Brawa dla pływaków UKS 149 Łódź. Trzy medale Mai Mikołajczyk

Tak cieszyła się Maja Mikołajczyk po wyścigu na 200 m motylkowym
Tak cieszyła się Maja Mikołajczyk po wyścigu na 200 m motylkowym UKS 149 Łódź
Paulina Zając z UKS 149 Łódź przekazała nam informacje o osiągnięciach klubu w mistrzostwach Polski juniorów w Olsztynie.

Mistrzostwa były popisem Mai Mikołajczyk, która trzykrotnie stawała na podium, a w swojej koronnej konkurencji, czyli 200 m stylem motylkowym wygrała zdecydowanie, z trzysekundową przewagą, zdobywając złoto i tytuł Mistrzyni Polski z czasem 2:21,35. To nie tylko nowy rekord naszego klubu, ale również nowy rekord okręgu łódzkiego. Maja zdobyła też srebro na 400 m zmiennym oraz brąz na 200 m zmiennym.

Bardzo blisko podium na 200 m st. motylkowym była Weronika Maciaszczyk, która po wspaniałej walce zajęła ostatecznie czwarte miejsce w finale A, poprawiając swój rekord życiowy o 6 sekund. Weronika zajęła również 7 miejsce w finale A na 400 m st. zmiennym oraz 8 miejsce w finale B na 200 m st zmiennym.

Wiktoria Maciaszczyk również trzykrotnie meldowała się w finałach. Wywalczyła 5 miejsce w finale A na 200 m st grzbietowym, 10 miejsce w finale A na dystansie o połowę krótszym. Wiktoria zdobyła również 9 miejsce w finale B na 200 m st zmiennym.
Dwukrotnie do finałów awansowała Oliwia Witek, która była druga w finale B na 400 m st zmiennym oraz 9 w finale B na 400 m st dowolnym. Oliwia zajęła też 16 miejsce na 800 m st dowolnym.

Czas 2:19,42 na dystansie 200 m st motylkowym pozwolił Bartkowi Stanisławskiemu na zajęcie 8 miejsca w finale A.
Miejsce w finale B na dystansie 400 m st zmiennym wywalczył również Michał Rogacki, który ostatecznie zajął w nim 4 miejsce.W konkurencji 4x100 m stylem zmiennym dziewczyny płynąc w składzie: Wiktoria Maciaszczyk, Maja Mikołajczyk, Weronika Maciaszczyk, Aleksandra Kowacka wywalczyły 9 miejsce.

UKS149 Łódź zajął 15 miejsce w klasyfikacji punktowej na 148 klubów.
Dziękujemy Paulinie Zając za przesłanie informacji. Czekamy na kolejne sukcesy pływaków UKS 149.