Były piłkarz Widzewa bohaterem Śląska, który znokautował Legię

39.583 widzów obejrzało mecz na szczycie PKO Ekstraklasy. Tylu widzów zgromadziło się na meczu Śląska Wrocław z Legią Warszawa. Lider tabeli nie dał najmniejszych szans Legii Warszawa. Po przerwie wbił jej aż cztery bramki i wygrał gładko 4:0.

Zespół Jacka Magiery zagrał wyśmienicie. Niemal każda groźna akcja skończyła się golem. Dlatego w 77 minucie zrobiło się już efektowne 4:0. Prowadzenie dał Petr Schwarz. Zaraz po przerwie środkowy pomocnik wykorzystał otwierające podanie od Piotra Samiec-Talara, który później dołożył jeszcze drugą asystę i gola. Był najlepszy na boisku.

Piotr Samiec-Talar wiosną 2021 roku bronił barw Widzewa Łódź. Wystąpił w 17 meczach, w których strzelił 1 gola. W swoim pierwszym występie w Widzewie strzelił gola Koronie Kielce.

Później Łukasz Stupka, dyrektor sportowy Widzewa nie widział w łódzkim klubie miejsca dla młodego zawodnika. Miłosz Mleczko, Vjaceslavs Kudrjavcevs, Kacper Gach oraz Piotr Samiec-Talar do Widzewa byli tylko wypożyczeni i klub nie zdecydował się na ich wykupienie. W czerwcu 2021 roku z Widzewem pożegnało się 11 zawodników – wcześniej byli to Łukasz Kosakiewicz, Bartłomiej Poczobut, Mateusz Możdżeń, Michael Ameyaw i Marcin Robak.