Budowlani Toruń - Budowlani Łódź 0:3. Łodzianki prowadzą w tabeli Orlen Ligii

Budowlani Toruń - Budowlani Łódź
Budowlani Toruń - Budowlani Łódź Łukasz Kasprzak
Łódź jest stolicą polskiej żeńskiej siatkówki dzięki Budowlanym Łódź. Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza zburzyły w 63 minuty nadzieje Budowlanych Toruń. Wyraźne, zdecydowane 3:0 dla łodzianek pozwoliło powrócić drużynie prezesa Marcina Chudzika na fotel lidera OrlenLigi. Wspaniała wiadomość.

Jak wielka przepaść dzieliła obie drużyny Budowlanych z Torunia i Budowlanych z Łodzi niech świadczy fakt, że w pierwszym secie gospodynie z miasta pierników przegrywały z łódzkimi siatkarkami 0:9. Innego takiego druzgocącego otwarcia meczu sobie nie przypominamy. Po tym nokaucie gospodynie doszły łodzianki najwyżej na odległość trzech punktów 15:18 i przegrały seta.

W drugim secie było inaczej. Na tablicy widniał wynik 4:4 i wtedy nasze siatkarki zdobyły sześć punktów, tracąc zaledwie jednego. Dwa punkty po skutecznych atakach i jeden po bloku zdobyła Gabriela Polańska, asem serwisowym popisała się także Heike Beier. Bezpieczną przewagę łodzianki utrzymały do końca seta.

W trzecim secie znów piorunująco zaczęły łódzkie siatkarki. Wyszły na prowadzenie 3:0 i później 6:1. Dalej poszło już jak po maśle...

- Cieszymy się, że wygraliśmy gładko 3:0 w 63 minuty - mówi prezes Budowlanych Łódź Marcin Chudzik. - Jesteśmy liderami OrlenLigi. Na słowa uznania zasłużyły wszystkie dziewczęta. Jesteśmy jedną wielką drużyną.

W najbliższą sobotę Budowlani zagrają o godz. 18 w Atlas Arenie z Impelem Wrocław. Ten mecz zapowiada się naprawdę szlagierowo. Wszak wrocławianki zajmują trzecie miejsce w tabeli. Dzisiaj Impel zagra z Tauronem Dąbrowa Górnicza. Mecz będzie obserwował trener Budowlanych Błażej Krzyształowicz, by zebrać materiał na rozpracowanie taktyczne rywalek.

Zapraszamy wszystkich kibiców do Atlas Areny. Na meczach Budowlanych Łódź zawsze wiele się dzieje.

Wyjazdowy mecz z PTPS Piła czeka drużynę ŁKS. Zespół z Piły objął znany trener Jacek Pasiński i drużyna zaczęła wygrywać. Wierzymy, że ŁKS Commercecon nie pozwoli się pokonać odmienionej przez Jacka Pasińskiego drużynie z Piły.

Najbliższa seria OrlenLigi zapowiada się bardzo ciekawie. Wierzymy, że obie nasze drużyny zdobędą po trzy punkty. Stać na to Budowlanych i drużynę ŁKS Commercecon.

Budowlani Toruń - Budowlani Łódź 0:3 (16:25, 18:25, 17:25)

Budowlani Łódź: Pavla Vinocourova 5, Martyna Grajber 10, Sylwia Pycia 8, Kaja Grobelna 6, Heike Beier 15, Gabriela Polańska 9, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Sylwia Pelc, Monika Kutyła, Ewelina Tobiasz. Trener: Błażej Krzyształowicz.

Inne mecze: Developres Bydgoszcz - Pałac Bydgoszcz 3:2 (21:25, 25:18, 21:25, 25:13, 15:9), KSZO Ostrowiec - PTPS Piła 1:3 (20:25, 26:24, 20:25, 19:25), BKS Bielsko-Biała - Polski Cukier Muszynianka 3:0 (25:13, 25:19, 25:15), Atom Trefl Sopot - Legionovia 3:2 (21:25, 25:19, 25:15, 17:25, 15:13).

W czwartek: ŁKS Commercecon - Chemik Police 1:3 (18:25, 25:16, 24:26, 19:25).