Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Brudna miotła: konkurs na najbardziej brudne, dziurawe ulice i chodniki w Łodzi. Organizatorzy czekają na zgłoszenia miejsc i zdjęcia

Marcin Darda
Marcin Darda
Zwycięskie lokalizacje konkursu Brudna Miotła w 2022 r. w kategorii "najbardziej dziurawa droga"
Zwycięskie lokalizacje konkursu Brudna Miotła w 2022 r. w kategorii "najbardziej dziurawa droga" ŁCN/FB
Ogłoszono drugą edycję konkursu na najbrudniejsze miejsca Łodzi, najbardziej dziurawe ulice i chodniki. W drugiej edycji konkursu "Brudna miotła" organizatorzy czekają na propozycje łodzian i wykonane przez nich fotografie najbardziej zaniedbanych miejsc, do 3 kwietnia.

ZAŚMIECONA I BRUDNA ŁÓDŹ. GALANTE SPRZĄTANIE I BRUDNA MIOTŁA

Przed rokiem konkurs "Brudna miotła" zdobył wiosną niebywałą popularność ze względu na tradycyjny w Łodzi problem, czyli brud i tony śmieci złożone w miejscach do tego nieprzeznaczonych. To m.in. w reakcji na "Brudną miotłę" magistrat odpowiedział czymś, co kiedyś nazywało się czynem społecznym, czyli porządkowaniem publicznych miejsc miasta przez ochotników w akcji Galante Sprzątanie. Ochotnicy to w większości urzędnicy, pracownicy miejskich spółek czy miejscy radni. W tym roku z 260 lokalizacji ponad tysiąc ochotników zebrało 40 ton śmieci, o 60 ton mniej niż przed rokiem, co ma sugerować, że problem zaśmiecenia Łodzi jest coraz mniejszy.

BRUDNA MIOTŁA. W JAKICH KATEGORIACH ODBĘDZIE SIĘ KONKURS?

Mimo, że Galante Sprzątanie odbyło się w pierwszy wiosenny weekend, stowarzyszenie Łódź Cała Naprzód! nie rezygnuje i po raz drugi ogłosiło właśnie konkurs m.in. na najbrudniejsze miejsca Łodzi.

- Jednorazowe akcje, takie jak Galante Sprzątanie, jakkolwiek pozytywne i chwalebne, medialnie rozmywają problem, odwracają uwagę od odpowiedzialności Miasta za utrzymanie czystości — mówi wspierająca akcję Małgorzata Czubak.

Tak jak w ubiegłym roku, zdjęcia można zgłaszać w kilku kategoriach:

  • najbardziej dziurawa ulica
  • najbardziej zaniedbana nowa inwestycja.
  • najbrudniejsza ulica w mieście.
  • najbardziej krzywy chodnik w mieście.
  • najbardziej zaniedbany teren zielony.
  • największy wstyd — nagroda za całokształt

Zgłoszone lokalizacje zostaną poddane głosowaniu w internetowej sondzie, a zwycięscy trafią na tegoroczną listę laureatów w kilku kategoriach. Wyniki plebiscytu, wraz z pamiątkowymi statuetkami, zostaną przekazane Urzędowi Miasta Łodzi podczas uroczystej gali, aby pomóc w identyfikacji miejsc do naprawy i podjęciu działań w celu poprawy czystości miasta. Kandydatury wraz z dokumentacją fotograficzną można przesyłać w wiadomości prywatnej na fanpage Łódź Cała Naprzód na Facebooku lub na adres e-mail [email protected] do 3 kwietnia br. ze wskazaniem kategorii, do której zgłaszane jest miejsce.

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki