Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

CBA na Politechnice Łódzkiej. Centralne Biuro Antykorupcyjne chce zatrudniać jej studentów. Uniwersytetu Łódzkiego też

Maciej Kałach
Maciej Kałach
CBA zajmuje się zwalczaniem korupcji, szczególnie w instytucjach państwa i samorządu
CBA zajmuje się zwalczaniem korupcji, szczególnie w instytucjach państwa i samorządu CBA
Centralne Biuro Antykorupcyjne chce zatrudniać studentów i absolwentów naszych uczelni. Zwróciło się z prośbą do Politechniki Łódzkiej o organizację spotkania, w czasie którego funkcjonariusz CBA opowie o możliwych ścieżkach kariery w tej instytucji. Po dwóch wcześniejszych spotkaniach w Uniwersytecie Łódzkim do CBA zgłosiło się kilkunastu kandydatów.

„Myślisz o pracy w służbach specjalnych? Chciałbyś dołączyć do elitarnej jednostki walczącej z korupcją w Państwie? Szukasz zatrudnienia w stabilnej instytucji państwowej?” - tak zaczyna się ogłoszenie, zamieszczone na stronach internetowych kilku jednostek Politechniki Łódzkiej. Jego adresatami są studenci ostatnich lat jej kierunków oraz absolwenci PŁ , których CBA zachęca do przyjścia 11 czerwca na spotkanie w jednej z sal konferencyjnych uczelni. W programie m.in. szkolenie z właściwego zachowania się, gdy słuchacz usłyszy propozycję korupcyjną, podstawowe wiadomości o zakresie działań CBA i o możliwościach zatrudnienia się w tej służbie.

CBA precyzuje w ogłoszeniu, że poszukuje studentów ostatnich lat oraz absolwentów z zakresu m.in. elektroniki, łączności radiowej, programowania czy bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych.

- Pracownik CBA, tak jak inni pracodawcy, czy to przedstawiciele służb specjalnych, czy przemysłu, zgłosił się do Biura Karier z prośbą o pomoc w zorganizowaniu spotkania rekrutacyjno-szkoleniowego - wyjaśnia Małgorzatka Skomiał, kierownik Biura Karier Politechniki Łódzkiej. - Z inicjatywy CBA ma ono formę warsztatową, a nie czysto informacyjną. Według nich, taka postać spotkania może wzbudzić większe zainteresowanie wśród studentów. CBA dba, by to wydarzenie miało nie tylko charakter rekrutacyjny, ale też wartość poznawczą, merytoryczną Nasza jednostka traktuje takie wydarzenie jako zupełnie zwyczajne spotkanie potencjalnego pracodawcy ze studentami.

Dwa podobne spotkania odbyły się już na Uniwersytecie Łódzkim. Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA informuje, że ich efektem jest kilkanaście zgłoszeń rekrutacyjnych do tej służby.

Kogo CBA szukało na UŁ? Przed spotkaniem na Wydziale Prawa i Administracji z 13 kwietnia ogłoszenie precyzowało, że szczególnie mile będą widziani studenci i absolwenci tej jednostki oraz wydziałów: Filozoficzno-Historycznego, Ekonomiczno-Socjologicznego, Matematyki i Informatyki, Fizyki i Informatyki Stosowanej, Studiów Międzynarodowych i Politologicznych.

Spotkania z funkcjonariuszami na łódzkich uczelniach to tegoroczna nowość, ale w 2017 r. dwukrotnie informowaliśmy o anonsach w sprawie pracy, które służby specjalne publikowały na stronie internetowej Biura Karier UŁ. Zrobiła to Agencja Wywiadu oraz Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (zajmująca się m.in. kontrwywiadem).

Agencja Wywiadu szuka kandydatów na szpiegów za pośrednictwem Uniwersytetu ŁódzkiegoABW werbuje studentów Uniwersytetu Łódzkiego

AW zachęcała do szpiegowania (tym m.in. zajmują się jej agenci za granicami Polski) w ramach umowy o pracę. Zapewniała m.in. „stabilną, ciekawą i odpowiedzialną pracę” oraz „atrakcyjny pakiet socjalny”.
Z kolei ABW (łapie szpiegów oraz terrorystów) badając kandydata zapowiadała „przeprowadzenia wywiadu w miejscu zamieszkania i pracy kandydata”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki