytro Dobrowolski (Widzew Łódź) w wadze do 52 kg wychowanek trenera Bogdana Szuby
Iwan Glebko (RKS Łódź) zawodnik trenera Rafała Borkowskiego
Michał Kaczmarek (Włókiennik Łódź) - trener Tomasz Stolaż
Piąte miejsca zajęli również bokserzy Widzewa Łódź Rostyslaw Nadolski i zawodnik Włókiennika Łódź w wadze do 48 kg Jakub Cholajda.
Warto dodać, że Dmytro Doborowolski to uczeń Międzynarodowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Edukacja i Sport przy ul. Brzozowej 5/7.